Sign in to follow this  
wojtekvtec

MIUI v5 Lenovo P780 PROBLEM

Recommended Posts

Witam mam problem z instalacją MIUI v5 na p 780 pobrałem je z działu download http://miuipolska.pl/download/miui-v5/

ale gdy wgrywam poprzez recovery , rom nie chce się uruchomić

nie wiem w czym rzecz

zrobilem cash, wipe itp daje install wybieram zip więc wszystko robie zgodnie z instrukcją ale telefon nie chce się uruchomić

czy ten room jest zepsuty ? ktoś go już testował ?

PS: ten zabieg robiłem przez TWPR oraz CWM i w obu to samo

Z tego co wiem rom działa bez problemu. W zeszłym tygodniu ktoś testował a i jeszcze wcześniej testowałem rom z gościem z forum xiaomi.eu. Może inne recovery trzeba wgrać?

Ja to robiłem poprzez TWRP 2.5.0.0 oraz CWM 6.0.1.5

A może dasz mi IMG do tego recovery którym ty robiłeś ?

Ps:Może nie działa dlatego bo nie zainstalowałem spolszczenia ?

ale gdzie moge pobraćto v5-3 11 29-PL ? bo takie jest chyba potrzebne do tego ?

to ja już nie mam pojęcia co się dzieje

Robie wszystko zgodnie z intrukcją , próbowałem już wielo krotnie więc musi być coś z tym romem

-- 17 gru 2013, o 10:39 --

Udało się , tak więc problem był w tym że przechodziłem z ROW ruskiego , po instalacji romu chińskiego Miui się wgrało

Pierwszy problem jaki zauważam w Miui to hotspot wifi po włączeniu go telefon się uruchamia ponownie , hotspot nie działa , a bardzo szkoda bo system jest super

Na MIUI 3.12.6 na Lenovo p780 hotspot działa. Nie wiem dlaczego na MIUIPOLSKA jezcze go nie ma ale możesz pobrać z needrom.com.

Ja jednak powróciłem do romu LiFe bo MIUI drenuje bardziej baterię. Dodatkowo telefon po próbie restartu umierał. msiałem wciskać przycisk reset odczekać koło 2-3 minut i dopiero się włączał. Wyłącanie i włączanie działa ok tylko restart blokował mi telefon. poza tym miałem problem z dialerem który mimo iż miał telefon w książce nie wyświetlał nazwy kontaktu tylko numer i pisał, że nieznajomy (ale gdzieś kiedyś o tym czytałem wiec pewno jest na to prosta rada).

Generalnie uwielbiam MIUI miałem na HTC Desire i HTC Desire HD niestety ostrzejsze drenowanie bateri spowodowało że wróciłem do Life który jest całkiem spoko.

Za pare wersji potestuje znów MIUI a nóż widelec się poprawi :D

Ja to samo powracam do LiFe

i poczekam aż MIUI poprawi błędy

wyszla aktualizacja na MIUI Polska 3.12.20 PL

i hotspot nie dziala , zaden z bledow nie zostal usuniety tylko dodali jakis durny panel sterowania

Lenovo P780 Android: 4.2.1 | MIUI: 4.1.3 | Codename: P780

Dla mnie ten ROM wygląda super ale takie podstawowe błędy go dyskwalifikują wygląda to tak jakby autor ROM'u wogóle go nie testował. ROM nie ma tylko wyglądać, powinien działać...

Błędy:

- Po wgraniu ROM'u P780_S135_130917_rooted_twrp_gapps po przez program Smart Phone Flash Tool ginie/znika IMEI

- Po wgraniu ROM'u MIUI 3.12.27 nie można przywrócić IMEI brak opcji...nawet po doinstalowaniu programu.

- Nadal występuje jasna czcionka w sklepie play

Proszę aby autor sumiennie przetestował swoje dzieło.

Chętnie przekaże to autorowi. Jak tylko poprawię swój Chiński...

Co do IMEI to... miałem to na Hongmi. Wynika to z instalacji chińskiego recovery. Potem by przywrócić IMEI trzeba kombinować z FlashToolem i wgrać stockowe oprogramowanie z poprawnym plikiem scatter.txt (ten z układem partycji).

ROM Lenovo P780 LiFe-0.5 jest możliwość wpisania IMEI'a za pomocą komend AT+ z palca za pomocą telefonu. MIUI nie ma takiej opcji nawet jak zainstaluje się odpowiednie do tego celu oprogramowanie to jak na złość ta funkcja nie jest dostępna.

Koledzy za wschodniej granicy opanowali te problemy i zrobili MIUI 3.12.21

http://lenovo-forums.ru/topic/2073-miui ... entry92579

Jak widać

A no opanowali i nie tylko ten problem. Mam Lenovo P780 z MIUI po Polsku z hotspotem wifi działającym w wersji 4.1.19 Update z dzisiaj (20.01.2014) Działa za***iście. Miałe LiFe 0.5 ale zmieniłem na moje ukochane MIUI ino od ruskich. Link:

http://translate.google.pl/translate?hl ... S:official

za***iście działa

P.S. Instalowac na ROM LiFe :) KONIECZNIE !!!!

-- 20 sty 2014, o 15:49 --

P.S. Dlaczego temat jest w oficjalnie wspieranych przez MIUI skoro P780 nie jest oficjalnie wspierany tylko portowany ?!?

Może ktoś ten temat przenieść do odpowiedniego działu ?

Guest dobot

Hej czy ten udate z 20.01.2014 działa bez problemów? Bo nie wiem czy zainstalować.

O który update Pytasz? Jeśli ten do ruskiego MIUI 4.1.19 to generalnie!!! No problem :) Jeden minusik to w motywach pojawiły się chińskie ślaczki. Delikatny mankament ale nie przeszkadza bardzo. Mam go dopiero od kilku godzin ale wszystko jak narazie OK :D

To zależy jaki ROM chcesz. Czy taki co to jest jak ten oryginalny od Lenovo czy MIUI. Ja przetestowalem oba i po odkryciu MIUI made in MOTHER RUSSIA wybieram MIUI. Napisz co chcesz to napisze Ci tutoriala co i jak pokoleji wraz z linkami :-)

Panowie, pomocy.

Mam Lenovo P780 i do dziś byłem szczęśliwym posiadaczem 110_ROW. Kolega namówił mnie na MIUI ale za cholerę sobie nie mogę z tym poradzić.

Recovery mam w krzaczkach (chińskie) więc przy użyciu MTK Droid Root & tools wrzuciłem CWM recovery 6.0.1.5. Restart i po kolei wipe, cache, dalvik i instal from sd card.

Instalacja przebiegła bez problemu i oczywiście zapętlenie przy botowaniu. Pomyślałem, że zaczytam może p780_s125 i recovery i wtedy miui, ale nie przyjmuje mi recovery:

--- ATTENTION! Recovery doesn't suit this phone!

Wrócę chyba do 110_ROW i poczekam na pomoc. Czy mógłby ktoś łopatologicznie mi w tym pomóc?

Z góry dziękuję

Zastanawiam się po co pojawiają się nowe wersje na P780 MIUI wersja 4.1.24...

Nadal jest problem z "INVALID IMEI" trzeba dograć CD _info, żeby było można w klepać z palca IMEI...

Nadal problem z wybraniem dzwonka i ustawieniami...

Przypuszczam, że problem zapisu aplikacji na SDcard nadal istnieje...

Nie wiem jak z pozostałymi rzeczami bo wqur...ło mnie to... po co poprawiać pierdoły jak nadal podstawowych błędów nie naprawiono...

Nadal MIUI V5 RU jest o kilka kroków przed naszym PL ... To jest nie dopuszczalne!!! Widzę, że to całe raportowanie to "pic na wodę, fotomontaż" kiedy zostaną naprawione te podstawowe funkcje??

To zależy jaki ROM chcesz. Czy taki co to jest jak ten oryginalny od Lenovo czy MIUI. Ja przetestowalem oba i po odkryciu MIUI made in MOTHER RUSSIA wybieram MIUI. Napisz co chcesz to napisze Ci tutoriala co i jak pokoleji wraz z linkami :-)

Poprosze miumi made in mather russia:D

mam nadzieje ze jest tam jezyk Polski?

MIUI RU ma polski. Ja uzywam go na codzien i jest na pelnym wypasie. Brac i instalowac. Tylko pamietajcie zeby wczesniej wrzucic rom LiFe :-) tez ruski :-)

MIUI RU ma polski. Ja uzywam go na codzien i jest na pelnym wypasie. Brac i instalowac. Tylko pamietajcie zeby wczesniej wrzucic rom LiFe :-) tez ruski :-)

Problem w tym że ja się tam zupełnie nie znam i dlatego prosił bym o taki poradnik krok po kroku jak dla nowicjusza:D

hash666:

Widzę, że takich jak jak jest wielu:)

Czy mógłbyś zrobić tutoriala do zmiany softu na MIUI dla L P780? Taki ładny z obrazkami linkami do softu i haczykami:)

Zapewne nie tylko ja byłbym wdzięczny.

Witam, czy jest sposób żeby dioda powiadomień działała.

Mam jeszcze pytanie co do jednej aplikacji, pod przyciskiem menu i opcja "Edycja" tam gdzie możemy dodać do pulpitu np. katalog mamy taki program o nazwie "Wyczyść". Po dodaniu na pulpit dodaje się nam ikonka szara z kółeczkiem i miotełką po środku,

attachment.php?attachmentid=73574&d=1392063819

po naciśnięciu zamyka nam zbędne procesy. Pytanie gdzie w tej aplikacji dodać listę procesów które nie mają być zbite?.

Po otwarciu aplikacji naciśnij Menu (długo), pojawi się lista ostatnich aplikacji. Przeciągnij palcem na ikonce w dół - pojawi się kłódka która zablokuje aplikacje w pamięci.

Dziękuję Ci serdecznie, takie proste i funkcjonalne. Jako oprogramowanie to MIUI jedno z najlepszych jakie jest.

Mam jeszcze pytania, wiecie jak ustawić by w obecnej wersji działała dioda powiadomień?

Ile wam wytrzymuje bateria na MIUI, ja na razie nie mogę stwierdzić ile bo ciągle tylko modyfikuję.

Mam jeszcze jeden problem, przy dzwonieniu do kogoś chce się rozłączyć naciskam na dole na słuchawkę rozłączenia i ekran wisi po czym jakieś 40 sekund następuje reset i telefon załącza się sam bez pinów, czasami tylko z jedną aktywną kartą sim. Co może to powodować i jak to sprawdzić. Nie zawsze to występuje ale zdarzyło się mi już kilka razy w ciągi 3 dni. Jak jest u Was możecie spróbować (jak macie nowy czysty soft) zadzwonić gdzieś np kilka dzwonków ktoś nie odbiera i spróbować się rozłączyć - 2 próby

Sprawdziłem miedzy czasie na czystym sofcie i okazuje się, że nie ma znaczenia karta (początkowo myślałem, że powoduje to karta w slocie 2), zawiesiło się także na karcie 1 i po ponownej instalacji próba z kartą 2 i to samo.

Całość mam przeprowadzone na rosyjskiej modyfikacji i nałożeniu tego na life 0.3 i nie działa a wygląda to tak http://www.youtube.com/watch?v=HQg--g2-QSc

Czy na czystym MIUI które tutaj macie problem także występuje?.

Na jaką chińską wersje można nałożyć MIUI dostępne tutaj. Jak macie link do chińskiej wersji softu na którą można nałożyć obecną MIUI to proszę o podanie to spróbuję.

JUŻ SOBIE PORADZIŁEM INSTALUJĄC WERSJE MODYFIKOWANĄ LINK DO OPISU http://forum.android.com.pl/f849/rom-lenovo-p780-miui-v5-ru-pl-dyskusja-oga-lna-373103/index11.html#post3325193

witam forumowiczów

przychylam się do poprzednich próśb użytkowników o wstawkę prostego opisu jak do wgrać soft na MIUI dla L P780....

dzięki i pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this