Skocz do zawartości

[ROM] cotygodniowe aktualizacje xiaomi.eu/miuipolska PL


hcboria

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja 6.7.21 Xiaomi.eu zaskoczyła mnie. Po instalacji jak miałem 100% bateria wytrzymała 2 dni z tym że na ekranie miałem ok. 2h. Po kolejnym ładowaniu ok 10% baterii daje godzinę na ekranie. Dużo lepiej niż na poprzednich, ale niestety jeszcze brakuje bo na zablokowanym ekranie leci trochę procent, przez noc  ok 5% i jak zablokowany ekran w ciągu dnia to też tak uciekają nierównomiernie, czasem nic a czasem kilka ucieknie. Poza baterią czasem gubi mi dane komórkowe czyli muszę poczekać 1-2 minuty albo wyłączyć i włączyć jeszcze raz. Podsumowując najlepszy chyba do tej pory rom MIUI 8 xiaomi.eu. czekam na poprawnie tego co napisałem.

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel a soft od Xiaomi.eu  w slow motion jest tak ciemno i niewyraznie?? Jak w global dev? I filmy w FH sa plynniejsze ?

Wiesiek3d załozyles temat na temat aparatu i napisalem tam ze na romie xiaomi.eu 6.7.21 rozwojowym filmy FHD nie przycinaja ale slow motion nadal jest skopane i sa slabej jakosci i ciemne. Piszesz to samo pytanie już w kazdym temacie o to slow motion... Przeciez juz dostales odpowiedz na to pytanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech mi ktoś powie że nie robicie coraz gorszych softów...

Na piątkowym :

1. Nie działają motywy.

2. Nie ma 

Ustawienia Urzadzenie Prywatnosc ochrona prywatnosci ukryj rejest polaczen sms itd

Czyli podstaw nie ma które zawsze w miui były

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinj6 napisał:

Wiesiek3d załozyles temat na temat aparatu i napisalem tam ze na romie xiaomi.eu 6.7.21 rozwojowym filmy FHD nie przycinaja ale slow motion nadal jest skopane i sa slabej jakosci i ciemne. Piszesz to samo pytanie już w kazdym temacie o to slow motion... Przeciez juz dostales odpowiedz na to pytanie..

Faktycznie pomylilo mi sie myslalem ze dostalem odpowiedz z globala a nie z xiaomi.eu.

A zapowiada sie na zmiany w sofcie eu slow motion mozliwosc wylaczenia aplikacji itp? czy tak to zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, homman napisał:

I niech mi ktoś powie że nie robicie coraz gorszych softów...

Na piątkowym :

1. Nie działają motywy.

2. Nie ma 

Ustawienia Urzadzenie Prywatnosc ochrona prywatnosci ukryj rejest polaczen sms itd

Czyli podstaw nie ma które zawsze w miui były

Działają motywy. Jak się nie podoba to zawsze możesz wgrać rom jaki chcesz.. .nawet chiński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomylilo mi sie myslalem ze dostalem odpowiedz z globala a nie z xiaomi.eu.

A zapowiada sie na zmiany w sofcie eu slow motion mozliwosc wylaczenia aplikacji itp? czy tak to zostanie

A skad mamy to wiedziec?? Acid i inni deweloperzy z xiaomi.eu bazuja na romach global i china wiec jesli chinczycy cos zepsuja to oni musza naprawic.. jak chcesz to pisz do programistow miui w chinach... A wydaje mi sie ze jesli cos da sie naprawic to Acid i inni to naprawiaja przed wypuszczeniem romu xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po przesiadce z Global Dev na MIUIPolska (6.7.21) mam problemy z powiadomieniami. Nie chcą mi ich wyrzucać np. Slack oraz Outlook.
Messenger i Gmail działają bez problemu.

Opcje oszczędzania baterii mam ustawione prawidłowo - "Bez ograniczeń". Zablokowane mam "Lokalizacja w tle", ale to nie powinno mieć znaczenia (na Global Dev nie miało). Aplikacje są również dodane do Autostartu.

Macie jakieś wskazówki? :)

Z góry dzięki!

Edytowane przez musek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Po aktualizacji do 6.7.21 (wipe cache + dalvik) mam straszne zużycie baterii w nocy. Automatyczne oszczędzanie włączone od 00:00 do 5:00, a bateria leci jakbym normalnie używał telefonu. Pierwsza noc to około 22%, druga to 17% utraty energii. Wcześniej (na dev global, stable global i Miui Polska 6.7.7) było max 3%.

Ktoś tak ma?

noce.png

Edytowane przez Mariusz1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up tez mialem takie wrazenie. nie uzywam specjalnie intensywnie komorki - pare rozmow, sms, troche fb i z godzina janosika i bateria spokojnie wytrzymala 2 dni. tyle ze samego sot bylo raptem 6h. prawie 60prc baterii pochlonely aplikacje (wciaz android najwiecej)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z skad ściągnąć miui 6.5.5. Sa tematy o 6.5.5 ale nigdzie nie widzę linka. Czytając ten wątek codziennie doszedłem do wniosku że jest to najbardziej polecany rom i bateria wytrzymuje więcej niż marne 2 dni, a przecież mamy potężne baterie...

Tapnięte z Redmi Note 3 Pro 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcinj6 napisał:

A ja stwierdzam ze na xiaomi.eu 6.7.21 dev bateria trzyma najlepiej z wszystkich romow na miui8. Telefon odpiety od ladowarki o 7.00 rano pare rozmow, smsow troche neta i youtuba i caly czas wlaczone 3g i wifi i synchro i pozostalo.... 84% bateri:)

Dzięki za radę, dobry człowieku. O 21 zainstalowałem xiaomi.eu 6.7.21, wipe cache + dalvik ... Noc spokojna, co widać na obrazku.

xiaomi.png

Edytowane przez Mariusz1979
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2016 o 12:29, musek napisał:

Cześć

Po przesiadce z Global Dev na MIUIPolska (6.7.21) mam problemy z powiadomieniami. Nie chcą mi ich wyrzucać np. Slack oraz Outlook.
Messenger i Gmail działają bez problemu.

Opcje oszczędzania baterii mam ustawione prawidłowo - "Bez ograniczeń". Zablokowane mam "Lokalizacja w tle", ale to nie powinno mieć znaczenia (na Global Dev nie miało). Aplikacje są również dodane do Autostartu.

Macie jakieś wskazówki? :)

Z góry dzięki!

No więc problem został rozwiązany przez usunięcie aplikacji i zainstalowanie ich od nowa.
Slack i Outlook jakoś nie poradziły sobie po przywróceniu danych z kopii na karcie pamięci (kopia systemowa, nie TWRP). 

Teraz można powiedzieć, że działa wszystko ok.
Również bateria - po kilku dniach drenażu nie zauważyłem, a na SOT nie zwracam aż takiej uwagi. Za to korzystam z dual SIM, dość aktywnie z 2 skrzynek pocztowych, około 2h GPS, streaming muzyki w Tidal, kilka wyścigów w Asphalt 8 + normalne użytkowanie. 1d 22,5h od ładowania, SOT 3h45m, na baterii pozostało ~30% - dla mnie zupełnie akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo juz sie pogubiłem w tym wszytskim. Wcześniej miałem wersje stabilna i teraz zainstalowałem xiaomi.eu_multi_kenzo_6.5.5_v7-5.1- to jest wersja miui 8 czy miui 7 z gory dzieki za odpowiedz

 W tel mam 

Wersja miui 7.4 6.5.5 rozwojowa

Edytowane przez blazej203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blazej203 napisał:

Witam mam pytanie bo juz sie pogubiłem w tym wszytskim. Wcześniej miałem wersje stabilna i teraz zainstalowałem xiaomi.eu_multi_kenzo_6.5.5_v7-5.1- to jest wersja miui 8 czy miui 7 z gory dzieki za odpowiedz

 W tel mam 

Wersja miui 7.4 6.5.5 rozwojowa

Czytaj uważnie nazwę romu xiaomi.eu_multi_kenzo_6.5.5_v7-5.1 v7 - miui 7 v8 - miui 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2016 o 13:36, Mariusz1979 napisał:

Dzięki za radę, dobry człowieku. O 21 zainstalowałem xiaomi.eu 6.7.21, wipe cache + dalvik ... Noc spokojna, co widać na obrazku.

xiaomi.png

Jak wy to robicie, że w nocy prawie wgl nie spada bateria? :shock: Wyłączacie wszystko w ustawieniach? Bo nie rozumiem, dlaczego telefon miałby być bardziej oszczędny, jeśli pozostaje na noc włączony internet, synchronizacja itp. Przecież nie chodzi o włączenie oszczędzania energii w nocy, bo to jeszcze więcej zżera :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie, że w nocy prawie wgl nie spada bateria? :shock: Wyłączacie wszystko w ustawieniach? Bo nie rozumiem, dlaczego telefon miałby być bardziej oszczędny, jeśli pozostaje na noc włączony internet, synchronizacja itp. Przecież nie chodzi o włączenie oszczędzania energii w nocy, bo to jeszcze więcej zżera  

Jak nie ma podświetlenia ekranu i powiadomienia nie przychodzą co 10 min to jak ma być takie samo użycie baterii?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie, że w nocy prawie wgl nie spada bateria? :shock: Wyłączacie wszystko w ustawieniach? Bo nie rozumiem, dlaczego telefon miałby być bardziej oszczędny, jeśli pozostaje na noc włączony internet, synchronizacja itp. Przecież nie chodzi o włączenie oszczędzania energii w nocy, bo to jeszcze więcej zżera  

Deep sleep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi deep sleep nie działał na najnowszej aktualizacji. Nie wiem czy tylko ja mam taki problem, ale wielu sposobów próbowałem i najwyżej na 2s się włączał, ludzie na global dev widziałem, że też mają ten problem. System na czysto instalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie, że w nocy prawie wgl nie spada bateria? :shock: Wyłączacie wszystko w ustawieniach? Bo nie rozumiem, dlaczego telefon miałby być bardziej oszczędny, jeśli pozostaje na noc włączony internet, synchronizacja itp. Przecież nie chodzi o włączenie oszczędzania energii w nocy, bo to jeszcze więcej zżera  

Zainstaluj wersję 6.5.5 i po kłopocie. Sam to zrobiłem bo mam dość ciągłego drenażu baterii. Telefon już śmiga 1dzien 18h i mam 44% baterii. Wiec spokojnie 3 dni pociągnie. Oczywiście mam włączony non stop bluetooth, dane dość często włączam, podświetlenie na 60%. W nocy leci max 1-2%

Tapnięte z Redmi Note 3 Pro 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wczesniejszym romie 6.7.21 mialem na poziomie 12% i co ciekawe wchodzil w deep sleep a na tym romie tez spadlo mi do ok 26% z tym ze jak lezy dlugo nie uzywany to podskakuje do 50% bo nie wchodzi w deep sleep..



P.S na 6.7.28 telefon nie wchodzi w ogole w deep sleep.. probowalem wszystkich sposobow ale cos jest jakby skopane bo zuzycie baterii przez Android OS podczas uzywania telefonu spada do 13% a jak tylko telefon lezy z godzine nieuzywany odrazu wzrasta do 60-70% a procenty leca jak szalone..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinj6 napisał:

A na wczesniejszym romie 6.7.21 mialem na poziomie 12% i co ciekawe wchodzil w deep sleep a na tym romie tez spadlo mi do ok 26% z tym ze jak lezy dlugo nie uzywany to podskakuje do 50% bo nie wchodzi w deep sleep..

 


P.S na 6.7.28 telefon nie wchodzi w ogole w deep sleep.. probowalem wszystkich sposobow ale cos jest jakby skopane bo zuzycie baterii przez Android OS podczas uzywania telefonu spada do 13% a jak tylko telefon lezy z godzine nieuzywany odrazu wzrasta do 60-70% a procenty leca jak szalone..

 

W temacie o global dev wyczytałem, że deep sleep nie działa jeśli ktoś korzysta z odblokowania czujnikiem, sprawdziłem i potwierdziło się, telefon zaczął normalnie wchodzić w deep sleep.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...