Skocz do zawartości

Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem


Gość dobot

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno jakiś proces drenuje mi baterię bo teraz nie używałem intensywnie telefonu a szybko się rozladował. 70% w 4 i pół godziny kiedy przejrzałem kilka stron, trochę facebooka, 10 minut rozmawiałem. Telefon w stanie spoczynku był ciepły w górnej części. Niestety screeny zrobiłem po podłączeniu do ładowarki dlatego jest 50 a nie 30%

9uqejejy.jpgazebyset.jpg

Zobaczę ile rozkazuję się przez nic bez dostępu do Internetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ? do 2% przez 8h czuwania :D

No tak, zdarzało się nawet -1% przez 12h czuwania. Czy to dziwne? Wiele wysiłku wkładam w konfigurowanie systemu pod kątem prądożerności.

Na pewno jakiś proces drenuje mi baterię bo teraz nie używałem intensywnie telefonu a szybko się rozladował. 70% w 4 i pół godziny kiedy przejrzałem kilka stron, trochę facebooka, 10 minut rozmawiałem. Telefon w stanie spoczynku był ciepły w górnej części. Niestety screeny zrobiłem po podłączeniu do ładowarki dlatego jest 50 a nie 30%

Zrób ten test porządnie.

1. W WLD włącz opcję "pokaż dane od odłączenia ładowania" (czy jakoś tak) - bo normalnie pokazuje statystykę od restartu.

2. Załaduj tel. np. do 90%, zapisz stan baterii

3. Odłącz, odłóż, nie dotykaj przez np. 8 godzin.

4. Włącz, od razu zapisz stan beterii, czas oraz zrób screeny z zakładki "zużycie baterii" w ustawieniach systeowych oraz z sreeny z WLD, ale bardziej szczegółowe, tzn. z rozwinięciem paru pozycji, które zżarły najwięcej = np. "System", "usługi Google Play" itp. Tam będzie widać jakie konkretnie procesy podłączone pod te ogólne nazwy usług były aktywne.

Jest sporo opcji w systemie, które można wyłączyć bez szkody, a zyskać sporo prądu.

Na pewno zastanawia aktywność "1013", to chyba coś związanego z dźwiękiem albo z wyjściem słuchawkowym. U mnie nigdy ta usługa nie miała więcej jak 5 sek. aktywności na wiele godzin, a u Ciebie widzę, że aż 13 min. przez parę godzin. Ale jak sam napisałeś, nie są to statystyki z czystego stanu nieaktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś ekstremalnie małe zużycie baterii :D

U mnie idzie poniżej 1% na godzinę ;)

No to masz ekstremalnie duże (jeśli to spoczynek).

Bo oczywiście ten mój rekordowy 1% na 12h to był w spoczynku, w nocy, kiedy (wg CPU Spy) stan "deep sleep" stanowił 99% czasu. No i to był rekord. Normalnie to ok. 3% na 12 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaaktualizowalem Rom (już drugi od kiedy mam RR)i teraz viper fx mi nie działa, dlaczego?

Dodam że go po tym też zaaktualizowalem i pobralem dodatek (root jest) i nie działa tak jak wcześniej

Wysłane z mojego Red Rice od Xiaomi :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaaktualizowalem Rom (już drugi od kiedy mam RR)i teraz viper fx mi nie działa, dlaczego?

Dodam że go po tym też zaaktualizowalem i pobralem dodatek (root jest) i nie działa tak jak wcześniej

Wysłane z mojego Red Rice od Xiaomi :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

Masz rom z 23.01.2014? Tam jest ViperFX dodany na stałe w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak - zauważ, że Usługi Google Play zabierają (tzn. powodują) u mnie prawie 10x mniej czasu wybudzenia z deep sleep.

post-596-13980030856646_thumb.png

Natomiast wkurza mnie to - bo choć to nie budzi telefonu z uśpienia, to jednak w czasie jego normalnego używania aktywizuje się mocno, obciąża CPU i powoduje lagi:

post-596-13980030856994_thumb.png

Wiem, że "Magazyn treści chronionych...." można odinstalować chyba bez szkody (testowałem, niczego złego nie zauważyłem, ale kto wie).

Nie wiem natomiast za co odpowiada proces "usługi SIM", bo nazwa jest tak ogólna, że może to być zarówno coś krytycznie ważnego, jak i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rom z 23.01.2014? Tam jest ViperFX dodany na stałe w ustawieniach.

No tego nie wiedziałem, mimo wszystko nie działa jak powinien i skoro był a ja powtórnie wgralem to powinien działać a tak nie jest.

Wysłane z mojego Red Rice od Xiaomi :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z płatnymi aplikacjami na Hongmi - pobieram i działają ok, ale po restarcie telefonu znikają całkowicie, zostają tylko darmowe. Było poruszane to na forum, ale nie znalazłem rozwiązania a jedynie była tylko mowa o problemie. Nawet wgrałem paczkę zip wrzuconą od Acida "Hongmi-podmiana-SD" ale nadal jest tak samo, macie jakieś rozwiązanie? Mam najnowsze MIUI, tj z 23 stycznia.

Z góry dzięki.

Edit: Racja, rozwiązanie problemu jest na 8 stronie w poście Micha :http://miuipolska.pl/forum/rom-miuipolska-stable-5-0-t526-70.html#wrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche inny problem...

Czasami uzywam aplikacji typu: Gamekiller, GameCih czy DaxAttack.

Na zadnym dotychczasowym telefonie/romie nie mialem z tymi programami problemow.

Niestety na RR/Miui pomimo ustawienia na 100% widocznosci tych ikonek/przyciskow do wysuwania menu/edycji nie widac ich wcale malo to kiedy klikam w miejsce gdzie powinny byc nic sie nie dzieje.

Same programy dzialaja w tle ale bez tych ikonek/przyciskow sa bezuzyteczne.

Co moze byc przyczyna i jak to ewentualnie "naprawic"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam tą samą sytuację z telefonem Xiaomi Red Rice, co kolega grizzly - w historii użycia baterii dominuje "System Android", który wsysa ok 80-90% baterii. W związku z tym mam pytanie, co konkretnie kolega wyłączył i czy przyniosło to zamierzony efekt?

Mam MIUI w wersji 4.1.24 - zdaje się, że najnowsze.

pzdr, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...