Jump to content

Recommended Posts

Chętnie porównam jak wyjdzie nowy miui dev. Na 6.8.18 po wgraniu custom kernela telefon nie wchodzi w deep sleep i z tego co czytałem nie ja jeden mam z tym problem na tej wersji. A nie chcę się teraz bawić w HR skoro na dniach powinien pojawić się rom na MM.

• 3 weeks later...
1 godzinę temu, marcinj6 napisał:

Mam pytanie wyszla juz moze jakas aktualizacja tego kernela dzialajaca na miui 8 na andku 6.0 ?

W środę wyszła nowa wersja (2.7), ale autor w opisie kernela dla miui napisał: " MIUI MM is not yet supported ", czyli jeszcze trzeba czekać, bo chyba na tą chwilę nie ma żadnego custom kernela współpracującego z miui 8 na androidzie 6.0, chyba, że o jakimś nie wiem.

Jak zwykle, od wersji 2.3 nie działał aparat.3d081e2224111819772b4c7ed972e48b.jpg Miesiąc walczyłem i wywalczyłem, twórca wysłał build z naprawionym aparatem na PW jak znalazło się więcej osób. Jeśli komuś też nie działa na  s5k3p_f16s01c to mogę podlinkować. Nowa wersja już powinna mieć naprawiony tylni aparat.

Jeśli komuś działa wszystko bez problemów to zignorujcie tą wiadomość i nie piszcie "dziwne, u mnie działa " :D 

Edited by Daviteusz

@Mikul Z tym trybem czytania to wal do xiaomi bo to nie wina kernela, a kodu który wypuścili w którym akurat jest spieprzony tryb czytania. Ja tam różnicę widzę i to znaczną. Ten kernel eliminuje wszystkie błędy i problemy jakie mam na stockowym kernelu. Trybu czytania i tak nie używam. Adiutor wystarczy, ewentualnie apka pokroju Lux Dash.

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Gdy by stockowy kernel był idealny to raczej żaden Radon, Blaze czy inne ElementarX'y by nie powstawały. 

7 godzin temu, mickarp napisał:

mi na tym kernelu muli telefon streszliwie, zazwyczaj po odblokowaniu ekranu potem się jakoś rozkręca..

Chyba tylko u Ciebie. :-)

Przecież na stockowym kernelu tryb czytania działa więc co ma do tego xiaomi? Na każdy telefon jest masa kerneli i romów i powstają niekoniecznie dlatego, że oficjalne wersje są złe. Poza tym w changelogu nie widać by były takie zmiany tego kernela które spowodowałyby wytryski które Ty widzisz. 

Na Blaze, non stop knight tak muli, że się grać nie da a elementalx nawet nie jest pod MM.

Edited by Mikul

@Mikul No xiaomi ma do tego tyle że wypuścili wadliwy kod w którym nie działa tryb czytania po skompilowaniu kernela. Umang (twórca radona) o tym pisał na xda.

W changelogu nie musi być wszystko widoczne. Widzę jak to działa. Na 6.9.22 miałem mikro przycięcia (było to odczuwalne) a na tym jest wszystko OK. Na stock kernelu u mnie pojawiają się od czasu do czasu dwie poziome kreski u dołu ekranu. Na Radonie tego problemu nie mam.

Moja wersja fona widocznie nie trawi stockowego kernela. W sumie moje wcześniejsze telefony ( GT-I9505 i I9100 ) też nie działały za dobrze na stockach :)

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

rn3p 6.9.22 antutun :

stock 65000

radon 80000

Pozdrawiam

ZibiK

A Ty uzywasz radona na miui czy cyanie? Bo u mnie na miui 6.9.29 na radonie 2.8 jak odpale kernel auditora to nie mam tych ustawien o ktorych pisze autor tego wątku na wcesniejszych radonach na miui 8 LP mialem.. a wyniki w antutu to 76k

Na tym kernelu rowniez nie dziala mi wifi..

na 6.9.22 stock było te ok.65000 i phone przycinał
na 6.9.29 stock - tak jak piszesz ok.75000
na radon - zawsze powyżej 80000

ustawienia auditor'a zawsze warto sprawdzić
u mnie zdarzało sie, ze trzeba poprawiać - szczególnie jak auditor został w autostarcie, a wgrałem stocka

Pozdrawiam
ZibiK

Dnia 11.10.2016 o 22:39, zibi_k napisał:

ustawienia auditor'a zawsze warto sprawdzić
u mnie zdarzało sie, ze trzeba poprawiać - szczególnie jak auditor został w autostarcie, a wgrałem stocka

Czy w takim razie do audiotor'a potrzebny jest ROOT? Jeśli tak to odpuszczam sobie wtedy zmianę kernela. ;)