Skocz do zawartości

Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem


Gość dobot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako nowy użytkownik Hongmi WCDMA chciałbym zobaczyć jakie macie/mieliście problemy z Waszym spartphonem. Proszę napiszcie która wersja Hongmi (WCDMA czy TD) jaki Rom oraz problem i ewentualne rozwiązanie jeżeli jest. Jeżeli brak to może uda się rozwiązać :)

Wiec może ja zacznę.

Mam Hiaomi Hongmi WCDMA. Zainstalowałem Rom z Miuipolska.pl

Wersja: MIUIPolska_HM2013023_3.11.29-4.2

Ogólnie wszystko ładnie chodzi, ale...

- Aparat zapisuje zdjęcia w pamięci tel. oraz po zrobieniu nie mogę wejść w zrobione zdjęcie z poziomu aparatu tylko mogę je zobaczyć z poziomu galerii.

- Cały czas na pasku powiadomień widnieje napis że karta jest włożona.

Na razie tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Acid. Nie przejmuję się tym, bo jestem mile zaskoczony tym fonem. Zobaczymy może przy następnej aktualizacji dacie radę to zrobić. Z tymi zdjęciami to może zainstaluję inny aparat i zobaczymy co będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast inny problem. Miałem rom multilang 3.11.15 po zakupie (spemall.com preinstaluje na RedRice'ach multilangi z miuiandroid.com) i komputer po pierwszym podłączeniu widział mój telefon, sam zainstalował sterownik itd. Po aktualizacji do 3.12.6 (nie instalowałem 3.11.29 ze względu na problemy z kartą sd. Poczekam. :)) komputer nie widzi telefonu. Debugowanie usb włączone. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu 3.12.6 nie znaczy lepiej. Ta wersja miuiandroid oznaczona dodatkowo jako V6 to jest port na bazie lenovo. Natomiast 3.11.29 to rom w oparciu o stable od xiaomi.

Hmm może i zainstaluję ten 3.12.6 ale za bardzo nie mam jak nawet zrzucić teraz pliku zip z romem bo komputer nie widzi mojego telefonu. Masz jakieś sugestie Acid, co mógłbym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz coś skopane z systemem. Usuń sterowniki od USB albo coś w ten deseń. Możesz wyjąć kartę SD i podłączyć przez czytnik do kompa. Możesz włączyć w Menedżer Plików funkcje FTP i połączyć się z Hongmi przez WiFi komputera.

Wysłane z Xiaomi MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do telefonu nie jest wsadzona karta SD jak na razie (i nie była wcześniej). Więc tak:

-odinstalowałem wcześniejsze urządzenie "HM1 Android Phone"

-zrzuciłem przez ftp stable release romu

-zainstalowałem przez recovery

Wciąż po podłączeniu przez USB telefon się tylko ładuje. Brak połączenia.

Nie mogę zainstalować sterowników podanych w temacie Update Guide na forum xiaomi.eu. Wyskakuje błąd że nie można było zainstalować sterowników (Win 8.1). Tryb zgodności ani nic takiego nie pomaga. Jak coś to korzystam wciąż chińskiego recovery ale raczej nie powinno mieć to większego wpływu. Dalsze sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był banalny... Problemem był brak karty SD. Po wsunięciu karty SD do slotu telefon automatycznie jest rozpoznawalny w systemie.

EDIT: Jednak problem był jeszcze banalniejszy. Nie chodziło o kartę SD (teraz system łączy się z telefonem z nim jak i bez niego). Chodziło o CASE a mianowicie jak telefon podłączałem w Casie to wtyczka wchodziła na tyle, żeby ładować telefon, ale nie na tyle żeby go połączyć z komputerem co uważam za dziwne. o.O Po zdjęciu CASE i wciskaniu wtyku microUSB do końca telefon normalnie łączy się z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super.

Ja pisałem o problemie z aparatem i do puki nie będzie to poprawione w romie mam alternatywę. Jest to aplikacja fx camera zoom gdzie można zmienić ścieżkę zapisywania zdjęć, a i zdjęcia robi całkiem fajnie jak na Red Rice.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, cały czas komunikat Nośnik USB podłączony /otwórz menadżer plików lub wysuń/

Myślałem ze jest to spowodowane podłączeniem pendrive przez hosta, ale cały czas taki komunikat widnieje.

Przeszukałem już większość ustawień, jak zmienić aby aplikacje można było pobierać przez transmisje, a aktualizowały się tylko przez wi-fi?

W poprzednich telefonach miałem taką opcje domyślna, teraz jest coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Red Rice to wersja WCDMA, dotarł do mnie w poniedziałek wieczorem. Kupiony w zamorskim sklepie internetowym. MIUI w wersji 3.11.1, nie wiem jak sprawdzić ROM (pakiet PL zainstalowali na moją prośbę w sklepie przed wysyłką). Przez dwa dni zauważyłem, że nie mogę zmienić koloru diody dla powiadomień (ustawienia zatrzymują się) oraz, co bardziej dla mnie dotkliwe, radio słychać tylko na głośniku. Używam zwykłych słuchawek, ale sprawdzałem też słuchawki z mikrofonem Nokia - rezultat ten sam, głośnik się wycisza a w słuchawkach głucho. Gdybym jeszcze coś zauważył, dam znać.

Aero2 działa, druga karta (Play) też nie sprawia żadnych problemów. Acha, zdarza się że nie mogę wybrać numeru dla kontaktu, też tak macie? Wydaje mi się, że to kwestia wyboru priorytetu karty SIM. Muszę się jeszcze pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pierwsze co to wgrywasz rom MIUIPolska albo miuiandroid najnowszy. To co Ci wgrali to port z lenovo i dlatego są problemy. Na romie MIUIPolska masz nawet 7 kolorów diody i działa dobrze wszystko prócz małego problemu z kartą SD ale to może będzie poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem już większość ustawień, jak zmienić aby aplikacje można było pobierać przez transmisje, a aktualizowały się tylko przez wi-fi?

W poprzednich telefonach miałem taką opcje domyślna, teraz jest coś innego.

Pulpit > Bezpieczeństwo > Pobrane > Ustawianie.

I ustawiasz limit.

Sklep Play > Ustawienia > Aktualizuj aplikację automatycznie > Aktualizuj aplikacje automatycznie tylko przez Wi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zainstalowałem zgodnie z sugestią Acida i muszę przyznać tzw. szacun. Całość fajnie śmiga, wszystko ok prócz znanego problemu z zapisem zdjęć. Jest kilka rzeczy, których nie było w sofcie stockowym (np. equalizer, słuchawki, diody powiadamiania, poprawione jest wybieranie numerów). Muszę też stwierdzić, że kilka funkcji zniknęło, np.:

nie działa RDS w radiu

szkoda, że nie można przełączyć klawiatury na klasyczną androidową (wg. mnie jest lepsza)

z paska powiadomień zniknęła bardzo przydatna funkcja wyświetlania zużycia baterii w procentach.

Na razie tyle, ogólnie wrażenie bardzo dobre.

Dznx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się kolejny problem. Tym razem jest to sklep Google Play. Przy próbie instalacji czegoś wyskakuje błąd "-25".

Macie jakieś rozwiązania?

Oraz pytanie, kiedy możemy spodziewać się aktualizacji romu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, samo Xiaomi nie aktualizuje Hongmi w tygodniach, toteż na tym typie romu co obecnie (3.11.29) nie ma potrzeby aktualizacji. Jest za to potrzeba naprawienia ewentualnych problemów z kartą SD dla WCDMA. Więc pewnie zrobimy jakiś update jak będzie czas. Może w weekend...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super by było. Zerknijcie na problemy z kartę, aparatem (po zrobieniu zdjęcia nie można go zobaczyć tylko przez galerię).

Wiesz, może jak rozwiązać problem ze sklepem (ten który wyżej opisałem) ?

I jeszcze jedno pytanie. Chciałbym zainstalować rom z en.miui.com tylko przy instalacji przez CWM (mam po angielsku) wywala komunikat "Installation aborted". Pewnie coś pomijam ale nie wiem co :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rom z en.miui.com wykrywał telefon jako nie zgodny (komunikat getproper..... już nie pamiętam dokładnie). Żeby go zainstalować musiałem usunąć dwa pierwsze wiersze tekstu (assert(getprop("ro.product.device") == "HM2013023" || getprop("ro.build.product") == "HM2013023"); ) w updater-script w pliku zip romu (META-INF\com\google\android). Zainstalował się prawidłowo i działał normalnie. Jednak jest to rom w języku chińskim i angielskim, bez aplikacji google (wszystko tak jak wychodzi w chinach). Ogólnie miałem go tylko przez chwilę.

Co do dzwonka to na 3.11.29 miałem tak samo, ale po kilku próbach ustawiłem plik w standardowy player do muzyki i teraz jest ok (jak ustawiałem przez zakładkę dźwięki grał standardowy dzwonek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, można zainstalować. Nie próbowałem.

Romu już nie mam ( wiersze znalazłem na, którymś forum i sobie zanotowałem). W sumie nie widzę sensu instalowania tego romu, ale jak bardzo chcesz, to znajdź w archiwum ten plik, wypakuj, edytuj np w notepad++ i wrzuć z powrotem do archiwum. U mnie instalacja tego romu usunęła np miui recorvery... Nie wiem co u Ciebie się stanie przy CWM.

Nie wiem czy już gdzieś się pojawiło, ale są to ważne dla nas sondy:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=12005

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=12006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, przykleisz na 1 stronę? aby wszyscy za głosowali :)

Jak byście chcieli przetestować ROM po poprawkach na WCDMA to mogę go zainstalować u siebie i zobaczę czy błędy są poprawione.

Zależy mi na tym, aby ten ROM chodził bdb. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze pytanko mi się urodziło, mianowicie czy można gdzieś zmienić folder docelowy dla nagrywanych dyktafonem dźwięków? Nie mogłem znaleźć takich ustawień, więc czy to ten sam problem co w przypadku zdjęć?

Wysłane z Xiaomi Hongmi przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączając się do tematu, u mnie problemy są z dźwiękiem (dość cicho), kompas w google maps pokazuje co chce, nie działa poprawnie aplikacja internet (wysypuje się) i czasami gps bez wifi nie wskazuje precyzyjnie pozycji. Nie wiem, może to wina aero na slocie pierwszym. Kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...