Skocz do zawartości

Niuma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po wielu trudach w końcu udało mi się odblokować bootloadera. Oczywiście szczęśliwa, że w końcu uda mi się zainstalować to przeklęte oprogramowanie zabrałam się do działania. Ściągnęłam miui polska, ściągnęłam miflasha, podpięłam telefon z fastbootem, włączyłam miflasha, znalazłam katalog, w którym jest rom, wybrałam flash_all i wyskakuje mi coś takiego. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak mam to naprawić?

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam , mój problem wygląda następująco, w niedzielę próbowałem zrobic pierwszy raz miuipolska, doszedlem do punktu gdzie widzialem zipa i zainstalowalem go lecz telefon sie nie ruszyl, mialem czarny ekran z mi przez pół dnia więc postanowiłem działać dalej, znalazłem poradnik(

) i działałem według niego i pierwszy etap ktory podał majdan12 mam za soba i telefon sie uruchamia, nastepnie chce przejsc do instalacji miui lecz usb nie widzi telefonu(w adb widzi) i nie mam mozliwosci wrzucenia zipa.

Czy mógłby mi ktokolowiek powiedzieć co mam robić? bo już szału dostaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu kabla domyślnie włącza się tryb ładowania a nie przesyłania plików. Z górnej belkeli możesz zmienić tryb pracy USB. Po zmianie namprzesyl danych upewnij się że masz poprawnie zainstalowany sterownik. Ja musiałem wskazać go z palca, bo instalował się domyślnie zły. Po przesłaniu zupa z miui polska do telefonu, zainstalowałem go przez twrp i gotowe. Po tym jak telefon wystartował dla pewności przywróciłeś go do ustawień domyślnych by posuwać śmieci po starym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, 

Jako że to już mój drugi xiaomi (po redmi 3 kate) to wszystko miało pójść gładko, leciałem za poradnikiem, odblokowałem bl, twrp wgrane i tu jest teraz problem, bo nie mam jak wrzucić romu na telefon, podpinając pod kompa widzi tylko samą mi5, tzn. nie widać sd card 55gb (wiecie o co chodzi, tak jakbym podpiął normalnie fona z zablokowanym ekranem). Siedzę już dwie godziny i nie mam kompletnie pomysłu jak to zrobić, żeby .zip znalazł sie na pamięci telefonu. otg odpada bo nie mam pena typc ;/ A mi flash wykrywa fona tylko że znowu tam chyba nie da sie wgrać xiaomi.eu_multi_MI5_7.7.6_v8-7.0 albo nie potrafię. Będe bardzo wdzięczny za porady ponieważ chce mieć fona jak najszybciej w użytku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu.. wiedziałem wszysko tylko ze tu nie ma karty sd i sobie mozna powiedzieć za szybko klikłem zanim pomyślalem,... 

 

edit. próbowalem własnie wczesniej z tym adb ale jak klikam adb to wiersz szybko przeleci i sie zamyka ;/ 

Untitled.png

Edytowane przez thekwazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszałeś. Jeśli miałeś global to obecnie żeby wgrać miuipolska wystarczy odblokować bl i wgrać go przez twrp jak aktualizacje. Sam tak robiłem niedawno. Nie trzeba używać miflash ani usuwać danych z pamięci.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 12:02, Darkseeder napisał:

Coś namieszałeś. Jeśli miałeś global to obecnie żeby wgrać miuipolska wystarczy odblokować bl i wgrać go przez twrp jak aktualizacje. Sam tak robiłem niedawno. Nie trzeba używać miflash ani usuwać danych z pamięc

tak tylko że nie mam tego xiaomi.eu.zip na sdcard w pamięci i tu mam problem jak to przesłać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączając ADB w fonie mam to: (pogrubione to tekst na czerwono)

Failed to decypt data.

unable to decrypt with default pasword. you may need to perform a format data.

updatingg partition details...

...done

unable to mount storage

Full SELinux support is present...

Starting ADB sideload feature...

Canceling ADB sideload...

Starting sideload feature...

edit@@@@@@@

podałbyś mi komendy jakie mam wpisać? chciałbym to naprawić bo mi sie łapy trzęsą z tego wszystkoego

dupasss.png

wpisując 

cd Downloads
cd fastboot
adb devices

te dwie pierwsze nie mogą chyba znalezc scieżki, tylko adb devices dziala, nie mogę uzyskać tekstu w stylu 1234567890asdfgh     recovery

Edytowane przez thekwazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może inaczej, jak wrócic do globala? wystarczy pobrać rom, select w miflashu z folderem images, kliknąć flash w trybie power button vol- ? 

zadziała ten poradnik? https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu-multilang-rom-for-xiaomi-mi5-unlocked-bl-only-released.31231/

Edytowane przez thekwazzu
desperacja połączona z paliptacją serca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to pewnie już ostatnie prośbo-pytanie, czy zadziała ten poradnik z linku wyżej? Xiaomi.eu Multilang ROM for Xiaomi Mi5 (Unlocked BL only!) oraz jeżeli nie to prosiłbym o podlinkowanie global romu żebym znowu czegoś nie zepsuł.. bo miflash będe pierwszy raz używał :?

edit; tylko ten link do globala poproszę, nie będe kombinował

edit2: http://en.miui.com/a-234.html z tej stronki będzie dobrze? mi5 global stable fastboot

Wgrane, dzięki

Edytowane przez thekwazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ostatnią wersję Andka 6.0 i chciałem zainstalować najnowszą jaką mamy obecnie.
Zaktualizowałem TWRP poprzez ich oficjalną apkę do najnowszej wersji.
I teraz schody:
1. Adb devices widzi telefon
2. fastboot devices nie zwraca niczego
3. Telefon sam wychodzi z fastboot po kilku sekundach i tylko pokazuje się ładowanie
4.flash twrp poprzez fastboot nie daje niczego
5. Nie da się wejść do recovery żadnym sposobem

Da się to jakoś uratować czy już na zawsze mam andka 6.0? :D

Telefon to Mi5 3/32 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sotom

2. fastboot devices wpisujesz mając włączony system MIUI?

3. Jeśli wychodzi ci telefon z fastboot to jest problem ze sterownikami, można je zainstalować na nowo choć możesz się w to nie bawić i jak podłączysz telefon w trybie fastboot to natychmiast wpisz w ADB komendę fastboot devices i telefon powinien zostać w fastboot.

4. Jak mogłeś próbować zainstalować TWRP jeśli ci wychodzi telefon z fastboot?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8719]Sotom[/mention]

2. fastboot devices wpisujesz mając włączony system MIUI?

3. Jeśli wychodzi ci telefon z fastboot to jest problem ze sterownikami, można je zainstalować na nowo choć możesz się w to nie bawić i jak podłączysz telefon w trybie fastboot to natychmiast wpisz w ADB komendę fastboot devices i telefon powinien zostać w fastboot.

4. Jak mogłeś próbować zainstalować TWRP jeśli ci wychodzi telefon z fastboot?

 

2. Oczywiście że nie. Wpisuje w trybie fastboot

3. Właśnie o to chodzi że nie zostaje.

4. Zanim wyjdzie. Miałem waiting for device i nic się nie działo.

 

I dalej nie mogę wejść w recovery niestety a tym samym zaktualizować soft.

Jakieś pomysły? :/

Telefon zachowuje się tak jakby nie miał w ogóle recovery. Obojętnie czy zrobię flash przez apke twrp czy flashify to nie wchodzi w recovery.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen] tak. Pomimo podpięcia również przechodzi w stan tylko ładowania.

Wersja 6.11.10 czyli ostatnia na 6.0 i z tej wg poradnika aktualizacja.

Teraz jest tak jak wyżej napisałem. Tak jakbym nie miał recovery :/

 Reboot z apki aktualizacje, twrp czy flashify nic nie daje.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Sotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam MI5. Odblokowałem bootloader oficjalną drogą. Zainstalowałem najnowsze TWRP. Zrobiłem wipe (w opcjach wipe zaznaczyłem wszystko oprócz USB OTG oraz internal storage)

Następnie wrzuciłem najnowszy rom miuipolska do pamięci telefonu.

Podczas instalacji pojawia się problem: pasek postępu po 2-3 minutach dochodzi do takiego stanu, jak na zdjęciach i dalej nic się nie dzieje. Telefon wisiał w takim stanie godzinę. Powtórzyłem wipe oraz ponownie odpaliłem instalację - efekt taki sam, prawie koniec instalacji, ale jednak nie.

 

IMG_20170826_220852.jpgIMG_20170826_220901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Chciałem Tacie ostatnio zaktualizować telefon do wersji 7.7.13 z ostatniej wersji Androida 6.0 (nie pamiętam numeru). Wszystko zgodnie z poradnikiem zostało zrobione żeby przejść na Androida 7 i przy próbie instalacji wyskakuje taki błąd.

Poradnik: https://miuipolska.pl/miui-7-2-9/

 

IMG_20170820_193851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...