InVenTuS

Platność ibuygou

Recommended Posts

Zobacz, że do niego sami napisali żeby podał inny adres wysyłki i na ten mu wyślą. Ostatnio miałem podobną sytuację, podałem nowy adres w odpowiedzi na ticket i poszło bez problemów.

@bartekffw tak, jest ok

Zobacz, że do niego sami napisali żeby podał inny adres wysyłki i na ten mu wyślą. Ostatnio miałem podobną sytuację, podałem nowy adres w odpowiedzi na ticket i poszło bez problemów.

@bartekffw tak, jest ok

Nie patrzyłem na załącznik, masz racje. Teraz to nie rozumiem czemu u mnie w ten sposób rozwiązali problem. Zamawialem 28 października.

Jak obecnie wygląda pobranie pieniędzy za zamówienie.

Otóż do tej pory sprawdzałem sobie podsumowanie zamówienia MI3 w różnych wariantach i po prostu sprawdzałem ile PayPal pobierze pieniędzy z konta lub z karty. Od wczoraj jednak coś się stało.

Teraz po podsumowaniu loguję się do PayPal i widzę ile będzie chciał pobrać w PLN, lecz na email przychodzi mi email informujący o złożeniu zamówienia (nie klikałem w zapłać) ;)

Pieniądze obecnie pobierane są automatycznie (nie zostały pobrane) czy dopiero po jakimś czasie pobiorą sobie z karty i wyślą kilka zamówień, bo kilka razy sprawdzałem podsumowanie MI3 (w różnych walutach i sposobach wysyłki) :D

Jak nie opłacisz to będą ci wisieć zamówienia na ibuygou, napisz do nich aby je anulowali, ja tak miałem. Z ciekawości w jakiej walucie ci wyszło najtaniej?

Dzięki Panowie, ale dziwne że w ogóle się pojawiły.

Wiele razy brałem podsumowanie bez płacenia i pusto, zaś od dnia w którym napisałem zamówienia się pojawiły i podostawałem meile z zamówieniem.

Wszystko jest jako "Pending" ;)

Witam wszyatkich! Mam mały problem z płatnością na Ibuygou i bardzo bym Was prosił o pomoc/radę. Chcę kupić Mi4 a dokładnie rzecz ujmując:

http://www.tinypic.pl/lj7pitf6vl5q

Jak widzicie wybrałem kolor, dodałem kraj wysyłki, dodałem Import Duty Insurance: $20.05 oraz wysyłkę DHL From China  $25.00 co daje finalny koszt zamówienia w wysokości 421.04 $. Następnie klikam CHECKOUT ponieważ chcę płacic kartą. Wyskakuje mi cos takiego:

http://www.tinypic.pl/0o5v2mt0dz14

Choć zaznaczony jest kraj wysyłki, Import Duty Insurance oraz DHL From China  $25.00 to kwota podsumowania wynosi tyle ile za samo urzadzenie czyli 375.99 $.

Ktoś z was wie o co w tym chodzi?

( Wybaczcie jeżeli zadaje banalne pytanie, ale jest to mój pierwszy zakup na tej stronie)   

Nie wiem w jakiej walucie masz kartę, ale może warto zastanowić się nad płatność poprzez PayPal

Mam konto walutowe w dolarach, więc ta forma zakupu jest dla mnie najwygodniejsza. Próbowałem kilka razy wypełniać te wszystkie pola, zaznaczać wysyłkę, insurance itd. ale ciągle pojawia się kwota za samo urządzenie. Powiem szczerze nie mam pojęcia co z tym zrobić...

Troche odkop ale nie chce zakladac nowego tematu...

jak to jest z tą płatnoscią? Nie mam konta paypall i jakoś nie bardzo chce mi sie go zakładać. 
Mam konto w mbanku i do niego dwie karty debetowe (płaciłem nimi na aliexpress bez najmniejszych problemow, a i koszty tych przewalutowan nie byly zle). 
Musze zakladac paypala zeby zaplacic sobie za Case do kamerki? 
BO niby jest tam opcja zapłać kartą przez paypala...

Troche odkop ale nie chce zakladac nowego tematu...

jak to jest z tą płatnoscią? Nie mam konta paypall i jakoś nie bardzo chce mi sie go zakładać. 

Mam konto w mbanku i do niego dwie karty debetowe (płaciłem nimi na aliexpress bez najmniejszych problemow, a i koszty tych przewalutowan nie byly zle). 

Musze zakladac paypala zeby zaplacic sobie za Case do kamerki? 

BO niby jest tam opcja zapłać kartą przez paypala...

Na Ibuygou można płacić kartą Visa lub MasteCard, więc śmiało możesz kupować wybierając ten sposób płatności

• Like 1

Zamówiłem mi3 z ibuygo. Mój adres został pobrany z paypal, nie będzie problemu z tym że na paypal znajdują się moje dane do wysyłki z ogonkami ?

edit: nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ stosują system kodowania UTF-8. Wszystko doszło bez żadnego problemu, bez dodatkowych opłat :)

Edited by sebasw22

U mnie tak samo. Wczoraj wysłałem zapytanie poprzez Facebooka. Odpisali, że we wtorek mieli potwierdzenie płatności i  " Your order should be getting processed further today", czyli w środę. Jutro po powrocie z pracy jak się nic nie zmieni napisze do nich ponownie.

U mnie tak samo. Wczoraj wysłałem zapytanie poprzez Facebooka. Odpisali, że we wtorek mieli potwierdzenie płatności i  " Your order should be getting processed further today", czyli w środę. Jutro po powrocie z pracy jak się nic nie zmieni napisze do nich ponownie.

Mi mieli wysłać dzisiaj. Napisałem, że jeśli nie wyślą w tym tygodniu to wystąpię o zwrot. Rzekomo mają łaskawie wysłać jutro.

Zamówiłem w poniedziałek

We wtorek potwierdzenie płatności

W środę napisali, że w czwartek wyślą

Niestety do chwili obecnej zero odzewu.

Co robić? Pisać na fb?

Spamuj helpdesk. Ja napisałem, podając konkretne terminy, że jeśli ich nie spełnią to występuje o zwrot. Trzeba stanowczo o swoje walczyć.

Wysłane z mojego Kiano Elegance 8 3G przy użyciu Tapatalka

Spamuj helpdesk. Ja napisałem, podając konkretne terminy, że jeśli ich nie spełnią to występuje o zwrot. Trzeba stanowczo o swoje walczyć.

Wysłane z mojego Kiano Elegance 8 3G przy użyciu Tapatalka

Lol. Ale skąd wziąłeś te terminy?

Tap z MiNote Pro

Lol. Ale skąd wziąłeś te terminy?

Tap z MiNote Pro

Dałem im czas w pierwszej wiadomości do końca tygodnia, bo potem wyjeżdżam i nie będzie nikogo kto by odebrał przesyłkę. I tego się do końca trzymałem, kiedy pisałem jaki im daję ostateczny termin na realizację usługi. Skoro płacę, to mam prawo wymagać tego co mi się należy - nie każdy ma czas czekać tydzień na wysyłkę - a co dopiero na dostawę.

Edited by mpower

Mój Mi4 właśnie do mnie dotarł. Wszystko w porządku. Vat ominięty.

Edit: Jakoś dziwnie zacytowało. Nie mogę zedytować porządnie.

Edited by Ernvi

Mój Mi4 właśnie do mnie dotarł. Wszystko w porządku. Vat ominięty.

Edit: Jakoś dziwnie zacytowało. Nie mogę zedytować porządnie.

Mój też, właśnie z niego piszę ;) miłego użytkowania!

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Mam pytanie , czy ogólnie zalecane jest to placenie paypalem bo tylko to zapewnia bezpieczeństwo czy jak? Bo gdybym chcial zaplacic odrazu karta mastercard bez paypal to wtedy nie mam w razie co zabezpieczenia?

a jak by wygladala sprawa jesli podpial bym zwykla karte moja z banku nie walutowa pod paypal ? Dużo więcej by naliczyło ? wiem ze w moim banku nie ma prowizji za przewalutowanie.

a jak by wygladala sprawa jesli podpial bym zwykla karte moja z banku nie walutowa pod paypal ? Dużo więcej by naliczyło ? wiem ze w moim banku nie ma prowizji za przewalutowanie.

Zależy od ceny, ale PayPal ma bodajże 0.5% prowizji za przewalutowanie i przekazanie, najlepiej sprawdzić to sobie na ich kalkulatorze walutowym :P Jak robiłem zakupy na XFS, to przy zakupach na 2.300zł doszło ~100zł prowizji dla PayPal'a za przewalutowanie, więc ujdzie (na 2 telefony, więc 50zł dodatkowo do tel, można to przeboleć) :P

Tylko mi chodzi bardziej czy da sie jak mam karte mastercard z getin banku normlana nie walutowa zaplacic za zakupy na ibg albo polaczyc z paypal tylko jak to wtedy wyglada ta procedura jak zwykla karte bym polaczyl z paypal czy to jakos 100 razy sie nie przewalutowuje i wgl xd?

Tylko mi chodzi bardziej czy da sie jak mam karte mastercard z getin banku normlana nie walutowa zaplacic za zakupy na ibg albo polaczyc z paypal tylko jak to wtedy wyglada ta procedura jak zwykla karte bym polaczyl z paypal czy to jakos 100 razy sie nie przewalutowuje i wgl xd?

Nie... Po prostu podpinasz sobie kartę kredytową/debetową do konta PayPal, przy płatności PP pobiera Ci z konta bankowego PLNy, zamienia na $/euro czy czym tam chcesz płacić i przekazuje pieniądze sprzedawcy :)