Skocz do zawartości

Mi5 vs. Meizu Pro6 subiektywne porównanie


Celsjusz

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili mam oba (mi5 od czerwca, pro6 od wtorku) więc takie spostrzeżenia:

0. pro6 w wersji 64GB, m570h (międzynarodowa) z softem 5.2.0.0G, Mi5 wersja 32GB na sofcie (chyba) 6.5.26 (ostatnia stabilna z miuipolska, na miui 7). oba czarne :)

1. Nakładki miui i flyme podobne - wydawało mi się ze po samsungu nie przyzwyczaję się do czegoś innego ale zarówno miui jak i flyme są świetne (jak ja się mogłem z tym samsungiem tyle męczyć...). Miui ma większe możliwości konfiguracji. Za to flyme działa "out of the box" i jest łatwiejszy (bo prostszy). Nie miałem takiego zonka jak w mi5, że endomondo zgubiło 3/4 treningu bo w uśpieniu system wyłączył GPS i trzeba się było naszukać sporo gdzie to się konfiguruje. Aha - jednoprzyciskowa obsługa androida by meizu, zaskakująco łatwa w adaptacji :)
 
2. Jakość wykonania. Pro6 jest lepiej zrobione niż mi5. W mi5 widać minimalne błędy w spasowaniu tylnej tafli szkła (tej wygiętej) z obudową, poza tym w moim egzemplarzu przycisk główny jest lekko luźny i ma lekko wnerwiający skok (taki jakby dwuklik). Pro6 jest w zasadzie perfekcyjne (wierzcie mi, że takie stwierdzenie u mnie się praktycznie nie zdarza, np. oneplus X nie zasłużył :) )
 
3. W pro6 dioda powiadomień jest jednokolorowa, w mi5 można konfigurować kolory
 
4. Bateria. Tu nie ma co porównywać. Pro6 daje radę dzień-noc-dzień (0,5h nawigacji w samochodzie, 0,5h biegania z endo, 3h włączonego ekranu, z 1,5h rozmów, z 20 minut w necie/wifi). mi5 pociągnie spokojnie jeszcze dobę. Z mi5 475 km nad morze (4h jazdy) - bez ładownia i jeszcze zostało do wieczora. Pro6 sprawdzę jutro na tej samej trasie.
 
5. pro6 ma ciemniejszy ekran niż mi5. W słoneczny dzień widać różnicę (nawet w samochodzie przy używaniu nawigacji). i mi5 ma lepsze algorytmy automatycznego rozjaśniania i ściemniania (i zrobił tym na mnie ogromne wrażenie, czytelny perfekcyjnie zawsze i wszędzie)
 
6. Dalej ekran. Jednak widzę różnicę między amoled pentile z Pro6 i IPS (chyba) z tradycyjnym układem pixeli w mi5. Kładąc telefony obok siebie pentile przegrywa (czcionki na mi5 są jak brzytwa). Bez porównania ekran w ekran nie wiedziałbym o tym (w ogóle jestem trochę zaskoczony, że to widać), ekran w pro6 jest b.dobry sam w sobie.
 
7. patrząc na czarne mi 5 w zasadzie nie widać gdzie kończy się obudowa a zaczyna ekran. na pro6 widać. To estetyczny drobiazg w sumie, ale xiaomi się tu bardzo postarało :)
 
8. w mi5 nie działa smartlock google (sparowany bluetooth nokii nie zdejmuje blokady ekranu). W pro6 - bez problemu. Za to w pro6 mam problem z włączaniem wybierania głosowego z zestawu nokii a w xiaomi to (nie zawsze, ale z reguły) działa. W ogóle mam wrażenie, ze jest przewaga preinstalowanego googla (pro6 mam w wersji global z gapsami) nad doinstalowaniem googla ze sklepu (bo rom miuipolska jest bez gapsów)
 
9. Czytnik linii papilarnych w przycisku głównym. W obu telefonach nie są cały czas aktywne - trzeba nacisnąć przycisk i dopiero wtedy aktywuje się czytnik. Mi5 jest szybsze. W zasadzie naciskasz i po sprawie. W pro6 naciskach i moment musisz przytrzymać - wygodne, funkcjonalne, ale mi5 jest szybsze. Oba czytniki bardzo rzadko się gubią. W pro6 przycisk jest większy i trochę wygodniejszy (i ładniejszy). To kolejna rzecz nie do wychwycenia bez obu telefonów sprawdzanych na raz.
 
10. jak leży w łapce. Do moich rąk mi5 pasuje lepiej, jest minimalnie węższe i zagięty tył powoduje ze pewniej się trzyma. W etui (polecam ringke fusion jako solidniejsze albo nillkin nature jako delikatne) różnica się zmniejsza. Bez etui pro6 mi ucieka z ręki, zwłaszcza jak sięgam w lewy górny róg ekranu.

11. Szybkość działania. Nie benchmarkuję, praktycznie nie gram - lubię jak telefon smiga na codzień i to jest dla mnie wyznacznikiem :) mi5 w codziennym używaniu (telefon, nawigacja, endo, spotify, dłubanie w ustawieniach) wydaje się żwawszy. Ale to znowu kwestia przeklikiwania tego samego prawą ręką na meizu a lewą na xiaomi. Bez takiego testu pro6 nic nie brakuje.

12. jak macie pytania to postaram się odpowiedzieć (jak znajdę wolną chwilę...)
 

Oba telefony są znakomite, pro6 jest (dla mnie) najładniejszym telefonem jaki można kupić, ale technicznie jednak skłaniam się ku mi5.

 

pozdrawiam

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski jest jako jeden z języków do wyboru "zaszyty" w ROMie Global. Jakościowo tłumaczenie jest bardzo porządne, może jedno "dziwne" tłumaczenie gdzieś mi mignęło.

p.s. mi5 mam na ostatniej stabilnej wersji z MIUIpolska  (miui 7) i tam (wedle mojej pamięci) gapsów nie było. Nad 8ką jeszcze się zastanawiam, bo 7ka świetnie działa (to co nie działa to drobiazgi są). A ja zawsze mam opór przed poprawianiem czegoś co dobrze działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem się zastanawiać nad Mi5 niedługo. I jedno mnie zaskoczyło. 

Mi5 nie ma do wyboru opcji nagrywania w 60fps 1080p? O ile się nie mylę, to chwalili ten telefon za cudowny aparat, a nawet trybu manualnego nie widziałem na recenzjach. To prawda? Czy nowe MIUI dodało co nieco do aplikacji aparatu? Ewentualnie jest możliwość wgrania Snap Camera? Od tego zależy czy ten telefon kiedyś kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13. Zdjęcia. Pro6 nie ma "auto" dla HDR. On albo off. W mieszkaniu było szarawo, na zewnątrz - jak widać. Paczka fotek z głównego aparatu do ściągnięcia:
 https://we.tl/71MZsxTCMh

14. Zarówno w mi5 jak i w pro6 górne pole szybkich przełączników / powiadomień można rozwinąć pociągnięciem palcem w dół w dowolnym miejscu ekranu (nie trzeba od samej góry). Szybkie przełączniki w pro6 mają jeden (genialny w swej prostocie) dodatek. W prawym dolnym rogu (niektórych) przełączników jest strzałeczka z dostępem do dodatkowych funkcji. Np. strzałeczka na przełączniku od danych rozwija listę z wyborem 2G, 3G, 4G; strzałeczka na przełączniku od wifi rozwija listę dostępnych sieci.Być może w miui 8 to jest dodane, ale miui8 dopiero mi się ściąga :) Jeśli nie ma to bardzo fajna funkcja do dodania (szybki dostęp bez konieczności włażenia do ustawień)

15. prędkość USB. Zapis na telefonie 1 pliku 906 MB

mi5 - 37MB/s, pro6 - 90MB/s.

I taka ciekawostka - na kablu nillkina oba telefony miały około 35MB/s. Powtórzyłem na kablu od pro6 i wtedy widać różnicę. A myślałby kto, że nillkin to porządna firma...

Port w laptopie USB 3.0. Dla porównania ten sam plik kopiowany na pendrive (sandisk cruzer extreme 64GB) - około 120MB/s

Edytowane przez Celsjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2016 o 22:03, Celsjusz napisał:

13. Zdjęcia. Pro6 nie ma "auto" dla HDR. On albo off. W mieszkaniu było szarawo, na zewnątrz - jak widać. Paczka fotek z głównego aparatu do ściągnięcia:
 https://we.tl/71MZsxTCMh

14. Zarówno w mi5 jak i w pro6 górne pole szybkich przełączników / powiadomień można rozwinąć pociągnięciem palcem w dół w dowolnym miejscu ekranu (nie trzeba od samej góry). Szybkie przełączniki w pro6 mają jeden (genialny w swej prostocie) dodatek. W prawym dolnym rogu (niektórych) przełączników jest strzałeczka z dostępem do dodatkowych funkcji. Np. strzałeczka na przełączniku od danych rozwija listę z wyborem 2G, 3G, 4G; strzałeczka na przełączniku od wifi rozwija listę dostępnych sieci.Być może w miui 8 to jest dodane, ale miui8 dopiero mi się ściąga :) Jeśli nie ma to bardzo fajna funkcja do dodania (szybki dostęp bez konieczności włażenia do ustawień)

15. prędkość USB. Zapis na telefonie 1 pliku 906 MB

mi5 - 37MB/s, pro6 - 90MB/s.

I taka ciekawostka - na kablu nillkina oba telefony miały około 35MB/s. Powtórzyłem na kablu od pro6 i wtedy widać różnicę. A myślałby kto, że nillkin to porządna firma...

Port w laptopie USB 3.0. Dla porównania ten sam plik kopiowany na pendrive (sandisk cruzer extreme 64GB) - około 120MB/s

A odpaliłeś sobie w Pro 6 opcję "Połącz jako USB 3.0?" po połączeniu z laptopem?

 

S60823-130727.jpg

 

@Acid, odnośnie tłumaczenia, to jest Global rom od dość dawna już dostępny (niedługo w końcu pojawi się aktualizacja). Meizu pracuje także nad tłumaczeniem, które w wersji "idealnej" powinno się pojawić w październiku (a przynajmniej taką informację dostałem w zeszłym tygodniu od zespołu międzynarodowego Flyme) :)

Edytowane przez Tymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam pierwszy raz na tym forum:) od zawsze miałem iPhone odkąd wszedł do Polski. Jednak teraz chciałbym czegoś nowego, skłaniam się ku xiaomi mi5s wersja czarna 3GB/64GB lub meizu pro 6. W iPhone zawsze wykonywałem jailbreak jeśli była taka możliwość. Miałem teraz kupować iPhone 7 ale szczerze mówiąc szkoda mi pieniazkow. Ciężko będzie się przestawić po tylu latach szczególnie ze rodzina i znajomi głównie ios. Ktoś ma doświadczenie z mi5s? Chce kupić na Allegro z komisu ale trochę boje się o gwarancje i trwałość tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...