Skocz do zawartości

[ROM] cotygodniowe aktualizacje xiaomi.eu/miuipolska PL


hcboria

Rekomendowane odpowiedzi

Snapdragon 650 jest w stanie nagrywać 1080p w 120fps czy RN3 Pro też ma taką możliwość? Priorytet to płynne wideo, bo to w RN2 to jakaś porażka. Zainwestowałbym w serię Mi ale niestety bogaczem nie jestem. Kusi mnie również czytnik linii papilarnych i być może niedługo będę miał możliwość wymiany ale muszę wiedzieć jak jest z płynnością wideo. A i jeszcze czy Snapchat ma bug ze ściemnionym i przybliżanym wideo o małej ilości klatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam trzy następujące problemy. Otóż chodzi o aplikacje SD Maid. Nie chce działać poprawnie. Muszę przyznać aplikacji dostęp do karty SD i włączyć dokumenty w ustawienia - > aplikacje - > dokumenty które oczywiście włączam. Po tym zabiegu SD Maid zaczyna działać ale nie może wykonać żadnej operacji. Nawet głupi podgląd całego telefonu nie działa gdyz apka cały czas myśli. Druga sprawa to bateria. Wytrzymuje max 2 - 2,5 dnia przy sot 4h max 5h...

I ostatnia sprawa xposed installer. Nie mogę w nim zaktualizować modułów. Nie chcą się pobrać.

Rom jaki używam miui polska 6.5.5

Tapnięte z Redmi Note 3 Pro 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SD Maid mam ten sam problem co ty i na tym samym telefonie co ty. Aby program zadziałał to nie włączam "Dokumentów" tylko później w następnym kroku naciskam w ten pomarańczowy pasek gdzie jest kłódka i na dole pojawia się "Pomiń" po naciśnięciu tego program już działa normalnie.

Dnia 06/03/2016 o 12:04, Mazurak7 napisał:

Snapdragon 650 jest w stanie nagrywać 1080p w 120fps czy RN3 Pro też ma taką możliwość? Priorytet to płynne wideo, bo to w RN2 to jakaś porażka. Zainwestowałbym w serię Mi ale niestety bogaczem nie jestem. Kusi mnie również czytnik linii papilarnych i być może niedługo będę miał możliwość wymiany ale muszę wiedzieć jak jest z płynnością wideo. A i jeszcze czy Snapchat ma bug ze ściemnionym i przybliżanym wideo o małej ilości klatek?

Gdzieś tu na forum był link do nowej apki "Aparat" dla RN3P instalowanej przez TWRP i tam w 1080p można nagrywać w 60fps.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przed chwilą, Mikul napisał:

Co tu taka cisza, nikt nie wgrywa miui 8? :D Pobiera się jak krew z nosa ale u mnie już 90% :D 

Ja mam MIUI 8 :) działa w sumie ok. Na więcej trzeba trochę poczekać. Nie widzę nic złego w każdym razie póki co. Jestem tylko ciekawy czy coś zmieni aktualizacja androida do 6.0 którą widać na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vpuchaty

Zainstalowaleś wersję China Dev, oto odpowiedź na Twoje pytanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Morvi pobierales miui8 z miuipolska czy z xiaomi.eu jesli z xiaomi.eu to na ktorej wersji nie ma problemu z zegarkiem na dev czy stable?:) Jak wrzuce przez twrp to nie skasuje mi sie nic?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam bateria się sprawuje? U mnie np. Nieco gorzej niż na MIUI 7, 2h niecałe na ekranie przy 50% i leci dość szybko, a system wgrałem na czysto. Może się to ustabilizuje albo poprawią. Tak to poza sensorami które są bez zmian jest ok, a tak to z powiadomieniami mi przeszkadza coś takiego że nie widać wszystkiego co pisze.

IMG_20160618_104126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już MIUI 8 od południa. Wizualnie całkiem ładny, do tego płynny i z gappsami out of the box. Chyba nie ma roota, ale mogłem przeoczyć. Bateria jakby szybciej nieco była zjadana, ale to może przez flashowanie i instalowanie aplkacji z Play Store. Nie mam porównania z poprzednią wersją, bo telefon mam od czwartku dopiero i oryginalnie był na China Stable (kupiony w sklepxiaomi.pl) - przy okazji dodam, że fajna obsługa przez FB Messengera, zero problemów jak na razie. Mam pytanie - czy można rootować tym rootem wbudowanym w TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem z v8 na v7 (6.5.26) ponieważ na 8:

- szybciej leciała bateria

- problemy z Google Play (co chwila rozłącza i komunikat o braku uwierzytelnienia, czy coś podobnego)

- ścinki, płynność, na v7 nic, na v8 czasami można było zauważyć przyhaczenie 

- brak kilku opcji

- podczas ładowania, cały czas jest komunikat, że ładuje i na górnej belce widnieją 3 kropeczki, irytujace, bo nie wiadomo czy jest nowe powiadomienie czy nie, na v7 był tylko piorun i tyle. 

Jeszcze kilka rzeczy by się znalazło, jak np. pogoda w przyborniku, używam innego programu, a z wbudowaną apką nie da się nic zrobić. Są to pierdoły i pewnie z kolejnymi wydaniami wszystko zostanie dopracowane, ale póki co dla mnie v7 6.5.26 jest the best i chyba długo na nim zostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 8 na plus, spoko jak na 1 update, bateria nieco się unormowała po restarcie telefonu i załadowaniu po raz kolejny. Pewnie i tak nieco poprawią ja może już na Androidzie 6. Generalnie polecam ale jeszcze troszkę mu brakuje.

Albo mi się wydaję albo budzik sporo ciągnie baterii.

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudne to Miui8. Bardzo mi sie podobają zmiany. Najwieksza z nich dizeki której banan na twarzy sie pojawił to mozliwosc regulacji glosnosci dla kazdego ze źródeł oddzielnie.

Minusy

Póki co są medatony niedoróbek i niedociągnięc do poprawki. Np czyszczenie aktualnie otwartych aplikacji. Zajmuje to zbyt długo. Przy odtwarzaniu przez słuchawki bardzo czesto mam ze "player" zastyga i jedynie restart tel pomaga.

Dzis po kompletnym naładowaniu baterii dop 100% spostrzegłem okrutny jej drenaż przez 2 procesy Android OS/System Android. Oba były na przeszło 40% co nigdy dotąd nie miało miejsca.

Pytanie: czy da sie gdzies ustawic kolejność kolejnosc "okienek" z status barze ? Na Miui7 mozna to było zrobic, tutaj nie moge znalesc opcji za to odpowiedzialnej

Wyczysciłem cache i dalvik, naładuje jeszcze raz i sprawdze czy sytuacja sie powtórzy.

 

Generalnie jest dobrze, zmiany na plus. Trzeba jednak poprawic to co jest do poprawienia i bedzie cacy.

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Antaro napisał:

medatony

Megatony, to po pierwsze. Po drugie, zanim zaczniesz poprawiać język innych, spójrz w lustro, a potem na swoje posty. Jeśli dojdziesz do wniosku, że są bez zarzutu pod względem poprawności językowej, zacznij zwracać uwagę innym. W razie, gdybyś nie wiedział o czym piszę...:

Za kolejne posty niewnoszące nic merytorycznie do wątku (przytoczony wpis), mogą posypać się ostrzeżenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...