Jump to content

Recommended Posts

Witam.

Czytałem już podobny wątek na tym forum o utracie sygnału gps przez endomondo ale tamten temat jest już zamknięty i nie można w nim napisać więc stworzyłem nowy,

a to dlatego że rady z tamtego tematu nie przyniosły u mnie efektu czyli jak ktoś napisał:

Cytat

Ustawienia -> Urządzenie -> Bateria i wydajność -> Oszczędzanie baterii -> Wybierz aplikacje

Tam można ustawić by nie odcinało GPS i danych w tle dla każdej aplikacji indywidualnie.

Wybierasz Endomondo Sports Tracker i ustawiasz: bez ograniczeń i dalej: lokalizacja w tle -> zezwól.

U mnie to nie zadziałało więc nawet dla pewności ustawiłem " Tryb oszczędzania baterii --> Nie blokuj (bez ograniczeń aplikacji w tle) "

Czyli nie blokuje żadnych aplikacji więc powinno działać.

Dodatkowo w Uprawnieniach w Panelu sterowania aplikacja endomondo ma zafajkowaną Lokalizację no i jeszcze dla pewności dodałem endomondo do Autostartu.

Ktoś w tamtym temacie https://miuipolska.pl/forum/topic/7839-problem-z-endomondo-gubi-gps/ pisał jeszcze o założeniu jakiejś kłódki żeby nie ubijało aplikacji ale ja u siebie w redmi 3 pro nie mogę zaleźć nic takiego.

Dodam że endomondo mam najnowszą wersje, mam drugi telefon (galaxy s2) i tam jest ta sama wersja i nic nie gubi gpsa.

GPS działą ok w yanosiku i innych aplikacjach w których nie wygasza się ekran( google maps ), problem następuje po wygaszeniu ekranu, odcina gps, odblokowuje telefon pokazuje że szuka gps za chwile znajduje i jest ok aż do następnego wygaszenia ekranu i tak w kółko.

Dodam że mam ROM:

MIUI 7.4 by ManhIT 6.5.12 (rozwojowa)

Wersja Androida: 5.1.1. LMY47V

Mam zablokowanego bootloadera.

Przy okazji jeśli nikt nic nie doradzi w sprawie naprawy tego to czy może to być wina ROMU ?

No i czy moge przejśc na ROM MIUI GLOBAL bo narazie nie chcę odblokowywać bootloadera normalnie poprzez tą aktualizację z telefonu z panelu sterowania czy trzeba jakoś inaczej to wgrywać ?

Na stronie miui global znalazłem dwie wersje:

Version: V7.5.2.0.LAIMIDE (MIUI7)

Version: 6.8.11 (MIUI8)

Mogę je normalnie wgrać przez aktualizacje w telefonie ?

One mają już język Polski ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi....

Edited by jolmen
błąd (literówka)
  • 1 year later...

Dzień dobry, 

Mam dwa xiaomi redmi 4x, na obydwu mam zainstalowane endomondo. Na jednym działa bez zarzutu wszystko, jednak na drugim nie rejestruje całej trasy, tylko w pewnym momencie się zacina. Instalowałam system od nowa, aplikacje kilkukrotnie... czy może to być jakiś problem z GPS?

Pozdrawiam serdecznie 

• 2 months later...

Witam, jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Note 4, mam problem z GPS'em, od razu dodam, że mam wyłączone oszczędzanie baterii w aplikacji Endomondo, jak, i Run Tracker, a problem jest taki, że np przebiegam np 12 km, a w aplikacji zapisuje mi tylko 8 km, patrząc na mapki w tych aplikacjach wychodzi, że GPS, się nagle gdzieś zgubił, i biega jakąś swoją trasą, i kończy że tak to nazwę swoją żywotność, zupełnie innym miejscu. Mam wersje MIUI Global 8.5 | Stabilna 8.5.3.0 (MBFMIED), wersja androida 6.0 MRA58K. Nie wiem w czym tkwi problem, dlatego też zgłaszam się tutaj na forum o pomoc, z góry dziękuje.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...