Skocz do zawartości

CyanogenMod na Mi5


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć od kogoś używającego Cyanogenmod 13 na Xiaomi Mi5 jak działa ten system na tym sprzęcie.

Nigdy nie używałem Cyanogenmoda i w sumie chciałbym zobaczyć jak to pracuje, ale nie wiem czy warto. Obecnie mam rom xiaomi.eu 7.5.7 stable.

Jak myślicie, drodzy forumowicze - warto czy nie warto? A może lepiej poczekać na MIUI8 stable?

***

Jeśli już zdecydowałbym się na wgranie CM to to jest odpowiedni do tego poradnik? 

Spoiler

 

 

 

I jak później w razie czego wrócić do MIUI? Przez MiFlash?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RSL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócisz przez twrp albo miflash, sam wybierzesz co będziesz chciał. Instalacja jest prosta jak drut, wchodzisz w TWRP, robisz wipe dalvik/cache/data/system i potem we flash flashujesz ściągnięty CM13 oraz gapps z opengapps.com (wybierasz ARM64 prawdopodobnie, ale niech ktoś potwierdzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócisz przez twrp albo miflash, sam wybierzesz co będziesz chciał. Instalacja jest prosta jak drut, wchodzisz w TWRP, robisz wipe dalvik/cache/data/system i potem we flash flashujesz ściągnięty CM13 oraz gapps z opengapps.com (wybierasz ARM64 prawdopodobnie, ale niech ktoś potwierdzi).

Potwierdzam.

Co do tego softu to podobno jednak na razie że względu na zmiany w kodzie chwilowo nie działa dioda led i niektórzy mają problemy z czytnikiem palucha.

Ja polecam cm13 od santosha. Nieoficjalny ale jak na razie lepszy i stabilniejszy od tego oficjalnego. Pewnie to się za chwilę zmieni bo poprawia błędy ale na razie tylko tamten. Sot około 7-8 godzin na rnp3p

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 10.08.2016 o 17:52, grzesiekbu napisał:

Potwierdzam.

Co do tego softu to podobno jednak na razie że względu na zmiany w kodzie chwilowo nie działa dioda led i niektórzy mają problemy z czytnikiem palucha.

Ja polecam cm13 od santosha. Nieoficjalny ale jak na razie lepszy i stabilniejszy od tego oficjalnego. Pewnie to się za chwilę zmieni bo poprawia błędy ale na razie tylko tamten. Sot około 7-8 godzin na rnp3p

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Ale Mi 5 to nie RN3 i ROMy budują inne osoby ;) 
Ja korzystałem od pierwszego dnia z Resurrection Remix i bardzo chwaliłem. Bazuje na CM13, ale ma dodane mnóstwo dodatkowych opcji. Ogólnie polecam, przesiadałem się z Nexusa i "goły" Android jest mi znacznie bliższy. Teraz, w ramach eksperymentu od wtorku siedzę na MIUI.

Jeśli ktoś planuje się przesiadać niech nie daje się ponieść emocjom i dokładnie czyta - większość ROMów zaczyna być budowanych z użyciem udostępnionego przez Xiaomi kodu kernela, gdzie jest jeszcze trochę błędów. Developerzy pracują w pocie czoła i do weekendu będzie wszystko pewnie załatwione, ale na razie występują problemy z funkcją Ambient Display, nie działa audio przez słuchawki i poniżej 5% baterii system niesamowicie się tnie (no i w dalszym ciągu nie działa w 100% dotykowy home button).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2016 o 21:22, Mathias napisał:

Wyszedł dzisiaj oficjalny CM13, jak na razie wszystko jest okej. Działa już Ambient Display i audio, została wydajność poniżej 5% baterii.

Do tego dostępny jest overclocked kernel, podkręca najtańsze Mi5 do tej wersji 2.15 GHz.

Ile masz w ciągu dnia godzin włączonego wyświetlacza (jaki jest % jasności),jakie jest połączenie internetowe,co robisz w ciągu dnia na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/26/2016 o 22:37, majdan12 napisał:

Ile masz w ciągu dnia godzin włączonego wyświetlacza (jaki jest % jasności),jakie jest połączenie internetowe,co robisz w ciągu dnia na telefonie?

Około 5.5 godziny na wyświetlaczu, jasność koło 40%, od rana do 15 na LTE potem Wi-Fi, przeglądam fora, oglądam filmy na YouTube etc - standard.

Edytowane przez Mathias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawia mnie jedna sprawa, jak wygląda sprawa z pamięcią? Przykładowo jestem na globalu i do fona wgram sobie kilkadziesiąt giga plików (muza, foto, filmiki itp) a po jakimś czasie będę chciał wgrać sobie np CM. Czy wszystkie pliki muszę przenosić do kompa? Mi5 nie ma karty pamięci i tu jest problem. Czasem sobie na obecnym fonie po instaluje jakieś mody albo co innego a później fona nie mogę odpalić i lipa. Wtedy wchodzę w cwm i przywracam klon i jest gitara. Jak sytuacja wygląda na mi5 która nie ma zew karty sd? Można zrobić klon z pozycji cwm? no i jak wygląda sytuacja z flaszowaniem nowego (jakiegokolwiek) romu bo z tego co wiem powinno się robić full wipe, które czyści "niby" wszystko? 

Edytowane przez tomass202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2016 o 18:55, phcore napisał:

polityka CM

A mówisz o..?

2 godziny temu, wi5nia napisał:

Ktos instalowal przez TWRP?

Ja sciagnalem plik zip na telefon, odpaliłem recovery i wybrałem paczke do wgrania i wyskoczyly jakies bledy i się nie powiodło. Czy cos jeszcze trzeba zrobić?

Zależy jakie błędy konkretnie.. Zrobiłeś wipe system/cache/dalvik/data?

Edytowane przez Mathias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...