Skocz do zawartości

[ROM] cotygodniowe aktualizacje xiaomi.eu/miuipolska PL


hcboria

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie o global dev wyczytałem, że deep sleep nie działa jeśli ktoś korzysta z odblokowania czujnikiem, sprawdziłem i potwierdziło się, telefon zaczął normalnie wchodzić w deep sleep.

Powaznie?? Przeciez to jest chore!!! To po co w takim razie czujnik lini papilarnych? A poza tym na 6.7.21 mam wlaczone odblokowanie palcem i dziala deep sleep jakos..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinj6 napisał:

P.S na 6.7.28 telefon nie wchodzi w ogole w deep sleep.. probowalem wszystkich sposobow ale cos jest jakby skopane bo zuzycie baterii przez Android OS podczas uzywania telefonu spada do 13% a jak tylko telefon lezy z godzine nieuzywany odrazu wzrasta do 60-70% a procenty leca jak szalone..

 

wylacz odblokowywanie telefonu za pomoca czytnika linii papilarnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinj6 napisał:

Wylaczyc mam najbardziej przydatna funkcje tego telefonu? To moze odrazu kupic sobie nokie 3310...

wiem.. dla mnie to rownie wazna funkcja, ale to obecnie jedyny rozwiazanie tego problemu.

po wylaczeniu tej opcji telefon bez problemy przechodzi w deep sleep. 

miejmy nadzieje, ze kolejna tygodniowa aktualizacja naprawi ten blad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PaRaDzIqS napisał:

wiem.. dla mnie to rownie wazna funkcja, ale to obecnie jedyny rozwiazanie tego problemu.

Oczywiście powrót do innego romu nie wchodzi w grę? Wydłub jeszcze moduł wifi i bt, będzie Ci lepiej bateria trzymała.

Zacznij używać telefonu a nie się gapisz w ten deep sleep, lepiej Ci z nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, talib1990 napisał:

Chłopaki a ma ktoś linka do 6.7.21 na Redmi Note 3 pro ? Ten drenaż wykończy mnie i baterie...

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

https://xiaomi.eu/community/threads/6-7-21.32952/

 

Faktycznie po nocy stwierdzam,  ze coś jest nie tak z deep sleep. Zeszło ponad 20%.  Wróciłem do 6.7.21 tam było wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh tyle gadanie i po co? mam odblokowanie palcem, bo i dlaczego nie miec i na 6.7.28 wszysyko dzialalo super do pierwszego ladowania. po nim przez noc 20prc baterii. i nie ma co plakac tylko backup do najlepszej wg mnie wersji jak dotad 6.7.21 (i chyba jak narazie ona pozostanie jako moj backup). przeciez juz w pt bedzir kolejna wersja

osobiscie uwazam, ze to wyszukiwanie sposobow na deepsleep za marnowanie czasu - cos nie dziala jak powinno? backup do momentu gdzie dzialo. i nie ma co niepotrzebnie pompowac tematu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ahr napisał:

Oczywiście powrót do innego romu nie wchodzi w grę? Wydłub jeszcze moduł wifi i bt, będzie Ci lepiej bateria trzymała.

Zacznij używać telefonu a nie się gapisz w ten deep sleep, lepiej Ci z nim?

kolega ma jakis problem ?

napisalem tylko, ze aby funkcja deep sleep dzialala poprawnie to nalezy w obecnej weresji romu wylaczyc odblokowywanie ekranu czytnikiem linii papilarnych.

chciales zablysnac ? slabo Ci to wyszlo, bo jak widzisz ludzie maja z ta opcja problem, wiec czemu o tym nie pisac.

A jak Ty nie masz nic lepszego do napisania to proponuje przestac obserwowac ten watek i moze przy innym napisac cos pozytecznego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma trochę racji bo to najszybszy i najskuteczniejszy sposób. Ludzie mają problem z drenażem baterii, szukają rozwiązania a go chyba nie ma. Xiaomi coś skopało i tyle. Trzeba się z tym pogodzić albo wrócić do wydań gdzie tego problemu nie było. Rozumiem jeszcze ten problem w wersjach rozwojowych ale w wersjach stabilnych to naprawdę nie do pomyślenia :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest to ze jedynie na tym forum ludzie, w tym ja,  opisuja problem z drenazem baterii spowodowany nie wchodzeniem telefonu w stan glebokiego uspienia podczas "leżakowania". Na XDA czy innych forach mjuja z tego co czytałem nikt z tym problemu nie ma.

Ciekawe, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgl sprawdzić czy telefon wchodzi w ten deep sleep?

Ja aktualizuje co tydzień i nie mam żadnych problemów z telefonem.

Zróbcie raz a porządnie czyszczenie całego telefonu razem z data itd.

 

Dla mnie nieporozumieniem jest ten czujnik linni papilarnych,który raz działa a raz nie..czasami nie ma żadnej reakcji,dopiero po odblokowaniu kodem,nagle zaczyna działać.A wystarczy też ,że lekko położę inaczej palca to nie rozpoznaje,trzeba idealnie przykładać.

Dla mnie ten czytnik linii papilarnych to porażka.

Testowane na różnych romach od miu 7 do tej najnowszej i ciągle kurna to samo!

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest to ze jedynie na tym forum ludzie, w tym ja,  opisuja problem z drenazem baterii spowodowany nie wchodzeniem telefonu w stan glebokiego uspienia podczas "leżakowania". Na XDA czy innych forach mjuja z tego co czytałem nikt z tym problemu nie ma.

Ciekawe, co ?

Ja nie mialem z deep sleepem problemu dopoki nie zaktualizowalem do 6.7.28..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Yamakasi napisał:

Jak wgl sprawdzić czy telefon wchodzi w ten deep sleep?

Ja aktualizuje co tydzień i nie mam żadnych problemów z telefonem.

Zróbcie raz a porządnie czyszczenie całego telefonu razem z data itd.

 

Dla mnie nieporozumieniem jest ten czujnik linni papilarnych,który raz działa a raz nie..czasami nie ma żadnej reakcji,dopiero po odblokowaniu kodem,nagle zaczyna działać.A wystarczy też ,że lekko położę inaczej palca to nie rozpoznaje,trzeba idealnie przykładać.

Dla mnie ten czytnik linii papilarnych to porażka.

Testowane na różnych romach od miu 7 do tej najnowszej i ciągle kurna to samo!

Co do czytnika to chyba kwestia kalibracji jak dodaje sie palec.  Faktycznie jak pierwszym razem dodawałem odcisk przykładałem palec tą samą częścią w tym samym miejscu i pozniej często nie łapał.  Drugim razem przy konfiguracji przykładałem palec co chwilę przykładając inną część. Od 2giej konfiguracji nie zdażyło mi się żeby tel się nie odblokował niezależnie od tego jak przyłoże palec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antaro napisał:

Smieszne jest to ze jedynie na tym forum ludzie, w tym ja,  opisuja problem z drenazem baterii spowodowany nie wchodzeniem telefonu w stan glebokiego uspienia podczas "leżakowania". Na XDA czy innych forach mjuja z tego co czytałem nikt z tym problemu nie ma.

Ciekawe, co ?

Na Xiaomi.eu i en.miui.com pełno osób się na to skarży więc nie wiem co Ty czytasz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antaro napisał:

Smieszne jest to ze jedynie na tym forum ludzie, w tym ja,  opisuja problem z drenazem baterii spowodowany nie wchodzeniem telefonu w stan glebokiego uspienia podczas "leżakowania". Na XDA czy innych forach mjuja z tego co czytałem nikt z tym problemu nie ma.

Ciekawe, co ?

Na oficjalnym forum Miui global jest o tym mowa i jest było napisane tymczasowe rozwiązanie.. A co do czytnika to świetna sprawa, a poprawne dodanie odcisku to podstawa. Zresztą rozpoczynając procedurę dodawania wzoru jest napisane żeby powoli zmienić położenie palca. Ja po czymś takim nie mam problemy z działaniem, obojętnie w jakiej pozycji jest telefon - wszystko działa prawidłowo  

Edytowane przez PaRaDzIqS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, redkontakt napisał:

Ale co wy z tym wyłączeniem, nie wystarczy przywrócić backup poprzedniej wersji??? Na 6.7.21 wszystko śmiga aż miło

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

Osobiście używam wersji global, nie mam nic odblokowanego, a chyba w takim wypadku downgrade jest niemożliwy, czy się mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rzeczywiscie w działach "bugi" piszą o  tym. Kiepsko szukałem widocznie, albo po prostu mało dokładnie śledziłem tamten dział.

Co do  czujnika biometrycznego - jego wyłączenie nie rozwiazuje problemu. Na pewno nie u mnie, nie na romach 6.7.7/14/21

Od wersji 6.3.31 zawsze mam wyłączony ten czujnik a drenaż poprzez nie wchodzenie w stan glebokiego uspienia i tak był.

Czujnika nie uzywam z banalnego powodu. Czy da sie aktywowac "fingerprint" i jednoczesnie włączanie ekranu przyciskiem "power" bez jakis debilnych przesuniec palcem (wzór, hasło itp pierdoły), tak zeby od razu wchodziło na ekran ? Pamietam ze dało sie to zrobic na globalu 6.3.31 i nigdy wiecej na kolejnych wersjach miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antaro napisał:

Hmm, rzeczywiscie w działach "bugi" piszą o  tym. Kiepsko szukałem widocznie, albo po prostu mało dokładnie śledziłem tamten dział.

Co do  czujnika biometrycznego - jego wyłączenie nie rozwiazuje problemu. Na pewno nie u mnie, nie na romach 6.7.7/14/21

Od wersji 6.3.31 zawsze mam wyłączony ten czujnik a drenaż poprzez nie wchodzenie w stan glebokiego uspienia i tak był.

Czujnika nie uzywam z banalnego powodu. Czy da sie aktywowac "fingerprint" i jednoczesnie włączanie ekranu przyciskiem "power" bez jakis debilnych przesuniec palcem (wzór, hasło itp pierdoły), tak zeby od razu wchodziło na ekran ? Pamietam ze dało sie to zrobic na globalu 6.3.31 i nigdy wiecej na kolejnych wersjach miui.

u mnie dziala to bez problemu.. wustarczy dotknac palcem na czytnik i odrazy sie odblokowywuje.. wystarczy w ustawieniach zaznaczyc zeby odcisk palca byl uzywany do blokady ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na 6.7.7 miui polska działa idealnie skaner odcisków palca. Od razu mam odblokowany cały telefon i żadnego drenażu nie zaobserwowałem. Może faktycznie jakieś śmieci w telefonie macie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ahr napisał:

No raczej ciężko bez twrp, chociaż nie wiem jak z titanium backup.

Ja na Twoim miejscu albo bym odblokował, albo wstrzymywał się z aktualizacjami do czasu aż ktoś nie sprawdzi nowego romu.

To nie śmieci.. Problem z czytnikiem i brakiem wchodzenia w Deep sleep to problem który się pojawił od najnowszej aktualizacji do wersji 6.7.29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powrocilem do 6.7.21 na tej wersji nie ma zadnych problemow. A rezygnowanie z czytnika linii papilarnych na rzecz nowej nie wnoszacej nic aktualizacji jest bez sensu:)

Zrobiłem dokładnie to samo, problem zniknął a za noc nie ubyło ani jednego % .. czytnik palucha to był jeden z aspektów zakupu tego telefonu.

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ 6.8.4  Znowu w statsach, ze ciagle wybudzony, i ze ciagle niby ekran wlaczony... Wracam do .21

Dodatkowo zapytam uzywa ktos niestandardowego zegara? Transparen Weather freezuje w losowych momentach, dodany do autostartu, wylaczony z oszczedzania baterii, wylaczone zabijanie w tle, chyba wszedzie gdzie sie dalo a i tak d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...