Skocz do zawartości

Ratunku, cegła ;-(


kstulka

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie :) , a co do Twojej pomocy ,to jak to czytam to tak jakbyś przekazywał informację do udzielenia pomocy na 112 :D. Brawo

1 minutę temu, paja11 napisał:

Telefon ożył!!!

Jesteście WIELCY bez wyjątku!!!

Dzięki WIELKIE!!!

...co dalej? ;-)

 

Dalej ciesz się ,że zmarły wstał z nad grobu :D, baw się telefonem, instaluj co chcesz, psuj a pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, sam rok temu ucegliłem swój tablet Motoroli i miałem walkę taką, że dopiero kabel fabryczny z aliexpress pomógł, także wiem, przez co kolega przechodzi. :P

 

Paja, to teraz aplikacja "Aktualizacje", trzy kropki w prawym górnym rogu i "Uruchom w recovery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojtekmarchewka napisał:

 Ja bym Zrobił Format Data , to Ci oczyści z całości, nie wiadomo co mu zostało po ostatnim systemie, tylko wyjmij kartę jeżeli chcesz z niej zachować dane

 

No właśnie nie wiem, co tam może mieć kolega ważnego pozapisywane, ale fakt - zawsze może telefon włączyć, skopiować co ważniejsze rzeczy do komputera, czy na kartę pamięci, wyjąć ją, uruchomić ponownie w TWRP i dane też wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba nie da. kolejna rzecz buuu. Nic się nie działo więc ponownie chciałem wejść w TWRP i tu też nic więc chciałem wyjąc baterię. Dłonią nacisnąłem w backup i nie wiem co tam było zaznaczone a co zaznaczyłem przez przypadek.

Firmware, EFS, System, data, cache, persist, boot   Pamiętacie co powinno być zaznaczone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w Backup, to po prostu nic tam nie kombinuj, tylko wyjdź do menu głównego, którymś z tych przycisków na samym dole. Nie pamiętam, który do czego służy, ale na logikę są to "Back", "Home" "Options/Menu", Reboot - System i jak masz ważne dane, to je zgraj na kartę pamięci/komputer, wyjmij kartę z telefonu, wejdź do TWRP, Wipe-Format Data, Reboot, System i wsio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie root. Rom chyba, że źle go nazywam. Pora jest późna...

h4lik jeśli twierdzisz, że wejście w Backup nie miało wpływu na to co opisuję poniżej to nie wiem co się stało. Może za dużo syfu było/jest w telefonie?

Coś się stało, ale nie wiem co. Wszystko zniknęło, telefon jest w jakimś dziwnym trybie. (teraz to nawet nie wiem kiedy...pora?) Po włączeniu pokazuje w kolorze MIUI 8 i przechodzi w czarno-biały ekran i żeby wybrać język, wi-fi itd i staje na podaniu hasła do 159****865?

Mogę wejść w TWRP i próbuję wgrać ponownie rom i nadal to samo.

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abym rejestrował. Były nawet dwie.

Chyba sobie przypomniałem czemu się to stało.

Po wejściu w Wipe i wykasowaniu wszystkiego odpaliłem telefon i stąd to co napisałem. W zasadzie chyba to tak powinno wyglądać i może spanikowałem, że coś skopałem.

Tylko jaki nr tam wpisać?

 

Już wiem o jaki numer chodzi z tym że nie mogę się zalogować do chmury xiaomi. Strona u mnie się nie aktywuje. i.xiaomi.com  A u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie znam tego hasła. Myślałem, że po wpisaniu kilku złych odpowiedzi przyjdzie mi coś na pocztę gmail, ale nic to nie daje.

Miałbym dwa wyjścia. Jedno to o którym piszesz z tym, że nie znam ciągu cyfr bądź wejście na i.xiaomi.com  i zalogowanie lecz po wciśnięciu mam po prostu białą stronę.

Wpisując kod odblokowania pójdzie to dalej?

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z komputera się zalogować na tej stronie:

https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin?callback=https%3A%2F%2Faccount.xiaomi.com%2Fsts%3Fsign%3DZvAtJIzsDsFe60LdaPa76nNNP58%3D%26followup%3Dhttps%3A%2F%2Faccount.xiaomi.com%2Fpass%2Fauth%2Fsecurity%2Fhome%26sid%3Dpassport&sid=passport

 

...logując się numerem telefonu, który masz. Liczę, że znasz hasło. Po zalogowaniu będziesz miał przy swojej nazwie ten numer konta Xiaomi, który umożliwi Ci zalgowanie się w telefonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że w zasadzie nie korzystam z dobrodziejstw xiaomi i haseł nie pamiętam. Nie wiem nawet o jakie/czego hasło chodzi. ;-(

Coś poszło po wpisaniu nr telefonu. Weryfikacja i ma do mnie przyjść sms z kodem. Tylko w jaki sposób skoro telefon jest zablokowany?

Przełożę kartę do innego telefonu. Czytałem że do Orange nie dochodzą, ale ja mam play więc może coś przyjdzie?

Kod doszedł ale jest nieprawidłowy.(!?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem i wysłało mi nr który nie pasuje.

To jakaś klątwa!  ;-/

Doszedł tylko jeden choć "poprosiłem" o ponowne kod.

Nie odpisaliście mi czy możecie wejść w ten link: i.xiaomi.com 

 

Edit:

Tu mają podobny problem:

http://en.miui.com/thread-192846-1-1.html

Można wejść w translator jeśli ktoś ma problem z językiem.

 

A tu jest podobny problem.

Numer już mam tylko wpisywanie go nic nie daje. Szukam i szukam w necie i...lipa.

Wychodzi na to, że po Wipe ciężko jest wpisać kod na konta. Czemu tak się dzieje tego nie wiem...

 

//Nezu: Proszę zapoznać się z regulaminem forum, pisanie postu pod postem jest niedozwolone.

 

 

 

Oczywiście wiem o tym, tylko kolega h4lik prosił abym nie edytował postów ponieważ nie wie w którym momencie "ratowania" telefonu się znajduję.

 

//Nezu: To niech kolega "h4lik" pisze z Tobą o tym na PW, a następnie umieścisz tutaj już rozwiązanie. Dublowanie postów jest niedozwolone, nie ważne, czy jakiemuś user'owi to się podoba, czy nie.

Ok choć liczę też na twoją pomoc. Może szybciej to pójdzie.

Stworzyłem nowe konto i nadal nic. Coś nie pozwala na akceptację ID(?)

Teraz aby zalogować się przy zapomnianym haśle nie jest to takie proste jeśli ktoś tego nie robił.

Próbując kolejny raz wgrać rom brakuje odliczania procentów wgrywania. Może dlatego, że jest już wgrany.

Czy można jeszcze raz go jakoś wyczyścić żeby ponownie zainstalować rom?

EDIT:

Na tę chwilę wiem tylko tyle, że telefon jest zablokowany i bez wsparcia serwisu MIUI.eu się nie obejdzie.

Dla ewentualnego zgubienia telefonu lub kradzieży, gdzie ktoś chciałby zrobić WIPE to się opłaca logować do konta ponieważ telefon się zablokuje, ale jeśli nie korzystamy z chmury to broń Cię Panie...

Tylko jak zlikwidować teraz konto?

Z tego co wiem to nie jest to możliwe bez zgody Xiaomi.  W zasadzie to i oni na to nie pozwolą tak więc masz babo placek.

Jak można usunąć zdjęcia z chmury, tylko przez telefon???

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę wiem tylko tyle, że telefon jest zablokowany i bez wsparcia serwisu MIUI.eu się nie obejdzie.

Dla ewentualnego zgubienia telefonu lub kradzieży, gdzie ktoś chciałby zrobić WIPE to się opłaca logować do konta ponieważ telefon się zablokuje, ale jeśli nie korzystamy z chmury to broń Cię Panie...

Tylko jak zlikwidować teraz konto?

Z tego co wiem to nie jest to możliwe bez zgody Xiaomi.  W zasadzie to i oni na to nie pozwolą tak więc masz babo placek.

Jak można usunąć zdjęcia z chmury, tylko przez telefon???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paja11 napisał:

Dla ewentualnego zgubienia telefonu lub kradzieży, gdzie ktoś chciałby zrobić WIPE to się opłaca logować do konta ponieważ telefon się zablokuje, ale jeśli nie korzystamy z chmury to broń Cię Panie...

Pewnie bardziej opłaca się zapisywać gdzieś sobie konta i hasła, które się zakłada (zwłaszcza na jakichś mailach tymczasowych, co by chińczycy nie szpiegowali), niż dorabiać potem ideologię do własnej głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, AdamD napisał:

Można przez neta i.mi.com.

Nie masz przecież hasła do konta a bez tego nie zalogujesz się.

Dnia 17.08.2016 o 11:20, paja11 napisał:

 

Numer już mam tylko wpisywanie go nic nie daje. Szukam i szukam w necie i...lipa.

Skoro tak napisałem to znaczy, że mam dostęp do konta. Niestety sam już nic nie zrobię.

Tak jak napisał mi ACID, trzeba napisać do supportu Eu Xiaomi. Czekam właśnie na odpowiedź.

32 minuty temu, ahr napisał:

Pewnie bardziej opłaca się zapisywać gdzieś sobie konta i hasła, które się zakłada (zwłaszcza na jakichś mailach tymczasowych, co by chińczycy nie szpiegowali), niż dorabiać potem ideologię do własnej głupoty.

A Pin do karty nosisz przy sobie?

Widzę, że masz co ukrywać skoro boisz się, że Chińczycy Ci coś wykradną. Pewnie telefon i programy zrobiłeś i pisałeś sam. No i teraz zapewne uważasz, że możesz spać spokojnie.

Zrozum, że uważałem, że to mi jest zbędne i dlatego wymazałem z pamięci hasło do konta. A żeby się dowiedzieć trzeba się było tam zalogować. Później nie korzystałem z tego ani razu. Poza tym od jakiegoś czasu po resecie bądź przy tworzeniu nowego konta logowanie/rejestracja przebiega w dwóch etapach.

Możemy pogadać o dziecinie w której Ty jesteś słaby. Kobiety?

 

Dziękuję chłopakom którzy próbowali mi pomóc. h4lik, wojtekmarchewka, AdamD.  Dzięki!

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...