Skocz do zawartości

Jak działa LTE na terenie Pl


lion

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)

Przymierzam się do zakupu mi5 i mam pytanko do użytkowników.

Jak działa Wam Lte?

Wiem, że telefon nie ma pasma 800mhz, ale jak to sie ma w praktyce:

1) Jak wypada w dużych miastach?

2) jak wypada jezdzac np. z google maps i janosikiem po kraju czy gubi siec?

3) jak z internetem na wioskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma problemu, to pasmo jest stosunkowo rzadkie

2. po co Ci LTE na google maps i yanosika? 3G to o wiele zanadto... W Polsce mamy nienajgorsze pokrycie, dlaczego miałby gubić sieć (no chyba że chcesz lecieć na samym LTE.

3. zależy od operatora

 

LTE jest dość prądożerne, jeśli nie potrzebujesz jakichs mega szybkich transferów to... nie przejmuj się? Niech się przełącza na to co ma jak nie ma LTE...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi5 od niedawna, ale poprzednio testowałem Mi4c jadąc samochodem. Słuchałem radia internetowego tok FM. Od Piotrkowa Tryb. do Gdańska przez ponad 300 km radio umilkło tylko 2 razy na kilkanaście sekund i samo się wznawiało. Oczywiście w terenie często było 3G/H+. Na Mi5 nie spodziewam się gorszych rezultatów gdyż obsługuje te same pasma. Mam kartę w Orange. W miastach mam 4G. Szczerze to różnicę pomiędzy H+ a 4G odczuwa się przy ściąganiu plików. Przy przeglądaniu neta, poczty itd nie ma Wielkiej różnicy.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasma 800mhz nie ma na razie JESZCZE w Polsce. Zostało tylko zarezerwowane przez polskie sieci.

http://beta.btsearch.pl/

Jest już i ma się coraz lepiej. Plus ma ponad 3 tys nadajników, resztą dobija do 500 bo zaczęli budować dopiero w tym roku. Nie wiem jak patzysz na tą mapę ale ja tam widzę w pyte tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w okolicach Zielonej Góry na początku miałem ustawione LTE w telefonie. Zawsze ładnie łapało, nie było żadnego problemu. Ale jak poprzednicy pisali, bateria mocno dostaje od tego. Przełączyłem na 3G i nie odczuwam jakiś dużych spadków związanych z przeglądaniem stron czy odbieraniem maili. Także ja podejrzewam, że raczej rzadko będę korzystał z LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz w wideorozmowach oraz połączeniach voice np VoIP. Zaletą 4G jest większa pojemność stacji oraz lepsza obsługa wielu odbiorników (praktycznie nie występuje zjawisko oddychania komórek).

Do stron i maili nawet i edge wystarczy.

W przyszłości ma zostać wprowadzone VoLTE którego sukces zależy od pokrycia sygnałem.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...