Skocz do zawartości

Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery


cuben1ty

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Redmi2 napisał:

RN3 nie potanieje bedzie juz caly czas w granicy 120-140$ za najslabsza wersje na snapie.

Tak samo RN2 nie potanieje.

Za 4-5 msc RN4 dojdzie do poziomu cenowego poprzednikow.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

RN2 / RN3 i tak są już śmiesznie tanie.. Znajdźcie coś od LG / Samsunga w Polsce w tej cenie. Najlepiej jakby były po 50$ to Janusze kupiom :D 

Dlatego własnie nie rozumiem polityki Xiaomi. Skoro RN2 kosztuje prawie tyle samo co RN3, to po co go kupować? A teraz RN4 nadchodzi, który za pół roku zrówna się ceną z RN3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN2 / RN3 i tak są już śmiesznie tanie.. Znajdźcie coś od LG / Samsunga w Polsce w tej cenie. Najlepiej jakby były po 50$ to Janusze kupiom  

Dlatego własnie nie rozumiem polityki Xiaomi. Skoro RN2 kosztuje prawie tyle samo co RN3, to po co go kupować? A teraz RN4 nadchodzi, który za pół roku zrówna się ceną z RN3.

RN2 na ali już podrożał, więc pewnie jest ich już mało i ciężej je dostać. Miałoby to sens, gdyby się już wycofywali z jego produkcji (biorąc pod uwagę następców modelu)

Co do zasadności jego kupna względem RN3, to mogły by się znaleźć powody, ale względem RN3 pro już nie bardzo.

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tpawel napisał:

 

 

A tam będziesz kupować? Jest masa normalnych,naszych sklepow

 

 

 

Nic z tych rzeczy, nawet ma niższy proces litograficzny

Może i ma niższy proces litograficzny... ale wydajnościowo to nie wiem jak to będzie...

najważniejsza bateria, przy SD650 jest rewelacyjna, tutaj myślę, że będzie nieco gorzej;-) - http://www.gsmarena.com/meizu_pro_6_and_m3_note_battery_life_tests-blog-18456.php 

tutaj dramat...;(

Edytowane przez Wdzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ma niższy proces litograficzny... ale wydajnościowo to nie wiem jak to będzie...

najważniejsza bateria, przy SD650 jest rewelacyjna, tutaj myślę, że będzie nieco gorzej;-) - http://www.gsmarena.com/meizu_pro_6_and_m3_note_battery_life_tests-blog-18456.php 

tutaj dramat...;(

Redmi pro trzyma trochę dłużej od redmi note 3 pro więc o baterię się nie boję. Nie lubię antutu ale tez przemawia na korzyść x20(77tys vs 90tys).

Do tego w smartfonach na mtk sciągasz sobie z Google play apke mtk enginiernig i masz w pyte opcji do ustawiania smartfona, o których przy snapie można pomarzyć. Można wymuszać pasma częstotliwości, sterowac głośnością głośników,mikrofonow( w maksymalnym dostępnym zakresie), są dodatkowe opcje ustawiania ekranu,wibry i wiele innych. To nie jest prosty(dla mnie) wybór, tym bardziej że jak dla mnie rn4 jest poprostu ładniejszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tpawel napisał:

Redmi pro trzyma trochę dłużej od redmi note 3 pro więc o baterię się nie boję. Nie lubię antutu ale tez przemawia na korzyść x20(77tys vs 90tys).

Do tego w smartfonach na mtk sciągasz sobie z Google play apke mtk enginiernig i masz w pyte opcji do ustawiania smartfona, o których przy snapie można pomarzyć. Można wymuszać pasma częstotliwości, sterowac głośnością głośników,mikrofonow( w maksymalnym dostępnym zakresie), są dodatkowe opcje ustawiania ekranu,wibry i wiele innych. To nie jest prosty(dla mnie) wybór, tym bardziej że jak dla mnie rn4 jest poprostu ładniejszy.

 

 

Możesz dać jakiś namiar z porównania baterii w redmi pro i redmi note 3 pro? Z tego co ja widziałem to note 3 pro działa dłużej...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego w smartfonach na mtk sciągasz sobie z Google play apke mtk enginiernig i masz w pyte opcji do ustawiania smartfona, o których przy snapie można pomarzyć. Można wymuszać pasma częstotliwości, sterowac głośnością głośników,mikrofonow( w maksymalnym dostępnym zakresie), są dodatkowe opcje ustawiania ekranu,wibry i wiele innych.

Takie coś zazwyczaj jest chyba do uzyskania po wpisaniu jakiejś kombinacji

Pierwszy lepszy znaleziony link, czy działa - nie wiem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=761594

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem jakąś recke i wyszło niby 1h dłużej video w pętli. Co do "głębszych" opcji programistycznych u mnie na mi4 nic nie działa, tyle tylko że jest ukryte menu,mozna sobie ustawić tryb sieci, ale już poszczególnych bandow niestety nie. Jak ktoś dużo się przemieszcza to ustawienie takiego hspa+900 na sztywno jest świetne dla baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tpawel napisał:

Redmi pro trzyma trochę dłużej od redmi note 3 pro więc o baterię się nie boję. Nie lubię antutu ale tez przemawia na korzyść x20(77tys vs 90tys).

Do tego w smartfonach na mtk sciągasz sobie z Google play apke mtk enginiernig i masz w pyte opcji do ustawiania smartfona, o których przy snapie można pomarzyć. Można wymuszać pasma częstotliwości, sterowac głośnością głośników,mikrofonow( w maksymalnym dostępnym zakresie), są dodatkowe opcje ustawiania ekranu,wibry i wiele innych. To nie jest prosty(dla mnie) wybór, tym bardziej że jak dla mnie rn4 jest poprostu ładniejszy.

A po co jakieś opcje z MTK Engineering? :o Nigdy w to nie wchodziłem a telefon działa bardziej niż poprawnie. Za to na Snapa wgrasz Snap Camerę, gdzie masz 4K filmy, opcje 60 fps etc etc. Na MTK zapomnij, że coś takiego dostaniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie powielane głupoty odnośnie mtk, zgadza się ze źródłami jest ciężko, ale nigdy nie miałem problemów ze znikającym imei czy innymi bzdurami, a gps w redmi note 2 jest fenomenalny (fix w domu łapie w kilka no czasami w kilkanaście sekund, a dokładność lokalizacji podczas jazdy jest wzorowa). Wcześniej miałem a820 na mtk i też nic się z nim nie działo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tpawel napisał:

Kiedyś sam Hugo pisał że szykują telefon za ponad 500$. To pewnie on:) Z marżą resellerow i podatkiem o nowosci wyjdzie tyle co s7edge:)

Nawet tuż po premierze, żaden Xiaomi nie zbliżał się nawet do ceny flagowych Samsungów. Ci ostatni to przerost formy nad treścią. Nie wiem jak można być tak naiwnym, kupując telefon za 4k...

Według wieści, Mi Note 2 ma kosztować 1500 lub 1800 PLN, w zależności od wersji. Nawet doliczając marże, nie ma szans zbliżyć się do granicy 2,5k, a co dopiero 3k. A Samsung S7 Edge wciąż kosztuje 3,8k...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrosi napisał:

Nawet tuż po premierze, żaden Xiaomi nie zbliżał się nawet do ceny flagowych Samsungów. Ci ostatni to przerost formy nad treścią. Nie wiem jak można być tak naiwnym, kupując telefon za 4k...

Według wieści, Mi Note 2 ma kosztować 1500 lub 1800 PLN, w zależności od wersji. Nawet doliczając marże, nie ma szans zbliżyć się do granicy 2,5k, a co dopiero 3k. A Samsung S7 Edge wciąż kosztuje 3,8k...

Moja przyjaciółka kupiła na OLXie w Krakowie, z odbiorem osobistym zaplombowanego S7 Edge z Plusa za 2450 zł. Więc trochę przesadzasz. Cena Mi Nota 2 w dniu premiery ze sklepu typu Ibuygou na pewno będzie w granicach nie mniejszych niż dwa tysiace PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nie mówimy tutaj o cenach z drugiej ręki.

Wysłane z Mi5

A czym jest zakup z Chin? Tak jak tu kolega pisał. Za 2500 można kupić. Najbogatsza wersja mi note 2 może kosztować ok 500$,dolicz marże i ewentualny VAT( wiem,moze udać się to ominąc) i zobacz ile wyjdzie. Xiaomi pokazując redmi pro ewidentnie stara się podnieść ceny,moim zdaniem nie ma co liczyć na niskie ceny mi note, bo nikomu na tym nie zależy. Zobacz jak się sprzedaje oppo czy vivo w Chinach.Ceny mają na poziomie europejskich marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skarżyski napisał:

Moja przyjaciółka kupiła na OLXie w Krakowie, z odbiorem osobistym zaplombowanego S7 Edge z Plusa za 2450 zł. Więc trochę przesadzasz. Cena Mi Nota 2 w dniu premiery ze sklepu typu Ibuygou na pewno będzie w granicach nie mniejszych niż dwa tysiace PLN. 

Jeśli ma to być uczciwe porównanie, to porównuj ceny sklepowe. Zapewniam Cię, zresztą doskonale sam o tym wiesz, ceny będą się kształtować tak, jak to wcześniej napisałem. Gdyby telefony Xiaomi były dostępne w ofertach operatorów GSM, to ich ceny na OLX/Allegro, w przypadku kupna telefonów  ofert przedłużeniowych, też byłyby odpowiednio niższe.

Ergo... Porównuj ceny sklepowe.

Jest jedna rzecz, której nie trawię telefonach pochodzących z ofert operatorów - brandowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

I dlatego mozna tak tanio kupic modele przedluzeniowe z oferty orange :-) a ja uzwyam play, a ceny w play przedluzeniowe nawet w najdrozszej ofercie za ten tel to porazka :-) wiec nikt tanio nie sprzeda na olx.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Zgadza się. Z kolei Play czy inne Plusy i T-Mobile brandują telefony - szajsowate aplikacje, tapety czy kompozycje, których nie można usunąć...

Prawda jest taka, że u operatorów nie opłaca się kupować telefonów. No chyba, że ktoś ma któryś z najwyższych abonamentów firmowych. Ja sam mam telefony na firmę, ale mam najniższe oferty bez limitów i dla mnie ceny telefonów niewiele różnią się od tych, jakie są w sklepach, na wolnym rynku. Dlateg wolę kupić takiego Xiaomi. Jest tańszy i nie tylko w niczym nie ustępuje Xony, Samsungowi czy LG, ale za sporo niższą cenę przebija konkurencję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, jak masz dobrego znajomego handlowca,albo rzucisz wypowiedzenie i dadzą Ci 30% rabatu to się opłaca. Brałem kilka miechow temu Samsunga Galaxy prime w abo no limit+ Net mobilnyz routerem ,ktorego pakiet zuzywam w abo na tel. Czyli mam 22GB neta+nolimit i placilem przez pół roku 54 zł,a potem64zl/mies. Telefon sprzedałem za 600,router za 300(car fi),czyli całe 24 miechy mam za ok 600zl. Więc się moim zdaniem opłaca. Nie do zrobienia w ofercie bez telefonu. Owszem teraz jest niu, ale w styczniu nie było takich pakietów danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi pro bezapelacyjnie cena z kosmosu. Redmi note 4 na papierze faktycznie niczym zbytnio się nie wyroznia. Ale... Ja osobiście mam problem z redmi note 3 pro, nie podoba mi się tył, w przeciwieństwie do rn4. Do tego umiejscowienie głośnika w 3 to porażka i tutaj wygrywa rn4, ewidentnie rn3 wygrywa stosunkiem cena/zaimplementowane podzespoły i nie wiem co by xiaomi musiało dać do rn4pro żeby nie odlecieć z ceną jak z redmi pro, a przebic rn3 pro. Wracając do wyglądu to mi max jest świetny, gdyby rn3pro tak wyglądał byłoby super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tpawel napisał:

Nie ma reguły, jak masz dobrego znajomego handlowca,albo rzucisz wypowiedzenie i dadzą Ci 30% rabatu to się opłaca. Brałem kilka miechow temu Samsunga Galaxy prime w abo no limit+ Net mobilnyz routerem ,ktorego pakiet zuzywam w abo na tel. Czyli mam 22GB neta+nolimit i placilem przez pół roku 54 zł,a potem64zl/mies. Telefon sprzedałem za 600,router za 300(car fi),czyli całe 24 miechy mam za ok 600zl. Więc się moim zdaniem opłaca. Nie do zrobienia w ofercie bez telefonu. Owszem teraz jest niu, ale w styczniu nie było takich pakietów danych

Ile zapłaciłeś za tego Samsunga? Ile wynosi abonament brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Redmi2 said:

bezsens kupowanie RN4 gdzie za cene mniejsza mamy mocniejszy i na snapie RN3 Pro.

 

Coś mi się obiło o uszy że Note 3 ma problemy : z wyświetlaczem,złączem USB możliwe że 4 jest poprawiona

Edytowane przez Conor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...