Skocz do zawartości

Mi5 vs OnePlus 3. Co wybrać?


antykat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem LG G2 i już chyba czas na zmianę telefonu. Po wielu recenzjach i przemyśleniach na placu boju pozostały właśnie dwa wspomniane telefony, głównie ze względu na cenę i brak utraty gwarancji po odblokowaniu bootloadera. Cechy, które działają na korzyść Mi5 i mają dla mnie największe znaczenie, to kompaktowa wielkość, lepszy wyświetlacz i obecnie cena niższa o ok. 300 zł za wersję 64GB.W przypadku OP3 jest to świetne wsparcie deweloperów. Największy dylemat stanowi dla mnie jakość zdjęć (mniej filmów). Zależy mi na dobrym aparacie. Obejrzałem i przeczytałem na ten temat wiele recenzji i wygląda na to, że jednak to OP3 robi lepsze zdjęcia. Wiem jednak, że Mi5 dostaje częste aktualizacje i niektóre recenzje mogą być już nieaktualne. Oba telefony mają taki sam aparat od Sony, więc różnica może wynikać z oprogramowania. Stąd pytanie do Was. Jak to wyglądało u Was? Czy aktualizacje coś poprawiały? Czy ktoś z Was ma bezpośrednie porównanie tych telefonów i zdjęć przez nich robionych? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i pomoc w dokonaniu wyboru.

Wysłane z LG G2 D802 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi nigdy nie rozpieszczało nas aparatami, a filmy dopiero są tragiczne (kiedyś może zrozumieją, że 15 mbps dla 1080p to za mało).

Jeśli zależy na aparacie, to One będzie lepszy (ogólnie będzie lepszy, po miesiącu dostaniesz takie mody na aparat, że głowa mała, OP1 dostał 4K itp itd..).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A moim zdaniem aparat w Mi5 jest całkiem niezły. Czasami trzeba się trochę pobawić i dobrać odpowiednie parametry w trybie manualnym lub np. zmienić tryb na nocny czy HDR. Jedyne co można mu zarzucić to problemy z łapaniem ostrości przy bardzo słabym oświetleniu i kiepski "zoom cyfrowy", który czasem by się przydał.

Porównania do PO3 niestety nie mam.

Poniżej kilka fotek prosto z aparatu (zmniejszyłem tylko rozmiar o 50%) zrobionych w trudniejszych warunkach oświetleniowych:

Spoiler

IMG_20160813_010858_HDR.jpgIMG_20160731_211941_HHT.jpgIMG_20160801_203148.jpg

IMG_20160716_213936_HHT.jpgIMG_20160814_181449.jpgIMG_20160814_194804.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Masz wersję Pro, może tam inaczej. Generalnie 1080p nagrywają w bitrate 15, prawie wszystkie Xiaomi.

Nie wiem, nie wiedziałem o co chodzi, już myślałem że o przepustowość pamięci do nagrywania czy coś. Tak czy inaczej, teraz w Miui8 jest coś spieprzone w ogole z nagrywaniem, wszędzie jest około 20-24FPS. Pewnie to poprawią, bo na MIUI7 dobrze to działało chyba, tzn dużo FPS było. Liczę na to że jak wyjdzie stable to będzie już normalnie działać.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wtbn napisał:

Nie wiem, nie wiedziałem o co chodzi, już myślałem że o przepustowość pamięci do nagrywania czy coś. Tak czy inaczej, teraz w Miui8 jest coś spieprzone w ogole z nagrywaniem, wszędzie jest około 20-24FPS. Pewnie to poprawią, bo na MIUI7 dobrze to działało chyba, tzn dużo FPS było. Liczę na to że jak wyjdzie stable to będzie już normalnie działać.

Może za rok naprawią w Twoim Mi5. W końcu to top telefony więc powinni się zainteresować. Zdjęcia robią piękne, nawet mój RN2 jest dobry, ale wideo to porażka na całego. 

Jakby było mnie stać na One Plus to bym nawet nie myslał o Xiaomi. A, że Mi5 dosyć przystępne cenowo, coś za coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najtańsza Mi5 jest przystępna, o Pro nawet nie myslę, za Xiaomi bym tyle nie dał, można ryzykować z telefonem za ter 600-800zł jak Mi4C, czy RN3 Pro, ale takie pieniądze to już za dużo (znowu przycisk wysiądzie po roku używania, o nie)

8 minut temu, sp4ubw napisał:

@galakty Nie mam wersji PRO i nie mam tak jak napisałeś :P

 

Nagraj 1080p, sprawdź mediainfo jakie masz bitrate. Jak będzie powyżej 20Mbps, to zaklaszczę na kolanach z tapetą Mi na komputerze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, galakty napisał:

Screen bym chciał z mediainfo. I czy FPS nie spada poniżej 30 w ciemnym pokoju.

Na MIUI8 FPSy nie przekraczają 24 czy tam 26..

 

edit. o, 30FPS. Masz MIUI7 czy na najnowszym to poprawili?

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sp4ubw napisał:

Przecież wrzuciłem zrzut ekranu z MIUI 8, jest normalnie 30 klatek.

Sorry, nie skminiłem. To elegancko, czyli już w zasadzie to MIUI8 w miare dokończone jest :)

 

6 minut temu, galakty napisał:

 

Cuda cudaaa ogłaszajo!

Szkoda, że olewają serię Redmi. U mnie jest 12mbps i klatki spadają do 16 :P 

No wiesz, Redmi to teoretycznie ich budżetowa seria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, antykat napisał:

Dzięki za wrzucenie zdjęć. Ja jednak rzadko robię zdjęcia wieczorem czy w nocy. Masz może jakieś robione w dobrych warunkach?

Tutaj kilka fotek wykonanych za dnia przy różnej pogodzie (i w związku z tym różnym świetle) również zmniejszone o 50%:

Spoiler

IMG_20160722_134440.jpgIMG_20160723_174455.jpgIMG_20160723_160302.jpgIMG_20160807_131400.jpgPANO_20160814_135630.jpg

I jeszcze sampelek z przedniej kamerki (bez zmniejszania):

Spoiler

IMG_20160723_140117.jpg

 

 

Edytowane przez andrzej78
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że szybciej, na szczęście nagrywanie nie jest dla mnie kluczowe... OP3 jest tańszy przecież niż Mi5?

edit. a dobra, Ty myślisz o tańszej wersji Mi5, a ja porównuje z Pro. nevermind

Mi5 64GB na ibuygo z ubezpieczeniem na ewentualny VAT i dodatkową gwarancją to ok. 1500 zł a OP3 kosztuje w oficjalnym sklepie 1799zł. Generalnie bardziej jestem skłonny kupić OP3, ale 300 zł jednak robi różnicę. Stąd moje rozterki.

Wysłane z LG G2 D802 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, antykat napisał:

 

 

Mi5 64GB na ibuygo z ubezpieczeniem na ewentualny VAT i dodatkową gwarancją to ok. 1500 zł a OP3 kosztuje w oficjalnym sklepie 1799zł. Generalnie bardziej jestem skłonny kupić OP3, ale 300 zł jednak robi różnicę. Stąd moje rozterki.

 

Wysłane z LG G2 D802 32GB

Z tego co wiem, One można kupić normalnie w Polsce? I masz gwarancję 2 letnią, normalną, bez kombinacji? Jeśli tak, to na tych samych warunkach Mi5 by dorównał ceną OP3, stąd różnica. Ja bym wolał dopłacić 300zł i wziąć OP3.. Na prawdę, przy tej kwocie 300zł to jest nic. A masz spokój, bezpieczeństwo i wsparcie. Tak, tak. Xiaomi daje cotygodniowe aktualizacje. Co z tego jak zmieniają tylko kolorki i inne bzdury, od 7 msc nie aktualizuję telefonu i lepiej działa, niż mieszanie co tydzień + masa błędów...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Co z tego jak zmieniają tylko kolorki i inne bzdury, od 7 msc nie aktualizuję telefonu i lepiej działa, niż mieszanie co tydzień + masa błędów...

No bo masz starszy model, to nie robi Ci różnicy. Na Mi5 troche rzeczy nie działało jeszcze 1,5 miesiąca temu, a ostatnio już praktycznie bez zarzutu mi śmiga.

Co do gwarancji - no ja wole jednak mieć szanse załatwienia jej w micenter niż słać do OP do chin. Chyba że o czymś nie wiem i OP ma w Polsce serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wtbn napisał:

No bo masz starszy model, to nie robi Ci różnicy. Na Mi5 troche rzeczy nie działało jeszcze 1,5 miesiąca temu, a ostatnio już praktycznie bez zarzutu mi śmiga.

Co do gwarancji - no ja wole jednak mieć szanse załatwienia jej w micenter niż słać do OP do chin. Chyba że o czymś nie wiem i OP ma w Polsce serwis?

A wiesz ile rzeczy działało na RN2, a nowe aktualizacje zepsuły? Mi5 to nowy model, na początku syf w systemie, pewnie po kilku msc dopiero telefon zdatny do użytku. A jak wszystko działa, to bez sensu wgrywać nowe wersje? Po co? Nigdy nie zrozumiem tego chwalenia sie, że MIUI wychodzi co tydzień. 

 

Ale micenter to tylko z ibuygou? A tam ceny nie są już takie super uber jak np. z Goldway'a. Czy coś inaczej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

A wiesz ile rzeczy działało na RN2, a nowe aktualizacje zepsuły? Mi5 to nowy model, na początku syf w systemie, pewnie po kilku msc dopiero telefon zdatny do użytku. A jak wszystko działa, to bez sensu wgrywać nowe wersje? Po co? Nigdy nie zrozumiem tego chwalenia sie, że MIUI wychodzi co tydzień. 

 

Ale micenter to tylko z ibuygou? A tam ceny nie są już takie super uber jak np. z Goldway'a. Czy coś inaczej jest.

No tak jest jak mówisz,  co nie zmienia faktu że ja zapłaciłem 1900 i mam teoretycznie gwarancje w Polsce (tak, wiem teraz że jak mi coś padnie to i tak Acid powie że nie ma części do Mi5 Pro xD )

Pozatym, teraz weszło MIUI8, jest trochę bajerów nowych, kilka fajnych rzeczy zaobserwowałem w stosunku do MIUI7...

 

edit.

5 minut temu, antykat napisał:

 

Ma już serwis w Polsce. Podpisali umowę z Regeneris (nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę).

 

Wysłane z LG G2 D802 32GB


Oo to nieźle. Regenersis jest jakie jest, ale lepsze to niż wysyłanie do chin, przynajmniej można dochodzić swoich praw. elegancko. No, to teraz bym się wahał czy nie brać OP. Gdyby nie był taki ohydny xD

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, za 600-800zł to mogę sobie kupić Mi4C i zaryzykować, że jak padnie, to trudno. Ale dawać 1600zł i się obawiać, czy w Polsce naprawią, no nie, nie dla mnie. Nie wiem jak z OP3 jest, czy mają coś w Polsce, bo jeśli nie, to też słabo. Wiadomo, raczej szybciej padnie coś w Xiaomi, niż w One, ale ryzyko zawsze jest, w końcu to fabryki klepią na potęgę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo to nieźle. Regenersis jest jakie jest, ale lepsze to niż wysyłanie do chin, przynajmniej można dochodzić swoich praw. elegancko. No, to teraz bym się wahał czy nie brać OP. Gdyby nie był taki ohydny xD

Nie jest tami znowu brzydki. Poza tym dla mnie to nie ma znaczenia, bo i tak od razu wyląduje w jakimś etui.

Wysłane z LG G2 D802 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...