Hardkorak

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Hmm, u mnie odwrotnie. W ostatnich kilku wersjach na MIUI 6 tego nie miałem, w MIUI 7 się pojawiło.

Ewentualnie trzeba do tego mieć włączone animacje systemowe.

Gdzie włączyć te animacje? Co do ostatnich kilku wersji to się nie wypowiem bo ostatnią wersją, na której byłem była 5.7.9.

Hej!

Okazało się, że instalacja MIUI 7 prosto z 5 nie była aż takim wyzwaniem.

Wystarczyło pobrać rom, a następnie zainstalować go przez wskazanie pliku i polecenie instalacji przez recovery.

Nie musiałem robić żadnego odceglania, żadnego swapowania SD, poprostu zainstalowałem go jak zwykłą aktualizację.

Wszystko śmiga :)

Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i zainteresowanie!

Pozdrawiam!

Swap SD nie trzeba, oczywiście, ale w tym wypadku dane aplikacji będą zapisywać się na 2 GB /data lub 800 MB wewnętrznej.

Instalacja też nie jest wyzwaniem, ale możesz doświadczać FC i innych błędów.

• Like 1

Swap SD nie trzeba, oczywiście, ale w tym wypadku dane aplikacji będą zapisywać się na 2 GB /data lub 800 MB wewnętrznej.

Instalacja też nie jest wyzwaniem, ale możesz doświadczać FC i innych błędów.

Swap SD napewno w najbliższej przyszłości zrobię, jak tylko uporam się z danymi.

Czy kombinacja kopia zapasowa zrobiona na miui 7 ---> wipe/reset fabryczny ---> Swap SD ---> wgranie kopii ma sens?

Co to jest FC? :)

Jak najbardziej ma sens ;)

FC - Force Close, czyli zamknięcie apki w wyniku błędu.

• Like 1

Co ciekawe, po aktualizacji MIUI 7 cofnęło root na moim telefonie - to możliwe?

Czy w takim przypadku wystarczy że będę działał zgodnie z krokami opisanymi tu:

/topic/1166-root-i-wgranie-pl-xiaomi-red-rice/">http://miuipolska.pl/forum/topic/1166-root-i-wgranie-pl-xiaomi-red-rice/

Czy może z uwagi na MIUI 7 rootowanie przebiega teraz w inny sposób?

No ale to jest tylko w Red Rice?

Na Redmi 2 jest K.

A można screena prosić?

Wysłano z MI Note

2sah0t2.jpg

Proszę.

PS - czy mogę prosić o odnośnik do jakiegoś poradnika dot. swapowania SD?

Zdaje się, że nie obejdzie się bez tej operacji bo telefon nie chce instalować nowych aplikacji z uwagi na rzekomy brak miejsca w pamięci mimo, że jest wolne ok. 200 MB z 2 Gb.

Z góry dziękuję!

Edited by SaLi

Wystarczy sflashować zip z wątku o TWRP (najlepiej przez TWRP), dział modyfikacje systemowe.

• Like 1

Zaobserwował ktoś u siebie zawieszenie do tego stopnia, że telefon na nic nie reaguje i nie da się go nawet odblokować? Miałem tak kilka razy na v6 i v7, został tylko twardy restart.

Nie, nigdy. Natomiast zdarza się, że któryś klawisz fizyczny nie reaguje, ale to w wyniku zwiechy któregoś z pozostałych, wystarczy kliknąć.

Może mi ktoś powiedzieć, gdzie teraz na tej stronie jest baza wszystkich wersji MIUI dla Redmi? zaktualizowałem do MIUI 7, ale jak widzę, że po czyszczeniu zostaje mi 200Mb wolnego ramu, to mam ochotę się zabić. Szukam dokładnie 5.7.31.

U mnie po czyszczeniu na "brudnym" systemie i bez ZRAM zostaje prawie 400, na dopiero co uruchomionym ponad 400. Coś musi być u Ciebie nie tak, spróbuj najpierw kopię MIUI, full wipe i przywróć kopię.

Pod względem RAM jest ciut lepiej niż w MIUI 6.

A właśnie, co do wipe, mam TWRP i po zrobieniu wipe, nadal mam w pamieci telefonu stare katalogi po niektórych apkach, tak powinno być? no i sam wipe robił mi się chyba kilka dobrych minut, a dawniej jak robiłem zajmowało to kilkadziesiąt sekund.

Jeśli nie wybrałeś pamięci wewnętrznej w wipe to nie skanuje.

Wipe teraz trwa długo, bo sama partycja cache czyści się z 4 minuty, a reszta błyskawicznie.

Czym się różnią wyświetlacze od nich? Dlaczego wyświetlacz z Redmi 1 nie pasuje w Redmi 1S?