Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na Miui Polska 7.3.23 i Radonie 4.2(jak również 4.3.5) po flashu nie działa fingerprint sensor ( mam folder fpc w /data, mogę robić zdjęcia z użyciem czytnika) dodatkowo nie działa WiFi. Nie można go włączyć, ani skanować sieci. Dla urozmaicenia aparat działa bez większych problemów.
Miał ktos podobny problem i go rozwiązał? 
P.S. Ta sama sytuacja na AGNI kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już działa tylko o ile na wcześniejszej wersji Goodix działał tak teraz musiałem doinstalować fixa.

Przy okazji pytanko. Mam taką ładowarkę on Blitzwolfa, która powinna ładować 2.4A. Kabel przyjmuje 2.1A jednak po włączeniu ładowanie 2.4 ładuje max 1.3A (wg aplikacji Ampere). Mam za słaby kabel czy to może być coś innego?7767b0e3f4e5d44bbca12e751bf8730d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbank Xiaomi, kabelek od niego z zestawu i ruszyło :D Nawet ikonka się zmienia . Ale znowu ten sam kabel z ładowarką, którą wrzucałem kilka postów wyżej już ładuje normalnie. Trzeba poczekać na ten zamówiony :)

0db69dcc31688c82f7d2bde0b74bade0.jpg

 

Edytowane przez rubajticos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update Radon V4.5 -
Changelog For Nougat -
  • Merged new caf updates LA.BR.1.3.6_rb1.17
  • Wlan prima updated to LA.BR.1.3.6_rb1.17
  • Minor improvements to enhanced colors
  • Slightly increased time of input boost
  • Added fingerprint cpu boost by franciscofranco
  • Disbaled lots of unneeded kernel debugging
  • Set default swappiness value 25
Changelog For Marshmallow -
  • Merged new caf updates LA.BR.1.3.4_rb1.33
  • Wlan prima updated to LA.BR.1.3.4_rb1.33
  • Merged reboot issue fix on newer miui roms
  • Minor improvements to enhanced colors
  • Slightly increased time of input boost
  • Added fingerprint cpu boost by franciscofranco
  • Disbaled lots of unneeded kernel debugging
  • Set default swappiness value 25
Important Information -
  • You can flash 4.5 directly over any 4.X but if you are on any other kernel then must restore stock kernel first.
  • Before reporting any problem, check same after removing any kind of power saver or scripts if you are using.
  • If your rom uses inbuilt magisk root, then don't flash radon immediately after rom, first boot to system once.
  • Miui marshmallow goodix fp users can check post #6196 for a patch.
Downloads -
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem wersje 4.5 tego kernela i moge powiedziec, ze straszne dziadowstwo. Oprocz funkcji wybudzania po podwojnym kliknieciu w ekran i zwiekszonym pradzie ladowania to niestety nie moglem korzystac normalnie z telefonu. Wlaczylem przegladarke puffin, za 30 sekund zwiecha telefonu. Ale taka, ze nie moge wylaczyc ekranu, zamknac aplikacji, nic. Ekran swieci sie w najlepsze. To samo z innymi aplikacjami jak np Ampere. Myslalem, ze to dlatego, ze zainstalowalem baterry saving mode. No to zrobilem reinstall do ustawien "balanced". Efekt taki sam. Przypadkowe zwiechy systemu.

Zmuszony zostalem do odinstalowania tego kernela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spz86 napisał:

Zainstalowalem wersje 4.5 tego kernela i moge powiedziec, ze straszne dziadowstwo. Oprocz funkcji wybudzania po podwojnym kliknieciu w ekran i zwiekszonym pradzie ladowania to niestety nie moglem korzystac normalnie z telefonu. Wlaczylem przegladarke puffin, za 30 sekund zwiecha telefonu. Ale taka, ze nie moge wylaczyc ekranu, zamknac aplikacji, nic. Ekran swieci sie w najlepsze. To samo z innymi aplikacjami jak np Ampere. Myslalem, ze to dlatego, ze zainstalowalem baterry saving mode. No to zrobilem reinstall do ustawien "balanced". Efekt taki sam. Przypadkowe zwiechy systemu.

Zmuszony zostalem do odinstalowania tego kernela.

Jeśli w opisie profilu masz prawdziwe info na temat telefonu, to ciesz się że możesz jeszcze z niego korzystać. Kto instaluje kernel KENZO na KATE?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rubajticos napisał:

@DJYano. Używasz kernel Adiutora? Bo zauważyłem po jego instalacji, że ustawione było minimalne taktowanie procesora na 800 mHz. Dopiero ręcznie zmieniam na 400. Tak ma być ?

Nie korzystam, ładuje zipa z kernelem przez twrp i lecę przez opcje podczas instalacji na koniec czyszczę cashe i dzida :D

Edytowane przez DJYano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DJYano napisał:

Jeśli w opisie profilu masz prawdziwe info na temat telefonu, to ciesz się że możesz jeszcze z niego korzystać. Kto instaluje kernel KENZO na KATE?!?

Dlaczego mam sie cieszyc? Ktos pisal, ze kernel mozna podmieniac i nic zlego nie bedzie bo to to samo i bedzie pasowac. Co innego modem bo jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DJYano napisał:

Jeszcze raz

Radon Kernel For Kenzo, Kernel for the Xiaomi Redmi Note 3
 

 

I?

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/index-custom-roms-t3396628

Note for Kate users


Roms and Kernels for Kenzo are working on Kate. You may have to flash the non-hlos.bin from a Rom for Kate. The non-hlos.bin file should be located inside a Miui Rom in the firmware-update folder, just extract this file and flash it with twrp.

 

 

 

To chyba wyjasnia, ze niczym nie ryzykowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spz86 napisał:

Note for Kate users


Roms and Kernels for Kenzo are working on Kate. You may have to flash the non-hlos.bin from a Rom for Kate. The non-hlos.bin file should be located inside a Miui Rom in the firmware-update folder, just extract this file and flash it with twrp.

 

W takim razie wytłumacz dziwne zachowanie się telefonu :)

 

5 minut temu, danio_96 napisał:

Ile czasu wam ładuje się tel skoro ładuje wam ponad 2A? :D

U mnie jest max 1,7A. Ładowarka i kabel od Blitzwolfa

Mam taką ładowarkę i ten kabel

Jaki SoT macie na tym kernelu?

Ja wczoraj przy 11% baterii miałem jakieś 5'40 ale musiałem podłączyć ładowanie :) możliwe że do 6h dojadę kiedyś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Po zainstalowaniu kernela nie jest używana nadal częstotliwość procesora 400 mHz. Dopiero po ustawieniu jej w Kernel Adiutorze. Może to mieć związek z rootem? Tzn. Masz roota to zainstaluj Kernel Adiutor i ustaw to sobie sam. Nie ma roota to ustawi się samp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu wam ładuje się tel skoro ładuje wam ponad 2A?
U mnie jest max 1,7A. Ładowarka i kabel od Blitzwolfa
Mam taką ładowarkę i ten kabel
Jaki SoT macie na tym kernelu?

Kernel Radon v4.3. Czestotliwosc ustawiona 400-1400 little i 400-1800 big.
Wrocilem do miui.eu 7.3.23 ponieważ na nowszych z moich obserwacji bateria gorzej trzymała. Rom wczoraj instalowany wiec trochę z przymrużeniem oka biorę te wyniki.e4890a5abe90c23717045b29354c4466.jpg07e3c2a613796d5dfb845226d270e334.jpg2d4c5a827b963c7a48550e3e47d4fdb9.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...