Skocz do zawartości

Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem


Gość dobot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Dzisiaj przyszedł DHL-em mój RR.

Zgodnie z radami kolegów od razu poszedł na pierwszy plan ROM z językiem polskim. I tu niespodzianka ... uwaliłem IMEI. Ściągnąłem ROM pod wersję Chińską....

Ale na szczęście zainstalowanie prawidłowej wersji załatwiło sprawę.

Z czym się borykam to ciągle wyskakujący błąd aplikacji android.process.acore - wie ktoś o co chodzi? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pomoże skoro tylko my tak mamy. Możesz zrobić kopię z recovery a potem wipe. Ale dalej nie wiemy w czym problem.

Szczerze mówiąc, to nie wiem czy jest sens z tym mocno walczyć. Chociaż jeśli by było sprawdzone rozwiązanie, to chętnie z niego skorzystam.

U mnie tak wygląda wykres po 6h bezczynności (po nocy). Nie wygląda to źle.

3073488d118a349bmed.png

A to po dalszych 19 min rozmowy (wyświetlacz wyłączony). Wykres pozycji System Android zdecydowanie rośnie, ale jeszcze nie dominuje.

55e7f975b743506cmed.png

Po kolejnych 2 minutach przeglądania opcji (ekran włączony) widać wyraźnie, że wskaźnik System Android zaczyna dominować. Być może jest to normalne i w tym wskaźniku, oprócz innych usług, ukryte jest także obciążenie baterii przez wyświetlacz?

a48b02f45db3dc3cmed.png

pzdr, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie ma tego statusu "System Android".

b59ad612d9a99479.jpg

Dziwne to wszystko i rodzi się pytanie - jak prezentacja tych wskazań przekłada się na zużycie baterii? Ja u siebie zauważyłem, że w stanie czuwania i z wyłączonym wyświetlaczem nie ma tragedii. Ale kiedy wyświetlacz jest włączony, to bateria szybko się rozładowuje i wtedy zaczyna rosnąć status "System Android". Przy normalnym użytkowaniu tel. działa 2 dni, więc nie ma tragedii.

Endriu, czy możesz wykonać kilka testów sprawdzających? Proponuję zarejestrować wykres zużycia baterii przed i po testach:

1 test: Telefon w stanie czuwania (na przykład przez noc).

2 test: Telefon w trybie przeglądania internetu przez WiFi i szperania po ustawieniach telefonu

3 test: Telefon w czasie rozmowy

4 test: Ewentualnie jakaś gra (jaka?)

U mnie wygląda to tak:

1 test: 1%-2% przez 6h (aktywne 2 karty SIM)

2 test: 2% przez 12 min przeglądania internetu

3 test: 2-3% przez 18 min rozmowy

Oczywiście im testy będą dłuższe, tym dokładniejsze. Zaprasza także innych do włączenia się do dyskusji. Dopisujcie tylko, czy macie obciążenie "System Android" czy nie. U mnie ta pozycja dominuje.

Pzdr, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występuję "System Android " ale telefon działa bez zmian. Tzn. 2 pełne dni przy moim użytkowaniu (dziennie: trochę internetu po Aero2 , kilka(naście) smsów, kilka rozmów (krótkich), rozdział albo dwa ebooka na Książki Google, 40-50 minut muzyki na odtwarzaczu).

Robiłem niedawno full wipe i ROM od nowa, jak system był zupełnie czysty nie widziałem "System Android" w statystykach. Ale po instalacji/przywróceniu przeze mnie używanych aplikacji "system" powrócił. Mam podejrzenie co do Comodo Mobile Security i Comodo Battery Saver, ale nie jest ono uzasadnione niczym szczególnym.

Screenshot_2014-02-20-10-45-16_png_300x300_q85.jpg

Screenshot_2014-02-20-10-45-36_png_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szukania wszelkich drenaży baterii polecam Wakelock Detector. W poprzednim telefonie Lenovo A830 sprawdził się znakomicie. Wyeliminowałem dzięki temu programowi kilka programów, które wybudzały telefon w tle i drenowały baterię. Na dzień dzisiejszy za wcześnie jest mi cokolwiek powiedzieć, bo telefon mam od poniedziałku i dość mocno go eksploatuję (bateria wytrzymuje 1 dzień), ale uważam, że nie jest źle.

-- 20 lut 2014, o 11:10 --

Na początek zalecam wyłączenie lokalizacji google, oraz wibry podczas dotykania ekranu - przyciski podczas pisania maili smsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że "System Android" jest bolączką ROMU miuipolska. Przez kilka godzin użytkowałem telefon na stabilnym ROMie dla Hongmi WCDMA i po tym statusie nie było ani śladu. W związku z tym, że coś nie udawało mi się rootowanie fonu zupgradowałem (bez wipe) system do wersji z MIUI Polska. I powrócił magiczny "System Android"... dodam tylko, że w/w status mam nawet instalując system po full wipe, więc z pewnością nie jest pozostałością po upgradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nie do końca. Wczoraj miałem wrażenie że bateria coś za szybko w dół leci - 20 minut muzyki w trakcie powrotu z pracy i 7-8% baterii poszło. O wiele za dużo, z reguły przez taki czas ubywało mi coś około 2 procent. Zrobiłem wipe (na polskim romie) i problem z żarciem baterii i magicznym statusem zniknął bez śladu.

Tapnięte z Xiaomi Hongmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele to powie z uwagi na ilość aplikacji zależnych od indywidualnych osób, ale tak:

U mnie dziś rano bateria miała 14% i 3 doby pracy za sobą.

W tle od powiedzmy południa do północy Facebook oraz Messenger i jakieś sporadyczne korzystanie z przeglądarki.

W ogóle tego statusu "System Android" nie było (mam screena, więc mogę pokazać jak to wyglądało przy prawie 3 dobach pracy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem do tego co w moim przypadku odpowiada za "system Android". Przydzielenie root'a pakietowi Comodo Mobile Security skutkuje w moim przypadku pojawieniem się w statystykach w/w statusu. Po odebraniu praw, restarcie i podładowaniu telefonu po tym statusie nie ma śladu.

Tapnięte z Xiaomi Hongmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem do tego co w moim przypadku odpowiada za "system Android". Przydzielenie root'a pakietowi Comodo Mobile Security skutkuje w moim przypadku pojawieniem się w statystykach w/w statusu. Po odebraniu praw, restarcie i podładowaniu telefonu po tym statusie nie ma śladu.

Tapnięte z Xiaomi Hongmi

Kolego po co Ci zewnętrzny antywirus, jak masz w romie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Help! Dziś się bawiłem trochę zmieniałem motywy, tapety, ustawienia i pojawił się u góry niebieski pasek. Czyściłem, robiłem restart i nic nie pomaga, jak temu zaradzić?

http://prntscr.com/34opie

Nie działa mi też monitor danych, belka co się przesuwa, miałem tam ustawione że bez limitu transfer a teraz mam 1 i nie można tego przesunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...