Skocz do zawartości

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Hardkorak

Rekomendowane odpowiedzi

Testował ktoś może ROM od "sta-s2z" :

MIUI Ultimate ROM for WCDMA Hongmi // based on my FLY IQ446 mod

Highlights:

(+)

* Full dual sim support

* Fast, smooth, stable

* Multilingual [Chinese/English/German/Spanish/Italian/Polish/Portugal-BR/Turkish/Czech/Slovak/Hungarian/French/Russian/Ukranian and more]

(Ultimate Edition)

* Extended power menu.

* 3G active sim card switch (3G with SIM2 is possible)

* Extra settings for mobile networks

* Stock Toolit with Advanced settings for default  sim/location/apps/ EngineerMode/FactoryMode / Sheduled power on&off

* Several major fixes of original release

* 08/13 GAPPS built-in

* Xperia Swipe keyboard with different skins or stock AOSP keys

* AGPS & EPO fixed

* Device friendly autobrightness level constants

* MIUI Camera codecs improvement

* Downloads limit for mobile networks can be adjusted up to 1gb or unlimited

* VIPER4ANDROID built-in

* Default memory for apps install can be selected

* MIUI Launcher app@sd bug fixed

* Much more features i cant remember

Wysłane z Xiaomi Hongmi - Red Rice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie proste pytanie (chyba) bo nie mogłem doszukać się na forum: Jak pozbyć się polskich znaków w wysyłaniu sms ale żeby zostały podczas pisania SMS ?

Najczęściej padająca odpowiedź to żeby zmienić aplikację obsługującą SMS ale nie chciałbym tego robić o ile nie będę miał innego wyjścia :)

A polskie znaki sa liczone jako wiece niz jeden znak ? Dlatego pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy można schowac ikonke aplikacji tak aby nie zajmowala miejsca na pulpicie ? Chodzi mi o sytuacje ze do jednej aplikacji możemy mieć albo widżet albo ikonke, np. progonoza pogody. Widzet wyciagam sobie na pulpit i mam podglad na najwazniejsze dane (a klikajac na nia wchodzi w appke tak jak przy kliknieciu w ikonke), a taka ikonka zajmuje niepotrzebnie miejsce. Probowalem ja sciagnac do tego dolnego paska który pojawia się przy edycji wygladu pulpitu ale pozniej niestety sama wraca na swoje miejsce. Blachostka, wiem ale jednak lubie mieć porządek.

Mozna zrobic tzw katalog i tam trzymac niepotrzebne ikonki ale nie jest to do konca rozwiazanie które mnie satysfakcjonuje ;)

2) Da się zalozyc haslo na jakas aplikacje ? Może jest taka opcja wbudowana albo dodatkowa apka ?

3) Dlaczego w facebookowej aplikacji wydarzenia sa nieposrotowane ? Np. pierwsze wydarzenie z gory zostalo opublikowane 4 godziny temu, a to pod nim np. 30 minut temu, kolejne 1 godzine, a kolejnekolejne 4 godziny temu. Czyli raz ze nie ida w kolejnosci, to dwa na pewno czesc wydarzen jest pomijana. Można to posortowac i ustawic zebym miał takie statusy jak na kompie ? Bo w tym samym momencie na komputerowej wersji FB jest znacznie wiecej statusow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy można schowac ikonke aplikacji tak aby nie zajmowala miejsca na pulpicie ?

Z tego co wiem, to nie. A chętnie bym się dowiedział, jeśli to jest możliwe. Czasem też miałem potrzebę zduplikowania tej samej ikonki, tak aby mieć ją i na pulpicie i w jakimś folderze - też nie wiem jak, pewnie się nie da, to nie Windows :)

Natomiast zdarzyło mi się kilka razy, że przy próbie zmiany położenia ikony na pulpicie (np. z jednego ekranu na drugi), znikała ona całkowicie, choć aplikacja nadal była zainstalowana. Przywrócenie ikonki wymagało odinstalowania aplikacji i zainstalowania jej ponownie. Gorzej było raz, jak zniknęła mi ikona USTAWIENIA. Musiałem przywrócić cały system z kopii, aby powróciła. :evil:

2) Da się zalozyc haslo na jakas aplikacje ? Może jest taka opcja wbudowana albo dodatkowa apka ?

Tak, "Zabezpieczenia / Prywatność / Ograniczenia dostępu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzieki za szybka odpowiedz ;) Tak tez wlasnie zrobilem chowajac juz do katalogu.

A co z tym facebookiem ? Kiedys mialem appke na iphonie i bylo ok, przez ten czas sie na pewno cos pozmienialo i teraz, jak juz napisalem wczesniej, mam nieposortowane statusy na tablicy a co gorsze czesc w ogole nie jest wyswietlana (porownalem z wersja komputerowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzieki za szybka odpowiedz ;) Tak tez wlasnie zrobilem chowajac juz do katalogu.

A co z tym facebookiem ? Kiedys mialem appke na iphonie i bylo ok, przez ten czas sie na pewno cos pozmienialo i teraz, jak juz napisalem wczesniej, mam nieposortowane statusy na tablicy a co gorsze czesc w ogole nie jest wyswietlana (porownalem z wersja komputerowa).

Nie wiem co masz na myśli pisząc "nieposortowane" lecz jeśli chodzi o wyświetlanie wpisów na tablicy w przypadkowej kolejności, to musisz to przestawić w opcjach FB.

Ja sobie ustawiłem tak, abym od góry miał najnowsze wpisy, bo przecież o to chodzi, a te niby "najpopularniejsze" :lol: można sobie samemu przeglądać przecież.

Ja jednak wolę być na bieżąco i od razu po wejściu mieć najświeższe wstawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wlasnie pisac to samo, ze cofniecie z apki,a nawet jesli wymusimy jej zamkniecie, pozwala pozniej do niej wrocic juz bez podawania hasla/szlaczka. Szlaczek na appce aktywuje sie ponownie w momencie wygaszenia ekranu przyciskiem na obudowie.

Dzieki, teraz juz FB dziala tak jak nalezy. Nie sadzilem ze trzeba tapnac w ikonke trybiku, myslalem, ze to tylko taki dodatek do calego paska "ustawienia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wlasnie pisac to samo, ze cofniecie z apki,a nawet jesli wymusimy jej zamkniecie, pozwala pozniej do niej wrocic juz bez podawania hasla/szlaczka. Szlaczek na appce aktywuje sie ponownie w momencie wygaszenia ekranu przyciskiem na obudowie.

To normalne i tak jest celowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem do usb w laptopie i narazie jest ok. Tzn nie rozlacza po kilku minutach- najdluzej wytryzmalo 10 minut na ladowarce sieciowej. Troche dziwne bo zarowno ladowarka ktora dostalem do zestawu i ladowarka od aparatu fotograficznego ktora mialem w domu nie radzila sobie z problemem.

@Endriu @emwu13, moglibyscie podac dane techniczne ladowarki sieciowej ktorej uzywacie do ladowania telefonu ? Moze te moje dwie ktore mam sa jakies "inne".

@ewmu13 spieerdzielone gniazdo odrazu wykluczylem, podobnie jak wadliwy kabel czy wejscie w ladoarce sieciowej. Jesli juz zlapalo ladowanie to delikatnie ruszalem kablem w newralgicznych miejscachn i to nie skutkowalo przerwaniem ladowania. Nastepnie odkladalem telefon i bez poruszania nim/kablem rozlaczalo. No i teraz, jak juz wspomnialem, na lapku idzie tak jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem do usb w laptopie i narazie jest ok. Tzn nie rozlacza po kilku minutach- najdluzej wytryzmalo 10 minut na ladowarce sieciowej. Troche dziwne bo zarowno ladowarka ktora dostalem do zestawu i ladowarka od aparatu fotograficznego ktora mialem w domu nie radzila sobie z problemem.

@Endriu @emwu13, moglibyscie podac dane techniczne ladowarki sieciowej ktorej uzywacie do ladowania telefonu ? Moze te moje dwie ktore mam sa jakies "inne".

@ewmu13 spieerdzielone gniazdo odrazu wykluczylem, podobnie jak wadliwy kabel czy wejscie w ladoarce sieciowej. Jesli juz zlapalo ladowanie to delikatnie ruszalem kablem w newralgicznych miejscachn i to nie skutkowalo przerwaniem ladowania. Nastepnie odkladalem telefon i bez poruszania nim/kablem rozlaczalo. No i teraz, jak juz wspomnialem, na lapku idzie tak jak powinno :)

Wygląda bardziej jak problem z softem. Co do parametrów ładowarki to musi ona mieć dokładnie 5V i przynajmniej 1000mA (ale może być więcej np. 2000mA, byle nie mniej). A w takim przypadku to praktycznie każda ładowarka działa ok. Ja u siebie jedną ładowarką z Nexusa 7 ładuje wszystkie urządzenia, ponieważ ma 2000mA, a każde inne urządzenie które potrzebuję mniejszy prąd ładowania, pobierze sobie tyle ile potrzebuje. Dlatego dobrze jest mieć jedną taką uniwersalną ładowarkę, która ma 2000mA, a tym po prostu wszystko szybko naładujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...