Skocz do zawartości

Zapomniałem hasła, wzoru do telefonu.Pomocy!


kajma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wczoraj odebrałem z poczty nowy telefon Xiaomi MI5. Odpaliłem telefon, ustawiłem hasło w postaci wzoru. zalogowałem się na swoje konto google.

No i teraz mam problem ponieważ zapomniałem tego wzoru. Po paru próbach mam zablokowany telefon i co dwie godziny mogę próbować wpisać ten wzór. Jak na razie efekt mizerny.

Stąd moja wielka prośba o poradę i pomoc. Mieszkam w Warszawie więc może ktoś z was to ogarnia i pomoże za przysłowiową "flaszkę" ? Próbowałem zrobić restart trzymając power i volume up ale niestety nie wyskakuje mi takie menu tylko rysunek telefonu z kablem.

Edytowane przez kajma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki lekki off-top: jak można zapomnieć wzór po paru godzinach? Skoro ktoś ma takie problemy z pamięcią nie powinien używać takich zabezpieczeń. Zastanawia mnie takie bezmyslne używanie czegoś co zostanie zapomniane za chwilę. Chyba, że to przypadki osób, które nie pamiętają, że za chwilę zapomną - co również możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie się jakoś da. Nigdy nie używałem tego wzoru i jakoś wyleciało mi z głowy. Juz się przyzwyczaiłem że się ze mnie od wczoraj śmieją. Jest ktoś z Wawy kto by mi to ogarnął? Oczywiście nie za darmo. Jestem zielony w tym temacie. Dzięki za wszelką pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzesiekbu

1) przeczytaj co Uzytkownik napisał zanim zadasz pytanie, 1 post masz odpowiedz (podpowiem, nie wchodzi w twrp po przycisnieciu kombinacji klawiszy bo nie moze)

2) skoro nie ma twrp, to nie ma miuipolska, a jesli nie ma miuipolska to miflash mu nie pomoże bo ma zablokowany edl

3) kolega hcboria podał link z takim samym problemem i to rozwiazanym, to po co drazyc temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Mam mały, a właściwie to duży problem z blokowaniem aplikacji w moim Mi5. Miałem tłusty palec i za dużo razy próbowałem odblokować Youtube przez co muszę podać wzór do odblokowywania. Problem w tym, że kiedy zakładałem blokadę to namalowałem byle jaki wzorek, którego nie zapamiętałem, bo nie myślałem, że będzie mi kiedyś potrzebny. Teraz nie mogę używać praktycznie niczego bo większość aplikacji miałem poblokowane :/ Ponowne uruchomienie telefonu nie pomaga. Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzor jest tak malo ważny, ze kaza ci go narysowac 2 razy abys sie czasem nie pomylil i wiedzial dokladnie jaki narysowales xD w kazdtm razie powinno sie dac wejsc do blokowania aplikacji i kliknac "zapomniales wzoru"

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze na drugiej przestrzeni odzyskiwanie wzoru działa, ale już na pierwszej już nie :/ Na obydwu jestem zalogowany na to samo konto. No cóż nie pozostaje mi pewnie nic innego jak robić flash'a i wgrywać nowy ROM, bo nie mogę przywrócić z poziomu systemu do ustawień fabrycznych, bo mam zablokowaną aplikację Konto Xiaomi, a wymaga jakiegoś uwierzytelnienia :( No chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

Witam, mam podobny problem.

Posiadam telefon xiaomi redmi 4 pro. Ustawiłem dziś na nim nowy kod (4 cyfrowy) wpisałem go 2 razy i jestem pewien tego kodu. Zablokowałem telefon po czym wpisałem kod. Zablokowany telefon (obecnie na 2 godziny). Jestem na skraju załamania nerwowego, ponieważ mam na telefonie ważne dane i nie zamierzam resetowac telefonu z powodu błędnego hasła. Mam go odesłać do xiaomi? W sprawach wgrywania room czy  czegoś  jestem zielony i najpewniej  nie ogarnę tego.

Proszę  o szybką  pomoc i z góry dziękuję :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj miałem identyczny problem na systemie MIUI Global 8.1.2.0. Co dziwne, u mnie pojawił się po ponownym uruchomieniu telefonu. Telefon nie reagował na odcisk palca (jakby wyłączył tę funkcję) i do tego, czego jestem pewien, zmienił wzór odblokowania (nie pytajcie mnie jak to możliwe). Przed restartem odblokowywałem go tym samym wzorem, którym próbowałem po, ale doprowadziło to do blokady telefonu, jak napisał kolega w pierwszym poście.

Ja poradziłem sobie w ten sposób, że na szczęście byłem zalogowany na konto Google, dzięki czemu zdalnie, z poziomu komputera (Google Android Device Manager) wybrałem "wymazywanie", co powoduje zdalny restart urządzenia do ustawień fabrycznych. Samą blokadę można zmienić jeśli ma się aktywne konto Xiaomi na telefonie, ja niestety nie miałem, bo telefon mam od kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...