Skocz do zawartości

Problem z MI5 po instalacji wg poradnika


Gucio93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zgodnie z wszystkimi zaleceniami odblokowałem bootloader na moim Mi5 a następnie przez MiFlash wgralem system z poradnika " POBIERZ 6.4.21 dla MiFlash ". I spotkało mnie małe zaskoczenie, po uruchomieniu telefonu wyskakuje mi, że telefon jest powiązany z moim kontem xiaomi i musze potwierdzić przez sieć lub wifi. Nie mam jeszcze karty nanosim o zgrozo więc nie mogę zrobić tego przez sieć, natomiast gdy próbuje się połączyć z wifi nie wyświetlają sie mi żadne sieci, próbowałem robić hotspot z 3 urządzeń w tym z rn3p. Z tad 2 pytania:

1. czy jest jakis sposób by te wifi zaczeło działac bym mógł wpisać hasło i odblokować telefon?

2. czy jak włoże nanosim z innym nr telefonu niż przypisany do konta to będe mogl skonczyc instalacje systemu, czy zablokuje telefon lub spotka mnie jakas inna niespodzianka?

Rowniez na innym telefonie wgrywalem dzisiaj system wg poradnika przez twrp na rn3p i tam po uruchomieniu telefonu tez nalezalo potwierdzic siec ale dla odmiany moglem sie polaczyc z wifi (wgralem najnowsze xiaomi.eu) wiec wpisalem haslo i bylo po problemie. Zatem idac krok dalej, czy nie konczac rejestracji w tym systemie (odblokowanie programisty, wlaczenie debug usb, logowanie do mi account) moge odpalic fastboot i wgrac twrp dla mi5, a nastepnie najnowsze miui?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie otrzymałem odpowiedzi na forum mimo upływu czasu dlatego opisze po krótce cala sytuacje.

Mialem na Mi5 wersje global stabilna i nie moglem odblokowac bootloadera, wgralem najnowsza wersje global dev, poprzez aplikacje aktualizacje. Po ustawieniu wszystkiego z pomoca tunelbeara odblokowalem bootloader i nastepnie przez miflash wg poradnika wgralem wersje dev na miflash z poradnika i zaczely sie problemy, telefon wpadl w bootloopa i nie laczyl z wifi, wlozylem nanosim, ktorego telefon nie odczytywal wiec nie moglem zalogowac sie do konta xiaomi. W kilku probach wgralem jeszcze raz przez mifkash ten sam system, ale sytuacja sie powtorzyla. Nie otrzymalem pomocy na forum wiec kombinowalem dalej.

Sciagnalem z poradnika wersje stabilna na miflash, wyczyscilem wszystko i wgralem ta wersje. Sytuacja sie powtorzyla, komputer nie odczytywal mi5, nie moglem sie laczyc z wifi, niedzialaly karty nano sim. Zresygnowany wylaczylem go i po kilku h wlaczylem ponownie tyle, ze dodatkowo telefon sie zablokowal, totalnie, nie moglem sie polaczyc z siecia wiec nie mialem jak wpisac hasla do konta xiaomi. Co chwile wyskakiwaly bledy muzyki, odzyskiwania danych i innych aplikacji. Nie dalo sie go wylaczyc. Probowalem odblokowac go przez Mi cloud z komputera, ale bezsktecznie. Pogrzebalem w necie i na forum i udalo mi sie wlaczyc twrp, podlaczylem tel do komputera i wykryl go jako pamiec masowa, wrzucilem najnowszy stabilny xiaomi.eu i przez twrp wyczyscilem poprzedni, wgralem nowy i odpalilem telefon. Szczesliwie sie wgralo, podlaczylo do wifi i odblokowalo. Karta nanosim rowniez zaczela dzialac, musialem jedynie ja zarejestrowac.

 

Mam jedynie pytanie czy w systemach xiaomi.eu, w tym ktory wgralem, jest juz twrp czy powinienem wrzucic go do pamieci tel i dograc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...