Skocz do zawartości

Quick Charge a Battery Doctor


daniel.swider79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam sie nad sensem Quick Charge odnosnie zywotnosci baterii w Mi5. Czytalem troche na ten temat i podobno szybkie ladowanie batterii nie szkodzi, pod warunkiem, ze bedzie ona ladowana zakresie 20-80% pojemnosci baterii. Szybkie ladowanie jest wygodnym rozwiazaniem, ale nie znaczy ze dobrym dla baterii. Quick Charge uzywa wiekszego napiecia do ladowania, co wplywa na wzrost temeratury baterii a zadna bateria tego nie lubi. W efekcie skraca sie jej zywotnosc. Kiedys uzywalem apki Battery Doctor w Galaxy S2 i pamietam ze tam ladowanie bylo podzielone na 3 wolne etapy. Zastanawiam sie czy mozna tej apki uzywac w Mi5, gdzie jest szybkie ladowanie. Zastanawia mnie tez czy aplikacja ta nie wplywa negatywnie na baterie ladowana ladowarka z Quick Charge, lub nie koliduje. Stosuje ktos moze Battery Doctor w Mi5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że quickcharge sam zmniejsza prąd w momencie jak dochodzisz do pełnego naładowania...? Podobnie jak przy wykryciu zbyt dużej temperatury baterii, też zmniejsza... Ludzie, po co wy kombinujecie... Przegrzewa Ci się telefon przy ładowaniu? Była jakaś taka apka do monitorowania temperatury baterii - lepiej sobie ją ściąg, zobacz że nic złego się nie dzieje, a nie zaśmiecaj sobie telefonu jakimiś doktorami...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) na prawde zacznijcie czytac rzetelne telsty o quick charge 2.0 i 3.0, bo tych bzdur o wzroscie temperatury i bateriach to juz mi sie czytac nie chce, zapewniam Cię że bardziej nie lubią baterie zimnych temperatur

2) quick charge (tutaj w domysle 1.0) to po prostu 2A, czyli większość aktualnych ładowarek

3) tak jak kolega wyżej napisał quick charge 1-3 sam reguluje podawany prąd

4) boisz sie ladowac przy uzyciu qc, zawsze mozesz 0,5A przy uzyciu usb 2.0 z kompa

5) tylko prosze bez cytatow Samsungowców jak oni tam mieli opcje do wyłączenia szybkiego ładowania; tak mieli taką opcje, bo trafiały się przypadki, że tylnie szkło pękało, takie dobre szajsungi

6) apka ma dostep do wszystkiego - > zjada baterie -> musisz czesciej ladowac -> szybciej zuzywasz baterie <- bardzo potrzebna apka, o ironio

Edytowane przez Bohyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...