Skocz do zawartości

Aktualizacja Redmi 3


Kosarz5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem świeżym użytkownikiem MIUI i tak, kupiłem na Allegro swoje Redmi 3 i na karcie produktu pisze że mój egzemplarz posiada wersję Global MIUI 7 z językiem polskim, jednak z tego co wiem to aktualizacje powinny się wyszukiwać i pobierać bez żadnych paczek zip itp. Klikam wyszukaj aktualizację i nic. Skąd mam pobierać aktualizację? Bootloader mam oczywiście nadal zablokowany i nieśpieszno mi do jego odblokowywania. 

Pozdrawiam 

 

Screenshot_2016-08-17-14-25-23_com.android.settings.png

Screenshot_2016-08-17-14-25-35_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moglbym sie troszke podpiac pod temat. 

Czy da sie przy zablokowanym BL zainstalowac Globala poprzez wrzucenie pliku na telefon i w odpalenie go z poziomu telefonu ? Jak jest w oficialnej instrukcji miui  z http://en.miui.com/a-232.html  ? Czy jednak jesli mam smieciowy rom to zeby przejsc na globala musze go wgrac poprzez miflash ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szamer napisał:

Jesli moglbym sie troszke podpiac pod temat. 

Czy da sie przy zablokowanym BL zainstalowac Globala poprzez wrzucenie pliku na telefon i w odpalenie go z poziomu telefonu ? Jak jest w oficialnej instrukcji miui  z http://en.miui.com/a-232.html  ? Czy jednak jesli mam smieciowy rom to zeby przejsc na globala musze go wgrac poprzez miflash ? 

Musisz przez MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FromWP dziekie wielkie za info... ale twrp nie musze instalowac jesli chce pozostac przy globalu i nie odblokowywac bl ? 

 

7 minutes ago, Kosarz5 said:

To chyba pomyślę nad wgraniem innego romu, jednak przy próbie wejścia do formularza na stronie MIUI mam wpisać capthę po chińsku i metoda kopiuj, wklej nie działa. Jak przez to przejść?

Tam nie skopiujesz. Musisz wpisywac az trafisz. Mi tez to zajelo dobre 3 minuty aby wpisac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szamer napisał:

FromWP dziekie wielkie za info... ale twrp nie musze instalowac jesli chce pozostac przy globalu i nie odblokowywac bl ? 

Nie musisz, bez twrp i odblokowywania bl, tylko oczywiście ściągasz rom fastboot i wgrywasz w trybie download. Wszystko w poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, FromWP said:

Nie musisz, bez twrp i odblokowywania bl, tylko oczywiście ściągasz rom fastboot i wgrywasz w trybie download. Wszystko w poradniku.

Dzieki <- tak wiem ze wszystko jest w poradniku ale jestem tu od tygodnia i jeszcze wszystko jest dla mnie dosc nowe. 
Jak zauwazylem jest pare opcji ktore na przemian sa wypisywane w tutorialach i forum , stad moje zamieszanie. Dzieki za wyjasnienie

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze, biorę się w końcu za wgranie romu, jednak na razie wystarczy Mi wersja Global od Xiaomi która nie wymaga odblokowania bootloadera i innych rzeczy. Z paczki ZIP nie zaktualizuje z tym romem i wolę przez miflash, jednak chce się najpierw upewnić co do pobieranego romu. Mam pobrać stąd? http://en.miui.com/download-298.html

Czy może stąd? http://en.miui.com/a-234.html  Czym te wersje się różnią? Ta pierwsza np Stable od tej co jest  Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download?

No i jest różnica pomiędzy wgraniem przez MIflash a MI PC Suite.

Dobrze, ogarnąłem. Pobieram tą wersję Redmi3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Downolad i instaluje przez Miflash. Przepraszam za SPAM.

Edit:2 Pobrałem rom Fastboost jednak po rozpakowaniu w folderze mam tylko 1 folder tgz. A do miflasha to tych plików powinno być więcej? Który rom jest dobry na 100% do miflasha? 

Edit:3 Rozpakowałem i wygląda w porządku(7 zipem) no i to jest na pewno odpowiedni rom dla mnie?

Edytowane przez Kosarz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...