Skocz do zawartości

Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem


Gość dobot

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam taki problem gdyż chce zainstalować Asphalt 8: Airborne (ok 1,5gb) z google play i wyskakuje mi komunikat że mało miejsca a w telefonie 32 gb microsd

wersja miui MIUIPolska_HM2013023_3.0-4.2 z tego co czytałem to ma poprawkę że karta jest nośnikiem usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm wg. mnie powinno być tak jak piszesz, czyli zamieniony Nośnik USB z Kartą SD (czyli rozmiar SD widoczny pod Nośnik USB i przy karta SD 800MB).

Przynajmniej na to wskazuje sposób w jaki jest zamontowany sdcard1 w pliku /etc/vold.fstab. Natomiast kolega ma tak jak ja miałem na wersji TD przy 3.11.29 kiedy tworzyłem posta o Hongmi Stable. Jednak wtedy ten sam fix nie pasował jakimś cudem do WCDMA i ludzie mieli problemy. Wersje stable 3.0 i 4.0 zrobiłem w ciemno w zasadzie nie poprawiając nic bo jak zauwazyłem Chińczycy już zamienili te pamięci - a wszyscy mówili, że w końcu działa ta zamiana.

Ponadto nikt nie napisał do tej pory jednoznacznie: jaki ma rom (czy stable 4.0 z MIUIPolska czy multilang czy z xiaomi.com) i czy był przed tym wipe i czy nie stosowali jakiegoś fixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie jest to takie proste. MIUI nie ma nigdzie czegoś takiego, że zmienię 1 na 2 i juz mam mniejszą głośność. To tak nie działa.

Mogę spróbować zmniejszyć tą jasność jak to robie dla Mi2 edytujac wartości podświetlenia w frameworku. Głośności minimalnej nie zmienię jako tako ale mogę dodać moda z mojego MI 2 który zrobi więcej stopni regulacji głośności i może przy najniższej będzie jak oczekujesz.

Wysłane z Xiaomi MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja instalowałem z kartą bo na niej był plik z systemem a powinienem bez karty nagrywać i zgrać obraz systemu bezpośrednio do pamięci telefonu

Ja rowniez instalowalem z sim'em i z microSD w telefonie...do tego oczywiscie factory reset tak na w/w i wszystko OKA...

Rom najnowszy (aktualnie) Miuipolska.

Da sie jakosc poprawic przyciemnianie ekranu bo na minimum jest i tak jasno w nocy. I obnizyc gloscosc minimalna na sluchawkach. I zwiekrzyc na glosniku.

Wysłane z mojego Red Rice od Xiaomi :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

Z przyciemnianiem sie zgodze :) ale minimalnej glosnosc na glosniku juz nie np - chce pograc z dzwiekiem bedac w otoczeniu spiacych domownikow, a niestety na minimalnej glosnosci jest na tyle glosno, ze wszystkich budze...czego nie zaobserwowalem na wczesniejszych telefonach (czyt. samsungach) ;).

P.S.

Zwiekrzyc pisze sie przez "SZ" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ty przerobilem juz mase telefonow, recovery, romow i kerneli i jeszcze nigdy nie spotkalem sie z negatywnym wplywem factory reset po instalacji.

Ja robilem przed i po i nic sie zlego nie stalo...bo niby co zlego w czystym systemie?

P.S.

Zareagowales jakbym komus kazal wyciagnac baterie podczas wgrywania recovery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj próbowałem wrócić chwilowo do stocka, aby sprawdzić czy problemy z kompasem w google maps dalej występują (nikt nie wie w czym problem). Niestety miałem tradycyjnie inny problem z komunikatem get prompt przy wgrywaniu najnowszego stocka, ale usunięcie 2 pierwszych linijek kodu z jednego katalogu pomogło. Niestety na stocku wciąż ten sam problem z google maps. W dodatku coś pomieszałem i zrobiłem taką jakby nakładkę na MIUIPolska i się strasznie wiele rzeczy pokiełbasiło. Nie było konta google itp. No ale udało się, wróciłem do MIUIPolska z tym, że Recovery CWM nie mam już. Próbuję wgrać roota, jednak nie udaję się to, w przeciwieństwie do pierwszego razu, gdzie nie było, żadnych problemów. Informacja w Vroot-cie, ta z wyborem opcji po chińsku, zwyczajnie się nie wyświetla. Generalnie nie mogę zrobić roota aby wgrać CWM. Próbowałem z 8 razy, zgodnie z instrukcją. Jednak za każdym razem na końcu w vroot jest "X" - niepowodzenie. A już wcześniej to robiłem i za pierwszym razem się udało. Prawdę mówiąc to nie wiem już co mam zrobić. Dzisiaj przeinstaluję system na kompie, może to coś zmieni. W tej chwili mam rom MIUIPolska bez roota i z recovery stockowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Używam od początku stockowego systemu. Wczoraj wyłączyłem telefon i wyjąłem druga kartę sim, bo potrzebowałem jej do innego telefonu. Po ponownym włączeniu nie miałem dostępu do żadnej z zainstalowanych przeze mnie aplikacji. Zupełnie jakbym włączył tel. pierwszy raz. Po ponownym restarcie wszystko wróciło do normy.

Z innych rzeczy to nie łapię czy jest problem z ulubionymi kontaktami w książce tel. czy ja robię coś źle, ale po tym jak na początku dodałem dwa kontakty do ulubionych (zaznaczyłem na nich 'gwiazdkę'), to teraz nie mogę ich ani odznaczyć ani dodać do nich żadnych nowych ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sugerowalem i oczywiscie, ze da sie uruchomic. Pisalem rowniez, ze stosowalem taki zabieg wiele razy i wszystko jest w porzadku! Nic nie szkodzi a masz pewnosc, ze jest "czysto" :)

P.S.

Zastanow sie o co pytasz bo skoro by nie mozna bylo to kazdy factory reset konczyl by sie serwisem lub dla obeznanych ponowna instalacja romu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycja "data"...hmm, co miales na mysli?

Partycje System?

Miałem na myśli partycję data, a nie system (może to nie partycja, ale folder, nie umiem tego odróżnić pod Linuxem czy Androidem, bo partycje i foldery są pomieszane w „drzewku”, które widać ). Chodziło mi o obszar, który jest czyszczony komendą WIPE DATA, a nie ten, który czyści komenda WIPE SYSTEM.

P.S. A skąd ja mam niby wiedzieć, że "factory reset" to proste wyczyszczenie tego obszaru (to samo co wipe), a nie np. wyczyszczenie + założenie tam pierwotnej struktury folderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby dalej nie zasmiecac odsylam do mojego wczesniejszego postu.

Data to dane aplikacji...i tak (z zalozenia) jest czysta przy instalacji nowego romu, wiec nic nie stracisz.

EDIT

To juz wiesz, ze Wipe data&cache to nic innego jak Factory Reset :)

...i oczywiscie zaklada tam nowa strukture...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najlepiej jakis starszy rom (1.0-3.0).

Zrob root Frameroot'em.

Wgraj CWM przez Mobileuncle.

Wgraj nowy rom.

Wgraj root.zip przez CWM.

Tak na bank bedzie dzialac. Pamietaj o wipach przed instalacja romow (i jak chcesz to tez po).

Dzięki za rady, na pewno sprawdzę :)

BTW. - skąd najlepiej pobrać starsze romy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...