Skocz do zawartości

[ROM] cotygodniowe aktualizacje xiaomi.eu/miuipolska PL


hcboria

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Redmi2 napisał:

Mylisz się jak widać masz kolejny wynik 7400 innego kolegi.

Zreszta co Ci daje jakbjuz masz komorke? Lepiej sprawdzic jaj sie sprawuje w grach i w roznych apkach i podczas normalnego uzytkowania.

Bzdura jest wtedy testowanie na antutu....bo i po co? Dla samozadowolenia się cyferkami?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

73000  gdzie na zimnym miui7 telefon robi bez problemu 76000 powtarzalnie . co wiecej po krotkiej zabawie i wywaleniu kilku zbednych rzeczy zrobilem 78500

 

przy takiej roznicy albo jest cos jeszcze kulawo zoptymalizowane albo jakies aplikacje w tle absorbują procesor.. warto tez sprawdzic czy ram uzyskuje takie same predkosci jak na poprzednim miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wezcie sobie porownajcie wyniki z antutu a zobaczycie ze cpu,gpu,ram,i/o jest na tym samym poziomie jedynie co jest slabsze to UX... wiec tak naprawde wydajnosc smartfona pod wzgledem bebechow sie nie zmienia.. tylko optymalizacja nakladki.. zreszta antutu nie jest potrzebne a jesli ktos sie przejmuje roznica 2-10tys punktow to w zyciu gdy samochod spali mu o 0.3l wiecej paliwa to odrazu leci do mechanika..po prostu taki Typ czlowieka...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie na szaro i nie da się włączyć, zawsze wchodziłem tam i odklikiwałem autoprzywracanie. Teraz nawet tego nie idzie zrobić. Ciekawe czy przywraca automatycznie. Sprawdzałeś może?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie przywraca. Ostatnią kopie mam sprzed 26 dni. Nie zwróciłem uwagi na której wersji wtedy byłem. Gdyby nie bawienie się z CM13 to bym nawet nie zwrócił uwagi

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Antaro napisał:

Tak, bardzo, bardzo, że az przez rekawice kuchenne musze go trzymać.

Co to w  ogóle za pytanie ? Zdefiniuj pojecie "bardzo się grzeje" bo według mnie tak srednio, nie parzy, ale jest mocno ciepły - jak zwykle podczas ładowania

właśnie to miałem na myśli czy jest nienaturalnie ciepły, to że będzie ciepły to normalne, chociaż na MIUI 7 nie grzał się prawie nic u mnie.

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2016 o 13:42, sp4ubw napisał:

Bardzo dobrze jest.

Fingerprint 100/100 ale to już było poprawione w poprzedniej wersji

Zlikwidowany błąd chowania powiadomień klikaniem pod nimi.

Poprawiona obsługa czujnika zbliżeniowego podczas rozmów - rzadziej nie blokuje ekranu po wygaszeniu.

Wi-Fi - nie powinno już być problemów, jeśli ktoś je miał.

Reszta wyjdzie w praniu. Ogólnie od tego buildu można uznać tę wersję za stable i używać.

no to po paru dniach uzytkowania 6.7.7 nie moge sie zgodzic z pierwszym zdaniem - tak jakby skaner czasem w ogole nie dzialal. telefon jest uspiony przykladam palec i nic. wybudzenie powerem i odblokowanie wzorem -> potem znowu uspienie i juz odcisk dziala. i bez resetowania telefonu, bez zmian ustawien, ot czasem po prostu czytnik jakby byl wylaczony. we wczesniejszych wersjach takiego problemu nie mialem. zobaczymy co nastepna wersja bedzie miala w tej materii do zaproponowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Właśnie poprzednie wersje miały taki bug, od 6.6.30 zniknął. Zrób czyszczenie kesza.

robie po kazdym wgraniu update. i wczesniej nie mialem takiego bugu teraz go zauwazylem. nie przeszkadza mi to az tak bardzo - po prostu "raportuje' ze cos takiego wystepuje u mnie;p poczekam do pt i wgram kolejna wersje i zobczymy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, zainstalowałem rom xiaomi.eu 6.7.7 ale postanowiłem wrócić na wcześniejszy Global stable 7.3.7.0 sprzed odblokowania. Wersję global próbowałem wgrać przez twrp ale stoi na logo Mi, próbowałem dwa razy i to samo, macie jakieś pomysły?

Dzieki

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka...

Zrobiłem downgrade do MIUI 6.5.26. Nie pasuje mi "Ósemka" i tyle. Żeby nie było wątpliwości, zrobiłem wipe all/reset telefonu. Jak się okazuje, mimo wipe jest mały problem. Jeśli che zrestartować telefon, to łapie on bootlopa na logo MI. Żeby się poprawnie uruchomił, muszę uruchamiać go w TWRP, robić wipe cache i Dalvik, a dopiero po tym zabiegu telefon się uruchamia. Miał ktoś coś podobnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mi też coś do końca nie odpowiada .. najbardziej wkurzają mnie 2 rzeczy... pierwsza to powiadomienia, jak chce mieć po staremu to na początek pojawia się puste pole bądź stare powiadomienia a dopiero po przesunięciu pojawiają się przyciski... po staremu przyciski były od razu. Druga rzecz że nie można sobie stworzyć profili baterii jak to było w starej wersji ... czyli sam stworzyłem i nazwałem profil a następnie sobie go konfigurowałem np: że od 23.00 tel przechodził mi w tryb samolotowy i parę innych rzeczy jeszcze wyłączałem.... to tylko takie moje spostrzeżenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu z miu7 na miu8 jedynym póki co zauważalnym plusem według mnie jest ilość dostępnego ramu.

Na miu7przy(6.5.19) wyłączeniu wszystkich aplikacji z 3gb ramu zostawało mi do dyspozycji 1-1,2gb na miu8(6.7.7) jest 1,6-1,8.Wiec różnica jest ale nie odczuwalna,gdyz nawet wydaje mi się że na miu7 telefon jest płynniejszy i bateria trzyma te 30 min-do godziny dłużej na włączonym ekranie.

P.S Ktoś testował dzisiejszą wersję ?

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cofnąłem się z 6.5.26 do 6.5.19. Na tej pierwszej miałem problemy z bootloopem przy ponownym uruchamianiu. Teraz, przynajmniej póki co, wszystko hula jak trzeba. :)

Zobaczymy, jak będzie z baterią. 

22 minuty temu, Yamakasi napisał:

Na miu7przy(6.5.19) wyłączeniu wszystkich aplikacji z 3gb ramu zostawało mi do dyspozycji 1-1,2gb na miu8(6.7.7) jest 1,6-1,8. Wiec różnica jest ale nie odczuwalna,gdyz nawet wydaje mi się że na miu7 telefon jest płynniejszy i bateria trzyma te 30 min-do godziny dłużej na włączonym ekranie.

Mając 3 GB RAM, ma to jakieś znaczenie, czy system zużywa 1 czy 2 GB? Przecież i tak nie ma to wpływu na responsywność i wydajność...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem miui 7 dla dziewczyny i przez przypadek jestem w temacie.

Ale 90% bzdur co tu piszecie świadczy o nieumiejętności czytania.

np przecież w każdym miui nie ważne czy 7 czy 8 wybierasz jak ma się odblokowywać. Czy ma być 1 ekran czy 2. Co ma być na lewym ekranie jeśli ma być itd.

Czy od razu kod.

Profile baterii nie działają ? Śmiecszny jesteś. Nie włączyłeś w belce górnej "godziny ciszy".

 

Natomiast nie widzę nowego miui V7 jedynie z przed 3 tygodni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o xiaomi eu V7 widzę że przestało być rozwijane.

I podałem że 90% waszych niby problemów z miui v8 to nieumiejętność szukania ustawień.

 

Wszedłem tu też z ciekawości że może jest jakaś możliwość automatycznego aktualizowanie xiaomi.eu bo nie rozumie jaki to problem zmodyfikować apkę xiaomi. Ale nic się widzę nie zmieniło.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, homman napisał:

Mówiłem o xiaomi eu V7 widzę że przestało być rozwijane.

Rozwijane przestały być wersje cotygodniowe dev. Ale jak sam wskazałeś wersje stable, wydawane nieregularnie, nadal są (dopóki ich chińczycy nie porzucą zapewne).

9 minut temu, homman napisał:

I podałem że 90% waszych niby problemów z miui v8 to nieumiejętność szukania ustawień.

Podaj przykład tych "niby problemów" które jesteś w stanie cudownie rozwiązać w ustawieniach.

Bo chyba nie:

46 minut temu, homman napisał:

Profile baterii nie działają ? Śmiecszny jesteś. Nie włączyłeś w belce górnej "godziny ciszy".

Zdradź sekret związku godzin ciszy z profilami baterii. Bo dziesiątki głupców (w tym ja) żyje w nieświadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dokładniej wyjaśnić w formie numerowej ,tabelki itd podział tych Romów w tym miui Polska ( tzw. lini wydawniczych) . Troszeczkę się pogubilem a myślałem że już wszystko wiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ redmi 2

A nie widzisz przedrostku xiaomi.eu

Czyli jest to dev :)

Mi chodziło o najnowsza wersję xiaomi.eu na miui 7 a nie 8 i jest to ta co podałem. A na czym ona jest nie wiem.

 

Profil wyciszenia może służyć do zmiany profilu bateri. A sam profil nie.

W dodatku jest kwestia godziny w profilu ciszy błędna a przynajmniej była 2 3 updaty temu.

Tzn jeśli załączałeś godzinę ciszy np na 22 to tak naprawdę nastawa była w czasie chińskim.

 

Jeśli chodzi np o blokowanie Ustawienia > blokada i hasła > blokada i odcisk palca >  Pomiń ekran blokady

I już od razu cie pyta o wzór. 

 

Z czymś jeszcze macie problemy ?

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli :

dev - developer są to cotygodniowe aktualizacje - wersję tzw. niestabilne ,

stable - raz na jakiś czas - końcowe wersje stabilne wydawane raz na jakiś czas.

China - wersja na rynek chiński z j. Angielskim i krzaczkami.

Global - wersja na resztę świata z różnymi językami w tym pl.

A xiaomi.eu? Co to za wersja? Na Europę? Jeżeli coś zle rozumuje proszę o poprawkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...