Skocz do zawartości

Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem


Gość dobot

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem najnowsze miui i teraz asphalt się zainstalował bez problemu a pliki nagrał na karcie sd tylko teraz karta sd jest wyświetlana w systemia jako karta sd a nie nośnik usb, ale może to było powodem dlaczego nie chciało się zainstalować bo z automatu instalowało pliki na sd a jak było zamienione to sd miało tylko 800mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem z telefonem : ściągnąłem kilka gier, i w każdej występują takie dziwne ścinki jakby klatkowanie animacji. Coś takiego pojawia się czasami, niezależnie od jakości grafiki (na najmniejszej i największej). Myślałem że może to wina karty sd, bo mam starą 4gb. System: miui 5.0 z 30/12/2013. Ktoś tak może ma? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem z telefonem : ściągnąłem kilka gier, i w każdej występują takie dziwne ścinki jakby klatkowanie animacji. Coś takiego pojawia się czasami, niezależnie od jakości grafiki (na najmniejszej i największej). Myślałem że może to wina karty sd, bo mam starą 4gb. System: miui 5.0 z 30/12/2013. Ktoś tak może ma? :)

Owszem, mam tak w grze Hill Climb Racing, która na starym NeoV działa idealnie płynnie, a na o wiele mocniejszym RedRice tnie :?

Innych gier nie testowałem.

ROM Stable 5 polski, wcześniejszych nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Heh, u mnie hill climb racing chodzi idealnie, tak jak większość gier. Ściągałem nawet jakiś symulator Tira 3d i śmigał pięknie. Sformatuje jeszcze kartę i zobaczymy co będzie :)

EDIT

Sformatowałem i zrootowałem telefon. Pomogło i to znacząco. Za jakiś tydzień kupie nową kartę i napisze czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wchodzi tak na prawdę w skład "full wipe", bo kurcze na naszej stronie w poradniku jest tylko "wipe data/factory reset"

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/

Na xiaomi.eu dodatkowo "wipe cache partition", zaś w innych poradnikach są podawane jeszcze inne czyszczenia :D ?

http://xiaomi.eu/community/threads/xiao ... ide.22095/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna wersja stabilna http://en.miui.com/download-82.html jest w pełni po ENG, czy będą jakieś niepotrzebne krzaki ?

Nie wiem czy jest mi potrzebna wersja PL z uwagi na miłość do ENG, ale w przypadku jakichś krzaków czy niepotrzebnych rzeczy daruję sobie jej instalację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem swojego rice'a w zeszlym tygodniu i w tym wzialem sie za doprowadzenie go do uzywalnosci

najpierw zrobilem z przygodami update'a do najnowszego v4 ale nie zniknal mi problem ktory mialem juz na wczesniejszym romie

nie dochodza mi smsy bankowe, dzialam na kombinacji t-mobile + alior

wczesniej zatrzymalo mi z raz czy dwa na firewallu, teraz probowalem dezaktywowac nawet firewalla, ale jeden doszedl, a kazdy nastepny juz nie, restart tez nie za bardzo pomaga, nie wiem o co chodzi

inny temat to wibracje, mam skórzany kejsiko-kieszen, w niej wibracje sa dla mnie prawie wogole niewyczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka niedogodnosc, ze po odblokowaniu telefonu wychodzi mi z ostatnio uzywanej aplikacji i wyswietla mi ekran glowny.

czy mozna to gdzies ustawic, zeby po odblokowaniu ekranu nie wychodzilo z ostatnio uzywanej aplikacji?

Tak powinno być, że wyświetla otwartą aplikację... Masz coś skopane, pewnie wipe najlepiej zrobić bez komponowania... Stracisz czas i skończy się na wipe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie w takim razie dziwnie się zachowuje :/, po odblokowaniu wyświetla się włączona wcześniej aplikacja i widzę jak ją coś "minimalizuje"

dodam tylko, że nie za każdym razem minimalizuje mi ta aplikacje, czasem działa tak jak powinno

próbowałem robić wipe factory reset oraz ponownie instalowalem miui. nic nie pomoglo, objawy takie same :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj dostałem mojego nowego Xiaomi Hongmi. Przed pierwszym uruchomieniem wlozylem do niego dwie karty SIM - Play i Aero2 oraz kartę microSD 32GB. Dotychczas wystąpiły następujące problemy:

1.Powtarzający się błąd :"Install failed" podczas instalacji oficjalnego update'u MIUI 1.0-MIUI 5.0. Nie korzystam z ROMów od jakiegokolwiek innego źródła niż en.miui.com oraz aplikacji UPDATER zainstalowanej fabrycznie. Po ściągnięciu update'u na kartę micro SD klikam "Reboot now", potem po prawidłowym wyłączeniu pokazuje się srebrne logo MIUI. Jednak zanim przejdzie w kolor złoty pokazuje się MIUI recovery (wersja chyba 2.03) z errorem "Install failed". Zostawia mi dwie opcje -

a)"Send logs" (po kliknięciu jest napisane "Logs saved to /sdcard/miui_recovery/(dalej nie pamiętam)". Nie potrafię znaleźć tego folderu i dostać się do logów). Dodam, że na dysku F:/ (tak na moim komputerze odczytywana jest karta pamięci Red Rice'a) nie ma folderu miui_recovery. Próbowałem wyszukiwania systemem windows "miui_recovery" oraz "log" w pamięci telefonu, karcie microSD oraz pliku ZIP zawierającego oficjalny ROM.

b)"Next", po kliknięciu którego wracam do pulpitu w MIUI 1.0.

O ile jest to możliwe chciałbym uniknąć ściągania ROMów z innych źródeł niż en.miui.com (język ang. nie jest problemem) lub UPDATER fabryczny Xiaomi.

Dotychczas próbowałem:

a)Kilkakrotnie Użyć UPDATERa

b)Użyć UPDATERa, wczytując ROM MIUI 5.0 WCDMA pobrany z strony en.miui.com z karty microSD

c)Użyć UPDATERa, wczytując ROM MIUI 5.0 WCDMA pobrany z strony en.miui.com z pamięci telefonu po resecie fabrycznym. Po tej próbie dowiedziałem się czegoś więcej (pozornie). Update rozpoczął się. W czasie, jak było 0% zrobionego update'a (w powyższych przypadkach nie pokazało się nawet 0% - od razu Install failed) wyskoczyły w pomarańczowej czcionce 2 errory:

assert failed:getprop("ro.product.device")==

"HM2013023" ||

getprop("ro.build.product") == "HM2013023"

Error

in/sdcard/Downloaded_rom/miui_HM2W_JHBCNAL5.0_8197122014_4.2.zip

(Status 7)

Install failed!

Pragnę dodać, że w UPDATERze wybrałem plik z ROMem, który był w pamięci telefonu. Nie wiem, dlaczego znalazł się tu odnośnik do karty microSD

2. Karta Aero2 nie działa -

a)Nie da się zmienić preferencji wyboru automatycznego operatora (po zakończeniu edycji wszystkie wartości wracają do poprzednich numerów)

b)Jestem pewien, że jest włożona do slotu 3g

c)Test został wykonany przez wyłączenie WI-FI, włączenie przesyłu danych, ustawienie "Aero2 sp. z. o. o." do przesyłu danych i włączenie Google Chrome'a, który zawsze pisał: "Phone is offline", sugerując, że WI-FI albo przesył danych są wyłączone.

d)Mój Xiaomi Hongmi jest w wersji WCDMA.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc z powyższymi błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zacznijmy od tego skąd masz telefon?

Coś takiego:

assert failed:getprop("ro.product.device")==

"HM2013023" ||

getprop("ro.build.product") == "HM2013023"

jak byk sugeruje, że nie masz 2013023 czyli Hongmi WCDMA. Albo masz TD-SCDMA (to by wyjaśniało niedziałające Aero2, które wymaga usług 3G) albo masz podróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

Telefon kupiłem od sprzedawcy na allegro.pl. Na aukcji jasno określone było, że sprzedawany jest model WCDMA, jednak sprzedający nie miał zbyt dużej ilości komentarzy. Adres zakończonej oferty:http://allegro.pl/show_item.php?item=3793461314 . Telefon przyszedł zapakowany tak samo, jak opisano w aukcji (oryginalne pudełko Xiaomi, ładowarka z przejściówką). W aukcji sprzedawca określa, że sprzedaje telefon marki Xiaomi (nie pisze, że to klon albo coś podobnego), a na stronie "o mnie" jest napisane: "Nasz agent w Azji wyszukuje produkty tylko najlepszej jakości (w Chinach rozprzestrzenia się podrabianie nawet Chińskich marek. My oferujemy tylko bazowy produkt, oryginalnego producenta!!)".

Sprzedawca wydaje się godny zaufania.

2b67380262f25d7d.jpg

To zdjęcie pochodzi z witryny gizchina.com i przedstawia telefon TD-SCDMA. Jednak u mnie, pod slotem na pierwszą kartę SIM jest napisane

"2013023 WCDMA", a na schematycznym rysunku pierwszej karty SIM (na obrazku ucięte, na obrazku jest napisane TD-SCDMA) jest napisane WCDMA. W wielu miejscach (pod lewym górnym rogiem baterii, na samej baterii) oraz w samym oprogramowaniu pokazane jest logo firmy Xiaomi.

Tl;dr: Mój telefon jest w wersji WCDMA albo genialną podróbką. Problem najprawdopodobniej leży w oprogramowaniu, nie w sprzęcie.

-- 21 sty 2014, o 21:17 --

Czy można gdzieś znaleźć wcześniejsze wersje MIUI? Może problem polega na tym, że UPDATER nie radzi sobie z przeskokiem z MIUI 1.0 do 5.0.. Mogę jeszcze spróbować instalację MIUI 5.0 w wersji TD-SCDMA, jeśli sądzicie, że to jest dobry pomysł

-- 21 sty 2014, o 21:25 --

Próbowałem instalacji z pamięci telefonu z wyjętą kartą microSD, również bez rezultatów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czemu nie wgrasz romu pl wg instrukcji co? Zresztą piszesz że telefon ma mi recovery tak? Jeśli to jest telefon oryginalny od Xiaomi to on nie ma żadnego mi recovery tylko zwykłe tekstowe bodaj 3e. Jeśli jest inne to znaczy, że ktoś grzebał w nim.

Wysłane z mojego MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę stracić gwarancji - wystawiający aukcję wystawia gwarancję w swoim polskim serwisie. Poza tym, bez urazy, sądzę, że oficjalne ROMy mają mniejszą szansę na zepsucie czegokolwiek niż ROMy nieoficjalne.

out.php?t=700728_bezantytua-u.png

Zaskoczyłeś mnie tym, że na zwykłych Hongmi nie ma recovery. Nie pamiętam dokładnie nazwy (szary pasek na obrazku). Czy to recovery mogło zostać wgrane przez producenta? Wydaje się,że telefon nie przeszedł przez ręcę sprzedawcy (mówi, że kartę gwarancyjną wysyła po POTWIERDZENIU odbioru - jakby przesyłka przechodziła przez jego siedzibę, dołożyłby kartę zwyczajnie do paczki).

Z góry przepraszam za pewnie częste pytanie: Czy instalowanie waszych ROMów pozbawia gwarancji?

-- 21 sty 2014, o 22:29 --

out.php?i=700762_bezantytua-u.png&id=33aeb6ec14172431333339373538

-- 21 sty 2014, o 22:30 --

Tak mniej więcej wyglądało moje recovery

-- 21 sty 2014, o 22:35 --

Wydaje mi się, że pełna nazwa mojego recovery to "MIUI Recovery by APAR 2.04"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...