Skocz do zawartości

Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem


Gość dobot

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda tył pudełka? Jest biała etykieta? Zresztą to że mają agenta w Chinach to dla mnie źle świadczy. Bo wg mnie to jeden chińczyk kolujacy sprzęt. Jak nie kupi na stronie Xiaomi (jedyne źródło) to pojdzie do pobliskiego sklepu bo przecie musi wysłać do Polski konkretną ilość telefonów. A w sklepie w jakiejś tam galerii handlowej same podróbki.

A w ogóle to wgraj Google Play z Google Installer (na forum en.miui.com), pobierz Hardware Info i pokaż nam co pokazuje.

Wysłane z mojego MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, pokaż jakiej info odnośnie podzespołów, bo to recovery jest jakimś nieporozumieniem :D

A powiedz nam jeszcze, czy umawiałeś się na otrzymanie telefonu z fabryki (folia na pudełku) czy miałeś mieć jakieś zmiany w software na życzenie ? (oryginalnie powinno być "3e recovery").

Spójrz też czy masz plombę pod prawą śrubką (pod baterią), podróbki jej nie mają ;)

images?q=tbn:ANd9GcRGUaRQ7RSZ7J1H31PmENAnnPKDesd_Fc7xFZSZ_eOSwO0taaV3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kolega kupił podróbę i tyle w temacie. Nie od biedy poleca się sprawdzone sklepy na forum czy stronie miuipolska.pl. Recovery z kosmosu, problem z Aero, problem z update'm ... zostaje tylko sprawdzić kod z opakowania (pod zdrapką) ale cóż, nie spodziewałbym się niczego innego jak podróby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłem o żadne zmiany w software, nawet o zmianę języka. Jedyne co poprosiłem więcej to etui, które było poza pudełkiem Xiaomi.

A z tym, że ktoś mi w nim grzebał... To by miało sens. Telefon przyszedł z dobrze ustawionym czasem, strefą czasową, zainstalowanymi Skype'em, Viberem, What's Appem... Czy tak też było w waszych przypadkach?

Za to telefon jest autentyczny i jest WDMA. Po wpisaniu numerów IMEI i SN do chaxun.xiaomi.com odpowiedź brzmiała: "这是一台红米H2W- WCDMA+GSM 合约版 (灰色电池盖)", czyli "This is a red rice H2W-WCDMA + GSM contract version (gray battery cover)", czyli "To jest czerwony ryż H2W-WCDMA + GSM Wersja zamówienia (szara pokrywa baterii)" w tłumaczeniu google'a. Pokrywa mojego telefonu jest szara, więc wszystko wskazuje na to, że jest to oryginał. W prawym dolnym rogu, poniżej baterii znajduje się plomba. Zasłania ona w całości śrubkę i ma logo Xiaomi.

Co masz na myśli mówiąc "folia na pudełku"? Telefon przyszedł w zwykłym pudełku od Xiaomi:

out.php?i=701178_p1220513.jpg

Na pudełku położone były etui i folia na ekran, całość zapakowana w folię bąbelkową. Jedyne folie w pudełku to folie na kabel USB i ładowarkę. Samo pudełko Xiaomi NIE BYŁO otoczone żadną folią.

-- 22 sty 2014, o 13:30 --

Pudełko na tylnej stronie zawiera czerwoną etykietę z kodem i adresem internetowym chaxun.xiaomi.com. Niestety kod jest po chińsku xD Na jednej z dwóch najmniejszych ścian pudełka, tej bliżej loga Xiaomi, znajduje się biała etykieta zawierająca nr IMEI i SN. Pod nią znajduje się jeszcze jedna biała etykieta. Jest na niej napisane: "C€0168" (znak Euro nie do końca pasuje, naprawde jest tam raz skreślone poziomą kreską C, czyli matematyczny znak przynależności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Hardware info podaje informacje zgodne ze specyfikacją:System: Android 4.2.2, Model:2013023, Device:HM2013023, Brand:Xiaomi, Display(1280x720), Processor(ARMv7), Cores:4, Max Frequency:1508 Mhz, Memory(967 MB), Back Camera(8 megapixel), Front camera(1.2 megapixel), OpenGL 1.1(PowerVR SGX 544MP), OpenGL2.0(PowerVE SGX 544MP, Graphic modes(RGBA 32bit). Z jakiegoś powodu screenshoty i zdjęcia nigdzie mi się nie zapisują QQ

Na razie nie chcę rootować telefonu. Mimo wszystko, telefon bez update'ów to telefon z usterką, może przyjmą mi go do zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maroxesen - nie słuchaj tych malkontentów dla których wszystko jest podróbką! Chińczyki wgrywają różne romy dla Europy i to niczego nie dowodzi. Parametry twojego telefonu świadczą , że raczej masz oryginał. Ja też miałem spore problemy ze zmianą romu a winne było recovery 3e . Proponuję ci przy pomocy obecnego recovery zrobić kopię systemu , a następnie zamienić na TWRP recovery. , a z TWRP możesz już robić wszystko. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój fon nie miał folii, miał zachodnie apki , bo Chińczyk aktualizował rom -i był nówka oryginał - więc to o niczym nie świadczy.

A najważniejsze jest to co Acid teraz napisałeś , że rom MUIPolska nie "wchodzi" przez każde recovery. Od tego powinieneś zacząć radzić chłopakowi - zaoszczędziłbyś mu sporo nerwów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najważniejsze jest to co Acid teraz napisałeś , że rom MUIPolska nie "wchodzi" przez każde recovery. Od tego powinieneś zacząć radzić chłopakowi - zaoszczędziłbyś mu sporo nerwów. ;)

Super to powiedz mi skąd mam to wiedzieć skoro ja nie testuje różnych recovery (bo po co skoro taki TWRP i CWM działa) a nikt do tej pory nie zgłaszał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za szybką pomoc z telefonem; przesłałem wiadomość do sprzedawcy. Denerwuje mnie to, że przez fakt, że ktoś szperał na moim telefonie nie mogę zupdate'ować telefonu i pozbyć się prześladujących mnie bugów.

Tak poza tym, czy fabrycznie zainstalowana wersja MIUI to "MIUI-JHBCNAH1.0"? Może update'y nie działają, bo mam jakiś inny, zmodyfikowany system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to fabryczna wersja MIUI ale... bardzo bardzo stara. 1.0 oznacza pierwszy miesiąc czyli w praktyce pierwsze wydanie romu. A mamy obecnie 5.0 przy czym telefony kupione w 2014 roku powinny mieć fabrycznie rom 4.0 (tak mniej więcej...). No ale czemu piszemy już kolejny post a Ty nie zrobiłeś jeszcze roota? Po root możesz wgrać inne recovery. Jeśli instalacja takiego TWRP zakończy się powodzeniem to masz oryginał. Jeśli nie... fake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie to, że przez fakt, że ktoś szperał na moim telefonie nie mogę zupdate'ować telefonu i pozbyć się prześladujących mnie bugów.

Pomyśl o nim jak o małym komputerze. Jak kupujesz laptopa, to też w nim wcześniej ktoś szpera i instaluje kupę różnego syfu, który potem trzeba mozolnie wywalać. Ale z tego powodu chyba nie piszesz do sprzedawcy laptopa? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon przyszedł zrootowany. Postanowiłem najpierw uzgodnić sprawę ze sprzedawcą (nie może mi zabrać gwarancji za coś, co sam zrobił), a jeśli sprzedawca nie odpowie przez dłuższy czas to usunę recovery, wgram TWRP i sprawdzę, czy da się zupdate'ować. Jeśli nie, wrócę do was :D

Dzięki wszystkim jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kumplem również mamy oryginalne Red Rice, były zrootowane i z zaistalowanymi kilkoma apkami. To samo, od różnych sprzedawców, nie wszystkie rzeczy takie same jak na obrazkach do odróżnienia od podróbek, ale większość z nich i różne programy wskazują że wszystko ok. Nie patrzyłem na to tylko od razu CWM i rom MIUI Polska ;) śmiga aż miło. Może Xiaomi w różnych seriach wprowadza kosmetyczne zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inne podejście od Waszego w kwestii zakupu takiego telefonu.

Dla mnie najlepiej jest w momencie, gdy telefon wychodzi prosto z fabryki i w fazie końcowej adresatem jestem ja, tak jak według mnie największą wartość ma dziewczyna, która mi się podoba z nastawieniem na "ta jedyna" i jest dziewicą. Fajnie jest mieć świadomość, że nikt przy takim telefonie wcześniej nie grzebał.

Co innego gdyby takie coś było konieczne, ale wolę wszystko zrobić sam jeśli jest taka możliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie ... niestety nie mogłem znaleźć info na forum .... co zrobić żeby płatne aplikacje nie znikały ? Zainstalowałem sobie kilka i po restarcie żadnej nie ma :(

Instalować z apk, nie z marketu. Możesz zrobić backup programem titanium backup i tak je instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...