Skocz do zawartości

Rozwiązanie problemu z drenowaniem baterii?


Zbyszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Niektórzy z nas mieli i mają problem z drenażem baterii zarówno na wszystkich tygodniowych wydaniach miui8 jak również końcowych miu7. Jak udało się ustalić do tej pory, problem polega na nie wchodzeniu telefonu w deep sleep. U mnie wyglądało to tak, że pierwsza doba po wgraniu aktualizacji było wszystko super, a od 24-30h od zainstalowania bateria uciekała w oczach. Próbowałem różnych sposobów, w tym full wipe, ale to nie pomagało. Usuwałem konto google, również bez skutku. Czytnik linii papilarnych miałem zawsze wyłączony, bo nie korzystam z tego.

Ostatnio na forum pojawił się wpis na temat zmodyfikowanego kernela "Radon", który m.in. miał obniżać minimalne taktowanie rdzeni. Zainstalowałem go i wszystko wygląda na to, że to POMOGŁO! Trzecia doba testowania, a telefon nadal wchodzi w deep sleep, tak jak powinien. Czyżby to było lekarstwo na nasze bolączki? Wiem, że problem nie dotyczy wszystkich użytkowników, ale kto do tej pory miał problem z szybko uciekającą baterią to sprawdźcie to i dajcie znać czy pomogło.

Link do kernela: http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

Instaluje się go normalnie poprzez twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...