Kosarz5

Aktualizacja Redmi 3

Recommended Posts

Witam

Jestem świeżym użytkownikiem MIUI i tak, kupiłem na Allegro swoje Redmi 3 i na karcie produktu pisze że mój egzemplarz posiada wersję Global MIUI 7 z językiem polskim, jednak z tego co wiem to aktualizacje powinny się wyszukiwać i pobierać bez żadnych paczek zip itp. Klikam wyszukaj aktualizację i nic. Skąd mam pobierać aktualizację? Bootloader mam oczywiście nadal zablokowany i nieśpieszno mi do jego odblokowywania. 

Pozdrawiam 

Screenshot_2016-08-17-14-25-23_com.android.settings.png

Screenshot_2016-08-17-14-25-35_com.android.updater.png

No na tym romie to ci nawet słonia nie zobaczy, nie mówiąc o aktualizacjach. Jak chcesz mieć nowszy rom to albo wgrasz oficjalnego globala, albo odblokujesz bl i wgrasz rom xiaomi.eu.

• Like 1

Jesli moglbym sie troszke podpiac pod temat. 

Czy da sie przy zablokowanym BL zainstalowac Globala poprzez wrzucenie pliku na telefon i w odpalenie go z poziomu telefonu ? Jak jest w oficialnej instrukcji miui  z http://en.miui.com/a-232.html  ? Czy jednak jesli mam smieciowy rom to zeby przejsc na globala musze go wgrac poprzez miflash ? 

1 minutę temu, szamer napisał:

Jesli moglbym sie troszke podpiac pod temat. 

Czy da sie przy zablokowanym BL zainstalowac Globala poprzez wrzucenie pliku na telefon i w odpalenie go z poziomu telefonu ? Jak jest w oficialnej instrukcji miui  z http://en.miui.com/a-232.html  ? Czy jednak jesli mam smieciowy rom to zeby przejsc na globala musze go wgrac poprzez miflash ? 

Musisz przez MiFlash.

Aha a czy mozesz mi powiedziec czy na globalu jest dstepny Polski jezyk i google store ? 

BTW. Dzieki wielkie za odpowiedz

Edited by szamer

Przez Miflasha, po prostu tak jest lepiej bo pozbędziesz się wszelkich pozostałości po starym romie (nawet jakby przez update zadziałało).

To chyba pomyślę nad wgraniem innego romu, jednak przy próbie wejścia do formularza na stronie MIUI mam wpisać capthę po chińsku i metoda kopiuj, wklej nie działa. Jak przez to przejść?

FromWP dziekie wielkie za info... ale twrp nie musze instalowac jesli chce pozostac przy globalu i nie odblokowywac bl ? 

7 minutes ago, Kosarz5 said:

To chyba pomyślę nad wgraniem innego romu, jednak przy próbie wejścia do formularza na stronie MIUI mam wpisać capthę po chińsku i metoda kopiuj, wklej nie działa. Jak przez to przejść?

Tam nie skopiujesz. Musisz wpisywac az trafisz. Mi tez to zajelo dobre 3 minuty aby wpisac...

9 minut temu, szamer napisał:

FromWP dziekie wielkie za info... ale twrp nie musze instalowac jesli chce pozostac przy globalu i nie odblokowywac bl ? 

Nie musisz, bez twrp i odblokowywania bl, tylko oczywiście ściągasz rom fastboot i wgrywasz w trybie download. Wszystko w poradniku.

Just now, FromWP said:

Nie musisz, bez twrp i odblokowywania bl, tylko oczywiście ściągasz rom fastboot i wgrywasz w trybie download. Wszystko w poradniku.

Dzieki <- tak wiem ze wszystko jest w poradniku ale jestem tu od tygodnia i jeszcze wszystko jest dla mnie dosc nowe. 
Jak zauwazylem jest pare opcji ktore na przemian sa wypisywane w tutorialach i forum , stad moje zamieszanie. Dzieki za wyjasnienie

• Like 1

Dobrze, biorę się w końcu za wgranie romu, jednak na razie wystarczy Mi wersja Global od Xiaomi która nie wymaga odblokowania bootloadera i innych rzeczy. Z paczki ZIP nie zaktualizuje z tym romem i wolę przez miflash, jednak chce się najpierw upewnić co do pobieranego romu. Mam pobrać stąd? http://en.miui.com/download-298.html

Czy może stąd? http://en.miui.com/a-234.html  Czym te wersje się różnią? Ta pierwsza np Stable od tej co jest  Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download?

No i jest różnica pomiędzy wgraniem przez MIflash a MI PC Suite.

Dobrze, ogarnąłem. Pobieram tą wersję Redmi3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Downolad i instaluje przez Miflash. Przepraszam za SPAM.

Edit:2 Pobrałem rom Fastboost jednak po rozpakowaniu w folderze mam tylko 1 folder tgz. A do miflasha to tych plików powinno być więcej? Który rom jest dobry na 100% do miflasha? 

Edit:3 Rozpakowałem i wygląda w porządku(7 zipem) no i to jest na pewno odpowiedni rom dla mnie?

Edited by Kosarz5

Mam ten sam problem. Podążam za instrukcją ale wciąż nie mogę się doczekać na sms'a zwrotnego z kodem. Ile to powinno mniej więcej trwać? Czekam już 2 h....

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.