InVenTuS

Platność ibuygou

Recommended Posts

Witam serdecznie, martwie się bo zakupiłem redmi note z ibuygou zamówiłem 4 dni temu . Status w order list mam caly czas pending a obok odnosnik do return checkout, wszystko zalatwiałem według instukcji podanych przez miuipolska. Po za tym to nie moje pierwsze zamowienie z ibuygou i poprzednim razem status z pending zmienil sie bardzo szybko w paid. To normalne ? Może jakieś święto lub cos

Edit: Jest paid ;  )))) pozdrawiam

Edited by saajmoon

Jestem pod wrażeniem tego jak traktują klienta. Dostałem Belle i zostałem potraktowany zarazem tak na luzie i profesjonalnie, że nie mam pytań. Wszystko od razu wskoczyło mi na paid, Bella zapytała czy może wysłać w poniedziałek bo dziś u nich jest 5 po południu. Mówię, że nie ma sprawy poczekam. Gdy doszło do tematu życzeń, powiedziałem jej, że mam imieniny 21 i by napisała mi życzenia po polsku. Wszystko wytłumaczyłem. Ona gdy się dowiedziała, że to na moje imieniny to powiedziała, że jak wyśle w poniedziałek to może to nie dotrzeć na czas i zaproponowała, że zrobi to jeszcze dziś. Okazało się, że nie ma karty na życzenia - a dostawa będzie dopiero w poniedziałek. Ustaliliśmy, że zrobi to na normalnej kartce i narysuje coś dla mnie do tych życzeń. Takie nastawienie na klienta bardzo mi się podoba i mnie przekonuje. Dodam, że to mój pierwszy zakup rzeczy tak drogiej z tamtych rejonów. Mam nadzieję, że nie naliczą mi vatu. Wybrałem przesyłkę DHL+ubezpieczenie.

zakupiłem dzisiaj mi4, paypal-em odrazy status paid, ale mam problem z danymi do przesyłki. Dodaje poprzez add shipping ale po wysłaniu nie zapisuje się to.

Mieliście z tym problem ?

zeby korzystac z paypala trzeba miec karte kredytowa-debetowa ?

jest mozliwosc na  ibuygou zaplacenia poprzez normalny przelew bankowy ?

Ja nawet nie miałem karty podpiętej pod PayPala, ani powiązanego wtedy jeszcze konta bankowego, po prostu wpłaciłem przelewem kasę na PayPala, zmieniłem walutę na Euro i zapłaciłem na ibuygoy.

Edited by aQua

dzięki aQua

o to wlasnie mi chodziło : )

zmieniłem na dolary i poszlo rowniez bezproblemowo 

teraz pozostaje czekac na mi 3 : )

///

tak jeszcze przy okazji ;)

wczoraj probowałem  ( kilka razy ) zamowic mi3, za kazdym razem tranzakcja nie mogla zostać zakonczona ponieważ nie miałem jeszcze odpowiednio ustawionego konta PayPal ( az do dzisiaj )

po kazdym takim "zakupie" na maila wedrowala informacja o statusie mojego zamowienia jednak na stronie ibuygou w order status bylo "pusto"

mam nadzieje, że za jakis czas nie okaze sie ze mam do zapłaty jeszcze za ok 3 telefony :)

Edited by paqua

Zamówienie ma status Paid, więc pracownikom ibg zostało zapakowanie i wysłanie paczki? Czy może sie mylę. Nie robiąc offtopu, zapłaciłem dziś pierwszy raz w życiu paypalem, złotówki zamienione na USD i poszło odrazu. 

Tak, Paid czyli zapłacone, od tego czasu ibuygou ma 3 dni na wysłanie przesyłki, kiedy wyślą to status zmieni się na on the way, a ty dostaniesz mailem, oraz w wiadomości na ich stronie, numer trackingowy do śledzenia przesyłki.

U mnie się zbyt nie spieszyli, w poniedziałek zamówiłem i najprawdopodobniej w poniedziałek do mnie dotrze, bo dopiero dzisiaj wysłali i paczka aktualnie jest procesowana w Hong Kongu (swoją drogą DHL wcześnie zaczyna tam pracę, u nich jest teraz 4 rano)

Edited by aQua

18 złożone zamówienie

20 wysłane

22  With delivery courier WROCLAW - POLAND -09:40

Update

11-43 telefon mam już w ręce. ;]

Edited by Arcon

Miał ktoś przesyłkę przez Niemcy??

Teraz mam tak:

FRANKFURT - GERMANY

Czy jest możliwość że tam już jakieś cło(jako unia) albo vat dadzą ,czy to mogą dopiero zrobić w Polsce??

Do mnie sześć przesyłek DHLem szło przez Niemcy. Tylko tyle co pamiętam przez Lipsk czy jakoś tak.

Pozdrawiam

OsekLtd

Edited by osekltd

Jeśli będzie VAT, to tylko naliczony przez naszych celników. Ale raczej nie dostaniesz. Tego ci życzę

Tapnięte z Xiaomi MI3W.

Edited by Rafi

@up

No i raczej nie będziesz miał VAT-u, miałem tak samo jak ty.

Zamówiony w w czwartek w nocy, wysyłka zaczęła się w niedzielę rano a dzisiaj godzina 11 00 telefon w domu.

Jak najbardziej polecam...chociaż zobaczę go dopiero w piątek(powrót z pracy), NIESTETY!!!! :cry: 

Tel dotarł około 11. Cały, bez opłat. Ładnie zapakowany z życzeniami. 

10638160_797905603593692_1465791431_n.jp

Także polecam zakupy w ibg, czekam tylko na powerbanka wysłanego przez NL Post

Mam problem z płatnoscią. Mam wybrany caly koszyk, potem klikam na płatnosć przez PayPal, loguje się i wywala mi błąd, ze mam sprobówac inna metodą, albo kiedy indziej. Mam być cierpliwy, i cały czas próbować dalej? Czy cos jest nie tak z moim kontem?

Też tak miałem, po dwóch dniach udało się zapłacić. Podobno paypal czasem blokuje płatności, jeśli tak zrobi to trzeba poczekać 24h od ostatniej próby

Jeśli całkowitym przypadkiem na PayPalu podałem nazwę miasta z "ó" zamiast "o" to nic się nie stanie czy w trybie natychmiastowym pisać do supportu?

Niestety, w tej chwili nie możemy przetworzyć płatności za pośrednictwem Twojego konta PayPal. Powróć do witryny handlowca i spróbuj użyć innej formy płatności (o ile jest dostępna).

Miał ktoś kiedyś podobny przypadek? Przez to straciłem kod bonusowy.

Niestety, w tej chwili nie możemy przetworzyć płatności za pośrednictwem Twojego konta PayPal. Powróć do witryny handlowca i spróbuj użyć innej formy płatności (o ile jest dostępna).

Miał ktoś kiedyś podobny przypadek? Przez to straciłem kod bonusowy.

Miałem tak kiedyś jak konto paypal miałem powiązane z kartą kredytową i chciałem zakupić głośniki to kolumn za ponad $1000, kwota mieściła się spokojnie w limicie mojej karty ale paypal nie chciał przepuścić takiej transakcji. Dopiero jak z konta debetowego przelałem sobie w/w kasę na konto paypal i wtedy sprobowałem zapłacić to system to puścił.

BTW. Wczoraj rano naszego czasu (ok 10;00) kupiłem mi4 ale do dziś się status poza PAID nie zmienił. Tak samo nie mam go widocznego w Orders. Zapytałem w Support'cie i dostałem odp.

Now your order has been shipped to DHL, they will ship your order out soon, and our system will inform you the tracking number as soon as your order's shipped.

czyli trzeba poczekać aż wyślą info z nr do trackingu. Patrząc na niektórych przesyłki (3-4 dni) to się zastanawiam czy do końca tygodnia jest szansa na otrzymanie telefonu.

8 11 2014 zamówiłem Note LTE. Pieniądze 193+25$ przelałem paypalem. Dzisiaj dostaje wiadomość że mam dopłacić 38$ do DHL. Miał ktoś coś podobnego ????  Na alledrogo już taniej wyjdzie. Jak teraz kase odzyskać ??

1_medium.jpg

to jakieś jaja.  Wpisuje kody pocztowe nawet z Warszawy i nie wchodzą a z mojej małej mieściny wchodzą tyle że pokazuje że to miejscowość odległa 

gdzie to napisać aby anulować zamówienie i zwrócili mi kase ?

Zdajesz sobie sprawę że przeszukujesz listę remote area? Jeśli kod po wpisaniu się nie pojawia to znaczy że nie na tej liście czyli nie potrzeba dopłaty

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Tak, hal tak miałem. Jak poprosiłem żeby mi wysłali na inny adres to dostałem odpowiedź ze polityka firmy jest tak że wysyłają na adres z paypal i zaproponowali mi że zwrócą mi pieniądze status zamówienia zmienia na do zapłaty, w tym czasie zmienię adres na paypal i zapłacę ponownie już z nowym adresem. Zgodziłem się i wszystko się odbyło jak proponowali.