Skocz do zawartości

Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery


cuben1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Też niby napaliłem się na MiNote'a... 

Ale i tak ostatecznie wszystko rozbije się o wielkość wyświetlacza - która przy Mi5 jest maxymalna - dla mojego sposobu użytkowania/noszenia telefonu. 

No chyba że wersja Edge nie będzie tak bardzo rozmiarami ustępować zwykłemu Mi5.... To by było coś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Tylko szkopul taki, ze nie kazdy tam samo uzywa tel, co dla Ciebie duzo to dla kogos malo.

Sam uzywam mi4 gdzie tez nie ma karty sd i miejsca mi starcza, ale nie kazdy tak ma.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Dlatego zrobią Mi Note 2 z 64GB lub więcej pamięci. A że drożej? No cóż, wtedy jest albo wersja mniejsza, albo budżetowiec ze slotem. Jeśli kupujesz sportowy samochód, to nie narzekasz na mały bagażnik, bo tak ma być. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TKN napisał:

Dawaj jakieś nowe wieści, bo też się na niego napaliłem. ;-)

Słucham??? Akurat jako służbowy używam P9. Koszmarnie nudny soft i bez polotu. Nigdy w życiu nie uznam EMUI jako wartość dodaną do telefonów Huaweia i przez ten właśnie soft nigdy prywatnie bym Huaweia nie kupił.


Ok. Czuję się po raz kolejny wywołany.

Wszyscy czepiający się przeczytajcie jeszcze raz kontekst wypowiedzi. Ktoś napisał, że Xiaomi staracił lidera sprzedaży. Liderem sprzedaży jest Samsung, później Apple, trzeci Huawei. Osobiście uważam, że Xiaomi MA PROBLEM Z SOFTEM i nie jestem odosobniony w tym twierdzeniu. Dlatego uważam, że jeśli chce wskoczyć na podium to powinno dopracować swoje telefony pod tym kątem.

Jako przykład podam Lumię 635, która na jednym ładowaniu potrafi dociągnąć do 3 dni, a ma baterię 1650mAh. To jest dla mnie zoptymalizowany soft. Wykręcenie tego wyniku na baterii 4000mAh nie jest jakoś szczególnie trudne. Na GPS radzi sobie świetnie, telefon 1GB RAM kosztował nowy ok 350zł (allegro) z 2-letnią gwarancją. Fakt, że aparat jest kupa po całości, ale to budżetowy telefon. Mimo, że nie ma rdzeni, cudów wianków działa bardzo szybko.

9 godzin temu, Redmi2 napisał:

o idz do samsunga, po co Ci forum i tel xiaomi?

K*** ludzie ogarnijcie się. Widzę, że to forum to dla wyznawców marki i słowa krytyki nie można napisać (choćby merytorycznej), bo wszystko co nie jest wychwalaniem jest be. Jak wyjaśnisz to, że dostałem tel. z trzeszczącym głośnikiem, nowy z pudełka? I co mi da milion aktualizacji, skoro wgranie softu przez jedyny serwis! JEDYNY! serwis Xiaomi w Polsce kosztuje 130zł. Do każdego innego telefonu kosztuje to ok.50zł, więc przestańcie się podniecać jak to producent cudownie wspiera użytkowników.

Z mojej strony koniec tematu, nie wypowiadam się, bo wszystko co nie jest Xiaomi jest do d*py i tylko frajerzy kupują coś innego. I nie jest mi potrzebne ani 7 ani 5 tys. sms, bo usuwam je na bieżąco.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ink napisał:

Xiaomi MA PROBLEM Z SOFTEM

Ale jaki to problem? Bo ta analogia z Lumią mocno nietrafiona - taki po prostu jest android i nie ma co go porównywać z WP. EMUI, MIUI, Flyme, Touchwizz czy inne nakładki jak i sam czysty android, mają swoje wady i zalety, ale MIUI jest wg mnie pod każdym względem lepszy od softu Huaweia.

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, latet napisał:

No... Skoro ma mieć OLED to kupuję w ciemno! (a potem zapewne szybko sprzedam z powodu GPS, tak jak było u mnie z Mi Note :-P )

Przy takiej klasie telefonu problemy z GPS to już śmiech niestety. Dlatego nie ma co robić preorderów i tyczy się to wszystkich marek, bo każda ma wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :)
Na tej stronie: http://www.technobuffalo.com/2016/08/31/mi-note-2-leaked-photos-show-the-xiaomi-phone-in-great-detail/
Znalazłem dość ciekawy artykuł na temat mi note 2 :) oczywiście te zdjęcia nie muszą mieć nic wspólnego z nadchodzącym telefonem, ale jeżeli będzie miał taki wygląd to jak najbardziej trafi na listę prezentów od Mikołaja :P . Jest tylko jeden błąd w opisie " zarzekają się że nie ma przycisku fizycznego home" ale jeśli dobrze się przyjrzeć zdjęciom to ten przycisk się tam znajduje :P 

Edytowane przez NotExist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NotExist napisał:

Siemanko :)
Na tej stronie: http://www.technobuffalo.com/2016/08/31/mi-note-2-leaked-photos-show-the-xiaomi-phone-in-great-detail/
Znalazłem dość ciekawy artykuł na temat mi note 2 :) oczywiście te zdjęcia nie muszą mieć nic wspólnego z nadchodzącym telefonem, ale jeżeli będzie miał taki wygląd to jak najbardziej trafi na listę prezentów od Mikołaja :P . Jest tylko jeden błąd w opisie " zarzekają się że nie ma przycisku fizycznego home" ale jeśli dobrze się przyjrzeć zdjęciom to ten przycisk się tam znajduje :P 

No nie jestem przekonany czy to do końca błąd. Na początku, kiedy pojawiały się pierwsze newsy o Mi Note 2, gdzieś tam pojawiła się informacja, że ma on mieć czytnik linii papilarnych w ekranie (to między innymi jedna z funkcjonalności technologii 3D Touch).

Może się więc okazać, że te wszystkie fotki z przyciskiem fizycznym są renderami i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

No nie jestem przekonany czy to do końca błąd. Na początku, kiedy pojawiały się pierwsze newsy o Mi Note 2, gdzieś tam pojawiła się informacja, że ma on mieć czytnik linii papilarnych w ekranie (to między innymi jedna z funkcjonalności technologii 3D Touch).

Może się więc okazać, że te wszystkie fotki z przyciskiem fizycznym są renderami i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością... :)

To już by było na prawdę interesujące... Czytnik w ekranie, Snapy 821 w górę, Xiaomi wyprzedziłoby kilku gigantów prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

To go nie kupię w przyszłości, tadam! Telefon zmienię gdzieś za rok, a do tego czasu wyjdzie pewnie RN5 Pro :D 

Co do RMN to, ciekawy jestem, czy sprawdzi się prawidło znane z wielu innych dziedzin technologii, że udana jest co druga wersja. Na razie się sprawdza - RMN1- super, RMN2 - not so much, RMN3 - bardzo lubiany, chwalony, popularny... Niebawem się przekonamy jak "4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, latet napisał:

I co z tego, jak pewnie GPS i BlueTooth będzie znów kulawy? :(

Po czym wnosisz...? ;)

Przyznam szczerze, że nie wiem o czym piszesz. Miałem w sumie trzy egzemplarze Mi Note. Teraz jedzie do mnie czwarty, który definitywnie zostanie. Przynajmniej do chwili, kiedy kupię Mi Note 2. Z żadnym dotychczasowym Mi Note, nie licząc ekranu, który zdechł w pierwszym egzemplarzu, nie miałem absolutnie żadnych prblemów z BT, Wi-Fi czy GPS. Żadnych. Więc cóż... Stawiam na coś nie halo z softem w Twoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Po czym wnosisz...? ;)

Przyznam szczerze, że nie wiem o czym piszesz. Miałem w sumie trzy egzemplarze Mi Note. Teraz jedzie do mnie czwarty, który definitywnie zostanie. Przynajmniej do chwili, kiedy kupię Mi Note 2. Z żadnym dotychczasowym Mi Note, nie licząc ekranu, który zdechł w pierwszym egzemplarzu, nie miałem absolutnie żadnych prblemów z BT, Wi-Fi czy GPS. Żadnych. Więc cóż... Stawiam na coś nie halo z softem w Twoim modelu.

Było trochę wpisów, że GPS na Mi Note po prostu nie działa. Chyba w "biedniejszej" wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Było trochę wpisów, że GPS na Mi Note po prostu nie działa. Chyba w "biedniejszej" wersji.

Wszystkie egzemplarze, również ten, który do mnie jedzie, to wersje 16 GB, więc "najuboższe". Swoją drogą "najuboższe" dziwnie brzmi przy flagowcu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Po czym wnosisz...? ;)

Przyznam szczerze, że nie wiem o czym piszesz. Miałem w sumie trzy egzemplarze Mi Note. Teraz jedzie do mnie czwarty, który definitywnie zostanie. Przynajmniej do chwili, kiedy kupię Mi Note 2. Z żadnym dotychczasowym Mi Note, nie licząc ekranu, który zdechł w pierwszym egzemplarzu, nie miałem absolutnie żadnych prblemów z BT, Wi-Fi czy GPS. Żadnych. Więc cóż... Stawiam na coś nie halo z softem w Twoim modelu.

Soft był OK, raczej jakiś nietrafiony egzemplarz. Nie jedyny, niestety, na forum też inni użytkownicy Mi Note pisali o problemach. Zresztą nie tylko o MiNote mi chodzi - choćby w ostatnich miesiącach na GPS narzekało wielu posiadaczy Mi4, a było nie było to flagowiec był... Problemy z GPS występowały też z częstością więcej niż sporadyczną w RMN2, Mi4c i wielu innych. Co do BT, to nie używam, ale regularnie czytam na forum narzekania na współpracę telefonów Xiaomi z urządzeniami BT, przy czym raczej nie chodzi o Xiaomi, ale o MIUI, bo część tych ludzi twierdzi, że po przesiadce na CM wreszcie BT działa super. 

Nie piszę nic odkrywczego - wszyscy tu chyba dobrze wiemy, że Xiaomi to świetny sprzęt, ale z nieco kulawym softem. Choć ewidentnie trafiają się też egzempkarze z wadami sprzętowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Problemy w RN2 wynikały z softu, od dawna problem ogarnięty i działa bardzo dobrze.

Abstrahując od tego, że problemy z GPS (obok BT) to chyba najczęściej zgłaszane przez użytkowników tego forum utrudniające realnie życie przypadłości telefonów naszej ukochanej marki, to chyba jednak osobiście miałem naprawdę szczególnego pecha, bo trafiłem egzemplarz Mi2S, w którym GPS działał jak chciał, a potem to samo w Mi Note Bamboo. Ale poza tym przez moje ręce przeszło (w sensie: kupno dla znajomych, wgranie MIUI PL, testy przez wiele dni) już w sumie kilkanaście różnych słuchawek Xiaomi i oprócz tych 2 nieszczęsnych przypadków, problemów z GPS nie stwierdzałem. A testuję GPS dokładnie i realnie, nie zadowalam się czasem łapania fix-a, tylko jeżdżę po wiele godzin przez wiele dni po mieście z włączonym Yanosikiem i Mapą (Yanosik ustawiony tak, aby głosowo zgłaszał nawet sekundową "utratę zasięgu GPS").  I tak @Redmi2, zawsze zaczynałem testy na systemie z pudełka (zwykle China stable), dopiero potem MIUI PL. W plikach conf nie grzebałem nigdy od czasów udręki z Mi2S (wtedy podmiana tych plików trochę pomagała).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Abstrahując od tego, że problemy z GPS (obok BT) to chyba najczęściej zgłaszane przez użytkowników tego forum utrudniające realnie życie przypadłości telefonów naszej ukochanej marki, to chyba jednak osobiście miałem naprawdę szczególnego pecha, bo trafiłem egzemplarz Mi2S, w którym GPS działał jak chciał, a potem to samo w Mi Note Bamboo. Ale poza tym przez moje ręce przeszło (w sensie: kupno dla znajomych, wgranie MIUI PL, testy przez wiele dni) już w sumie kilkanaście różnych słuchawek Xiaomi i oprócz tych 2 nieszczęsnych przypadków, problemów z GPS nie stwierdzałem. A testuję GPS dokładnie i realnie, nie zadowalam się czasem łapania fix-a, tylko jeżdżę po wiele godzin przez wiele dni po mieście z włączonym Yanosikiem i Mapą (Yanosik ustawiony tak, aby głosowo zgłaszał nawet sekundową "utratę zasięgu GPS").  

No ja podobnie z RN2. AutoMapa i trasa 50 km. Jak kupiłem to gubił zasięg co minutę, nie dało się jechać, teraz nie gubi wcale. Mi Note nawet polecali jakiś drucik :D Więc to problem hardware był akurat. Soft nic nie pomagał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

Abstrahując od tego, że problemy z GPS (obok BT) to chyba najczęściej zgłaszane przez użytkowników tego forum utrudniające realnie życie przypadłości telefonów naszej ukochanej marki, to chyba jednak osobiście miałem naprawdę szczególnego pecha, bo trafiłem egzemplarz Mi2S, w którym GPS działał jak chciał, a potem to samo w Mi Note Bamboo. Ale poza tym przez moje ręce przeszło (w sensie: kupno dla znajomych, wgranie MIUI PL, testy przez wiele dni) już w sumie kilkanaście różnych słuchawek Xiaomi i oprócz tych 2 nieszczęsnych przypadków, problemów z GPS nie stwierdzałem. A testuję GPS dokładnie i realnie, nie zadowalam się czasem łapania fix-a, tylko jeżdżę po wiele godzin przez wiele dni po mieście z włączonym Yanosikiem i Mapą (Yanosik ustawiony tak, aby głosowo zgłaszał nawet sekundową "utratę zasięgu GPS").  I tak @Redmi2, zawsze zaczynałem testy na systemie z pudełka (zwykle China stable), dopiero potem MIUI PL. W plikach conf nie grzebałem nigdy od czasów udręki z Mi2S (wtedy podmiana tych plików trochę pomagała).

Hmmm...

Nie korzystam z żadnych płatnych aplikacji "mapowych". Używam po prostu Map Google i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby coś było nie tak. Dodam, ze w ostatnim roku zmieniałem telefony co najmniej kilka razy. I tylko raz był to Huawei, a wszystkie pozostałe to Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, warta pamiętania, to że od pewnego czasu część zgłaszanych problemów z GPS to pseudo-problemy wynikające z tego, że ta przeklęta funkcja "Oszczędzanie baterii w aplikacjach" jest domyślnie ustawiona na automat i zwyczajnie blokuje prawidłowe działanie wielu apek typu Endomendo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RMN to, ciekawy jestem, czy sprawdzi się prawidło znane z wielu innych dziedzin technologii, że udana jest co druga wersja. Na razie się sprawdza - RMN1- super, RMN2 - not so much, RMN3 - bardzo lubiany, chwalony, popularny... Niebawem się przekonamy jak "4".

Ja tam z note 2 byłem bardzo zadowolony. Note 3 to tak naprawdę note 2 w innej obudowie + czytnik i inna bateria. Dopiero note 3 pro jest tym lubianym i popularnym, o którym mówisz, więc z tym co drugim to różnie można interpretować.

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...