Skocz do zawartości

Różne wyświetlacze ?


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tym modelu są stosowane wyświetlacze różnych producentów ? tak jak to miało miejsce w Mi4c ?

Bo oglądając porównanie wersji 2 GB RAM i 3 GB RAM dostrzegłem że wyświetlacze są inne.

Czy może to niedopatrzenie ze strony osoby która przeprowadza to porównanie,i są inne ustawienia kolorów w MIUI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo są używane wyświetlacze od trzech różnych producentów więc mogą być pewne różnice. Niech każdy sprawdzi w Aida64 i napisze. Ja mam wyświetlacz boe 35532. Jak szukałem informacji o funkcji dt2w natknąłem się na to, że są różne wyświetlacze i niektóre wspierają tą funkcję a niektóre nie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Endymion napisał:

Z tego co mi wiadomo są używane wyświetlacze od trzech różnych producentów więc mogą być pewne różnice. Niech każdy sprawdzi w Aida64 i napisze. Ja mam wyświetlacz boe 35532. Jak szukałem informacji o funkcji dt2w natknąłem się na to, że są różne wyświetlacze i niektóre wspierają tą funkcję a niektóre nie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za informacje.

Oby to nie były takie różnice jak w Note 2 gdzie wyświetlacz jakiegoś producenta był żółtawy a inne białe,takie jak być powinny.

Może zapytam się sklepu w którym będę zamawiać ten model,może oni coś będą mogli mi doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zapytać ale wątpię, że coś wartościowego się dowiesz. Nie słyszałem o żadnych problemach z wyświetlaczami, wszystkie raczej trzymają poziom. Ale nakombinowali przy produkcji przez co utrudniają modyfikacje. Czytnik linii papilarnych jednego producenta działa na cm'ie a inny nie działa, na custom kernelu jeden wyświetlacz (panel dotykowy) pozwala na funkcję wybudzania podwójnym klikiem inny z kolei nie wspiera tego. I weź tu znajdź informacje co akurat u Ciebie będzie działać co nie, trzeba samemu testować. Ale nie martw się, używając Miui nie ma tych wszystkich problemów, jedyne co się natknąłem to problem z gniazdem jack u niektórych jest delikatny i nie wykrywa wszystkich słuchawek.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hong Kong Goldway mi odpisał

Aktualnie smartfony Xiaomi sprzedawane przez nas w większości posiadają wyświetlacze SHARP

Są to dobre wyświetlacze ?

Ja nie mam Sharpa i jest dobry, ciężko mi powiedzieć... Jak mówiłem, nikt nie narzeka na wyświetlacze przynajmniej ja nic nie spotkałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie masz się czym martwić. Nie ma raczej większych różnic między wyświetlaczami w RN3P, przynajmniej nigdzie o tym nie słyszałem. Niektórzy mają Sharpa, ja mam Boe. Zarówno Ci z Sharpem jak i ja sobie chwalą.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcinj6 napisał:

Ja mam u siebie wyswietlacz tianma nt35596 co to za firma??


Boe to chyba też tianma:p

Wyświetlacze tianma produkuje Japońska firma NTL Technologies, Ltd. Dostarczają też wyświetlacze dla Sharpa i innych wiodących marek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moglibyście określić jaką macie wersje kolorystyczną RN3P określając producenta wyświetlacza?

Tak jak pisałem u mnie wyświetlacz firmy Boe a moja wersja kolorystyczna jest szara (czarny przód). Myślisz, że ma to jakieś znaczenie?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie poprzednio miałem telefon biały, z tyłu i z przodu i generalnie żałowałem tego wyboru bo denerwowały mnie czarne ramki wokół wyświetlacza które słabo się komponowały z białym kolorem. Dlatego tutaj od razu byłem pewien, że zamawiam wersję która ma czarny przód. Plecki w każdym kolorze są moim zdaniem ładne ale jednak zależało mi na czarnym przodzie, ładnie to się prezentuje. Co do wyświetlaczy, nie wydaje mi się, że są powiązane z wersją kolorystyczną, ale jak więcej osób napisze to się przekonamy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić jaki się ma wyświetlacz? Telefon kupiłem od GoldWay'a niestety zrobiła mi się na nim żółta plamka mocno widoczna gdy wyświetlany jest biały kolor... Plama wyskoczyła po miesiącu użytkowania, kolor telefonu złoty, plamka ma ok 1cm długości i ok 5mm szerokości, telefonu nie reklamuje nie uśmiecha mi się wysyłanie do Hongkongu... Jak na razie się nie powiększa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KLP89 napisał:

Jak sprawdzić jaki się ma wyświetlacz? Telefon kupiłem od GoldWay'a niestety zrobiła mi się na nim żółta plamka mocno widoczna gdy wyświetlany jest biały kolor... Plama wyskoczyła po miesiącu użytkowania, kolor telefonu złoty, plamka ma ok 1cm długości i ok 5mm szerokości, telefonu nie reklamuje nie uśmiecha mi się wysyłanie do Hongkongu... Jak na razie się nie powiększa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

aplikacja aida64, i tam wybierasz wyświetlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie we wcześniejszym telefonie (Coolpad F1)- nawet w tym samym miejscu :) Z tego co wyczytałem to właśnie jakiś problem z klejem pod ekranem, niestety nic się z tym nie da zrobić - pozostaje wymiana wyświetlacza.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...