Skocz do zawartości

Ratunku, cegła ;-(


kstulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu wgrałem xiaomi.eu_multi_wt86047_6.5.5_v7-5.1 do mojego Redmi, wszystko ładnie hulało.. do czasu. Przy rejestracji w Whatsup telefon zawiesił się. Przy próbie uruchomienia wyświetlało się tylko logo MI. Próbowałem wgrać Rom przez twrp, nie udało się. Robiłem wipe  Data, Cache, DAlvik, później zrobiłem Advanced Wipe, nic nie dało.

W końcu ściągnąłem ROM uruchomiłem Miflasha i dostałem taki komunikat jak na załączonym screenie.

Przy instalacji przez twrp wyświetla się komunikat

"Updater process ended with signal:11" i jeszcze

"Failed to mount '/cashe' (invalid argument)"

"Failed to mount '/system' (invalid argument)"

"Failed to mount '/data' (invalid argument)"

Unable to mount storage.

Dodam, że przy podłączeniu telefonu do lapka i uaktywnieniu MTP, widzę tylko kartę SD, nie ma pamięci wewnętrznej. Fastboot działa, recovery działa (ale muszę wchodzić przez fastboota, bo przyciski Vol+ Vol- i Power już nie uruchamiają twrp)

Czy to jest jakiś problem z softem czy bardziej z hardwarem (uszkodzona pamięć?)

MiFlash_status.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... eh, fajny był ten smartphone.

Acid, czy mógłbyś polecić jakiś telefon Xiaomi do 1000 PLN?

Acid, mam jeszcze jedno pytanie czy w MiCenter nie udałoby się wymienić tej pamięci, albo całej płyty? Czy to za duży koszt i lepiej kupić nowy telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Miałem problem z GPS-em, a zakończyło się to "ucegleniem" telefonu.

Przez zaplątanie, byłem pewny, że mam wersję 813, a okazało się (wystarczyło spojrzeć pod baterię :-(  ale coś mnie zmyliło), że to 811. Soft ściągnąłem na 813 i bardzo możliwe, że już wtedy coś skopałem, bo wgrawszy 811 były małe problemy. Chciałem usunąć jakieś głupoty i telefon już nie powstał.

Ściągnąłem MiFlash-a Redmi 2 Latest China Developer Version Fastboot File Download
i
   Redmi 2 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

i tu się zaczyna kolejny problem. Nie mogę go otworzyć na XP i Vista bezpośrednio z dysku C. Podłączam telefon który niestety nie jest widoczny dla komputerów(!?) i XP krzyczy, aby podać hasło administratora (którego nie ma), a w Vis-cie po wejściu w pozwolenie administaracyjne ukazuje się obraz na pół sekundy i nic się nie dzieje. Dodam, że telefon jest w stanie wejść do trybu fastboot.

Nie jestem ogarnięty komputerowo więc to dla mnie poważny problem. To ponoć ma pomóc, ale to nie ten sam system co u mnie i nie niem jak się poruszać https://www.youtube.com/watch?v=PHxgvvZN2vQ

Czy komputer który nie widzi telefonu ma wpływ na otwarcie MIFlash?

Prośba o pomoc!

Edit:

Podłączyłem telefon pod USB klawiatury i coś poszło. Teraz wygląda to tak choć nie mam widoku w Mój komputer.

Nadal nie mogę wejść w MiFlash. Może coś źle robię? O jaką spację dokładnie chodziło?

Czy oto, że plik miał być zapisany na jakimkolwiek dysku bezpośrednio czy coś innego autor miał na myśli?

Brakuje mi przejścia w "administrację"

 

bez tytułu.JPG

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jaśniej o jaką aplikację Mi chodzi.

Spróbować na Redmi 2 Latest China czy na    Redmi 2 Latest Global ?

Ściągnę jeszcze raz, bo tamte wywaliłem.

Wygląda to tak:

 

 

bez tytułu11.JPG

Ściągnąłem program MiPhone i też to samo ztym, że krzyczy o podanie hasła administratora, ale ja nie mam "zahasłwanego" kompa.

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paja11 napisał:

Ściągnąłem program MiPhone i też to samo ztym, że krzyczy o podanie hasła administratora, ale ja nie mam "zahasłwanego" kompa.

Romy pod Miflasha masz tu: http://en.miui.com/a-234.html Ale chyba musisz użyć jakiegoś komputera ze współcześniejszym systemem od win7 w górę i najlepiej 64 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, FromWP napisał:

Romy pod Miflasha masz tu: http://en.miui.com/a-234.html Ale chyba musisz użyć jakiegoś komputera ze współcześniejszym systemem od win7 w górę i najlepiej 64 bit.

Stąd je właśnie ściągałem. Którego ewentualnie powinienem wgrać. China czy Global?

I tu będzie problem z win7 lub większym. W pracy mam siódemki, ale są zabezpieczone przez admina.

53 minuty temu, h4lik napisał:

A dasz radę w ogóle wejść do TWRP (przytrzymać przyciski głośność góra+power)?

Daję radę, ale głośność w dół i power.

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% 32.

Czyli jeśli góra to też pokazuje królika, zająca(?) ?

Jak widać jestem w tym słabiutki.

Edit:

Chyba już wiem.

TWRP to ekran z "pokazanymi kartami".  Miałem go ale jak telefon działał  ;-)

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zakładam również, że masz 32 bit, także zrób następująco i dawaj tutaj znać na bieżąco:

1. Zainstaluj Miflash dla 32 bit. To pewnie będzie ten: http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe

Chyba, że już instalowałeś.

2. Masz jeszcze te pliki tar z romem, które ściągałeś, np. ten 

http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=wt88047_pro_global&b=X&r=global&n=

albo ten:

http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=wt88047_global&b=F&r=global&n=

?

3. Utwórz na dysku C, albo D, czy jaki tam masz z wolnym miejscem, katalog o nazwie np. MIUI

4. Wypakuj do tego katalogu ściągnięty plik tar. Czasem może być potrzebne podwójne wypakowanie, bo to zależy od programu dekompresującego. Chodzi o to, żebyś miał już wypakowane gotowe pliki jak na tym zrzucie, który pokazałeś wcześniej, tzn. katalog images i pliki flash_all i tę całą resztę.

5. Uruchom Miflash

6. Wejdź w tryb fastboot w telefonie (głośność dół+power)  

7. Podłącz telefon kablem USB do komputera

8. Powinny się zainstalować dodatkowe sterowniki, chyba, że zainstalowały się wcześniej

9. W Miflash daj "Odśwież", czy "Refresh", czy co to tam jest, bo nie pamiętam - powinien pokazać się Twój telefon

10. Na dole zaznacz opcję "Flash all", czy jakoś podobnie

11. Wybierz w opcji Browse ten stworzony katalog, gdzie wypakowałeś systemowe pliki, np. c:\MIUI

12. Teraz "flash" i jedziesz z koksem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś na czymś utknął, to dawaj znać. Jeśli komputer nie widzi telefonu, spróbuj zmienić port USB, a jeśli wciąż go nie widzi, to odłącz, odinstaluj w menadżerze urządzeń ten bootloader i podłącz telefon ponownie. Oczywiście telefon cały czas w trybie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje:

Index    1

Device    ea42b6f6    

 

?

 

Nieokreślony błąd...

Rozpakowałem plik, wypakowałem go też z folderu wt88047_global_images_6.8.11_20160805.0000.29_4.4_global i opisałem jako MIUI. Telefon jest widziany jak opisałem. Odinstalowuję i zmieniam porty i nic choć jestem coraz bliżej odtrucia telefonu. ;-)

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że system wykrywa telefon. :D

Mam nadzieję, że utworzyłeś katalog bezpośrednio na którymś z dysków, a nie w żadnym podkatalogu, bowiem jeśli masz dalej w Documents and settings, to nie pójdzie - nie może być spacji w katalogu.

Jak pisałem wcześniej - idealnie C:\MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paja 11 nie edytuj teraz postów, bo nie wiadomo, w  którym momencie jesteś.

Skoro udało Ci się wejść do TWRP, to tak, jak kolega napisał - ściągnij odpowiedni rom MIUI Polska i zainstaluj całkowicie od nowa przez TWRP, a później czyszczenie, chociaż po tym, jak masz namotane, mądrzej według mnie będzie przez fastboot - wtedy będziesz miał telefon jak z fabryki, bo nie wiadomo, co tam namieszałeś. 

W każdym razie jesteś bliżej niż dalej. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak jesteś w TWRP to Miflash nie będzie go widział.

Spróbuj jeszcze tak - odłącz telefon od komputera, wyłącz go, uruchom jeszcze raz w trybie fastboot (tam chyba jakiś królik grzebie w plecach - taki rysunek), wejdź do stworzonego katalogu MIUI na dysku C i uruchom podwójnym kliknięciem plik flash_all

 

Edytka - oczywiście po przejsciu do trybu fastboot podłącz telefon do komputera.

Edytowałem post powyżej.

Edytowane przez h4lik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ściągnij najpierw ROM z MiuiPolska, tzn ten: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424954007

I teraz dwie możliwości - albo uruchom na telefonie TWRP, podłącz go do komputera i przegraj ten ściągnięty rom do katalogu głównego telefonu, albo, jeśli komputer nei widzi telefonu, nawet, gdy próbujesz na innych portach usb, nagraj ten ściągnięty plik na kartę pamięci, włóż ją do telefonu, uruchom TWRP, wybierz Instaluj, wskaż lokalizacje do tego ściągniętego pliku na karcie pamięci i spróbuj zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, teraz nie potrzebujesz romu pod fastboot, tylko MIUI Polska. Pamiętasz, ze dwa dni temu dałem Ci link - ten pod Redmi 811. Może masz jeszcze na komputerze. Tak się powinien nazywać: 

xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.8.11_v8-4.4.zip

Aaaa, dobra, rozumiem teraz - czyli masz go jużw telefonie, także wskakuj do TWRP, potem "Instaluj", wskaż ten plik i heja! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...