Skocz do zawartości

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Hardkorak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Po restarcie włacza mi się jakieś "mi recovery 2.0.1" - takie pomaranczowe do wyboru są dwa jeakies chinskie języki i angielski, a po wybraniu angielskiego, jest "reboot", "wipe&restart", "install update.zip to System", "Power off" - jak w takiej sytuacji zainstalować TWRP? - miałem TWRP 2.8.4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchamiam telefon power+volumne- następnie wybieram fastboot i telefon przestaje odpowiadać nie działają klawisze power+/- (telefon zostawiony na 10 min i nic się nie dzieje)

 

w mobileuncle wchodzę przez Update tool, wybieram TWRP 2.8.4.0, a telefon uruchamia Mi-recovery 2.0.1 - czyli coś co zastapiło? TWRP

 

​coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh..., kurde, zrobiłem odceglanie wg instrukcji.

Telefon się uruchomił jak nowy - od nowa ustawienia wybór języka i takie tam, ale TWRP nie ma i cały czas mam ten Mi-recovery 2.0.1   :(  Co dalej?

Hmmm, a czytałeś instrukcję instalacji MIUI Polska ze strony? http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Wg tej instrukcji metodą 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numb - dzięki próbuję

Acid - nie wiem czy nie potrzebuję TWRP żeby zrobić SDSwap-a?

Do SD Swapa potrzeba TWRP, ale Acid nie jest jasnowidzem. SD Swap to już Twoja modyfikacja, więc Ty powinieneś wiedzieć jak to się robi. Acid podaje wszystko tylko dla czystego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie jest jasnowidzem, dlatego grzecznie zapytałem czy tego (TWRP) nie potrzebuję, a gdybym wiedział jak to się robi to bym nie pytał.

Wygląda na to, że wszystko się poprawnie zainstalowało, ale pozostaje problem jak na początku - czyli jak zainstalować sd swap-a? - Dziękuję za pomoc

 

Czy możecie pomóc? Aa i jeszcze jedno, czy teraz przywracać "kopie zapasową systemu MIUI" czy dopiero po ew instalacji sd swapa?


I tak jak czytam twój poradnik Numb, to znalazłem taki fragment w metodzie nr 2, w którym piszesz:

"Pamiętajmy, że Mi Recovery wymaga aby pliki instalacyjne były w root pamięci wewnętrznej i miały nazwy update.zip," - a gdyby tak nazwę sdswap.zip zmienic na update.zip - to by się udało??

Edytowane przez herrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik instalacji jest Acida.

Nie udałoby się, bo zip nie jest podpisany. Musisz wgrać TWRP 2.8.4 przez mobileuncle lub fastboot. 

Dane lepiej po SD Swapie. Ogólnie najlepiej przed pierwszym uruchomieniem (po full wipe, który mam nadzieję zrobiłeś lub zrobisz po zainstalowaniu TWRP 2.8.4) systemu zainstalować SD Swap, żeby to się ładnie w pamięci poukładało. Przy każdej kolejnej instalacji będziesz musiał wchodzić do recovery i po instalacji systemu wgrywać SD Swapa, bez wychodzenia z recovery pomiędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiedziałem dwa posty wyżej: nie :P Zip jest niepodpisany i nie przechodzi przez MiRecovery. Ja się na tym nie znam do końca, musiałbym poczytać i mogę spróbować, ewentualnie Acid mógłby gdyby widział sens i miał chęci ;)'

 

Edit: Ok, zrobię sam, informatyk musi się uczyć.

 

Edit 2: Nie daję rady, pomimo podpisania domyślnym kluczem google przez SignApk MiRecovery wyrzuca mi, że sygnatura jest zła... Może Acid używa innych kluczy, albo robię coś źle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn domyślnym w sensie testkey. Ten z patchrom jest ten sam co mam. Co do opcji -w to na windzie nie działa, i to chyba to jest tu problemem :P Spróbuję z VM Minta.

 

Edit: Winny był stary SignApk, na nowym na windzie poszło -w i zip działa :D Dzięki Acid!

Można korzystać już z niego w MiRecovery (uwaga! drobna pułapka: jeżeli masz zainstalowany SD Swap to w MIUI w plikach update.zip musi być na "Karcie SD", czyli na właściwej pamięci wewnętrznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tzn domyślnym w sensie testkey. Ten z patchrom jest ten sam co mam. Co do opcji -w to na windzie nie działa, i to chyba to jest tu problemem :P Spróbuję z VM Minta.

 

Edit: Winny był stary SignApk, na nowym na windzie poszło -w i zip działa :D Dzięki Acid!

Można korzystać już z niego w MiRecovery (uwaga! drobna pułapka: jeżeli masz zainstalowany SD Swap to w MIUI w plikach update.zip musi być na "Karcie SD", czyli na właściwej pamięci wewnętrznej).

Co do tego swapa, to pytałem się tylko z ciekawości więc chyba wiszę Ci piwko za robotę  :D

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem zainstalować sobie Heartstona (zajmuje duuuuuuuuużo miejsca) na moim Redmi żeby zobaczyć czy to będzie to samo co na kompie i pierwszy raz od początku posiadania telefonu (półtora roku) zabrakło pamięci :( Mam starą wersję systemu 4.2.2 HM2013023. Może mi się coś pomyliło ale kiedyś było można przenosić aplikacje na kartę SD ale nie mogę znaleźć takiej opcji nigdzie.... Jak mi się pokazuje monit "Phone storage is full, please delete blebleble...." mogę wejść do "Użycie pamięci" (tylko przez ten monit to znalazłem) gdzie są zakładki: Wszystkie, Pobrane, Nośnik USB, Pracują. Zakładka "Nośnik USB" jest zakładką karty SD (wnioskuję po pojemności) i w tej zakładce jest naście aplikacji mających szare "ptaszki" - ja kojarzę że gdzieś/kiedyś/w innym życiu wystarczało takie ptaszki zaznaczać i aplikacja przenosiła się (dane?) na kartę SD, a teraz jak kliknę pokazuje się standardowa strona szczegółów aplikacji gdzie nic nie można zdobić oprócz "Wyczyść dane"...

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji czy pozostaje mi pokasować apki żeby zrobić miejsce?

 

Pozdrawiam,

Patryk

 

PS. Wiem że to nie V6 ale dyskusja tu się rozwija i wygląda to na problem podobny do wersji opartej na KK gdzie nie można zapisywać na karcie SD aplikacji i trzeba robić SD Swap.

Edytowane przez patryk.p84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIUI V5 nic się nie przenosiło, dane aplikacji z automatu lądowały na SD, więc nie kombinuj.

Prawdopodobnie masz za mało miejsca na /data, ona ma tylko 2 GB i nie da się przenosić, a niestety na MTK nie ma współdzielonej z nośnikiem jak na Qualcommach. Przydałaby się tabela partycji, ale nie pamiętam polecenia, @Acid na pewno wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIUI V5 nic się nie przenosiło, dane aplikacji z automatu lądowały na SD, więc nie kombinuj.

Prawdopodobnie masz za mało miejsca na /data, ona ma tylko 2 GB i nie da się przenosić, a niestety na MTK nie ma współdzielonej z nośnikiem jak na Qualcommach. Przydałaby się tabela partycji, ale nie pamiętam polecenia, @Acid na pewno wie.

Aha czyli mam po prostu zawalone apkami. No to widocznie Hearthstone nie jest zoptymalizowane i wali te wielkie pliki do głównej pamięci.... Czołgi mi się zainstalowały a były większe a to ścierwo nie chce, trudno mogę bez tego żyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich Redmi'owych ekspertów.

Jako, że jestem raczej mało zorientowanym użytkownikiem tego smartfona pojawiło się klika spraw o których wyjaśnienie bardzo proszę.

 

W chwili obecnej mam wersję MIUI 5 26.0.0 zainstalowaną na androidzie 4.2.2.

Czy udostępniono już nowszą wersję androida na nasz stary telefon?

Pytam, ponieważ znalazłem coś takiego:

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-iwown-i5-plus-Smart-Wristband-Bluetooth-4-0-Waterproof-IP68-Smartband-Smart-Band-Sleep-Monitor/205699_32447455166.html

 

W podanych wymaganiach jakie musi spełniać telefon znajduje się Android 4.3,oraz bluetooth 4.0.

Jakkolwiek wersja BT się zgadza to android już nie.

W związku z powyższym czy wypuszczono już nowszą wersję androida na pierwszego Redmi oraz, idąc dalej, czy udostępniono już oficjalną wersję MIUI 6?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, kolejny rodzynek.

Od kilku miesięcy mamy MIUI 6 na 4.4 i od tygodnia MIUI 7.

Trudno będzie przejść na nowy z zachowaniem danych. Najlepiej byłoby zrobić odceglanie i wgrać MIUI 7, ale to wiąże się z utratą danych.

Możesz jednak zaryzykować i wgrać TWRP 2.8, a następnie najnowsze MIUI Polska. Nie wiadomo jednak czy nie będzie problemów.

Przy okazji, od MIUI 6 dane aplikacji nie idą na SD, więc jeżeli potrzebujesz miejsca to musisz robić SD Swap.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rodzynkiem to może i prawda, nie śledzę forum na bieżąco - instalowałem najnowsze aktualizacje do 5 dopóki się pojawiały, a potem przeszedłem na stable. Jak coś działa to po co psuć? :)

No, ale teraz z uwagi na planowany zakup chciałbym coś znów namieszać.

 

Przeszukałem tematy o updatach i poradniki do aktualizacji i za cholerę nie mogę znaleźć nic o przejściu na MIUI 6 i nowszego andka.

 

W związku z tym pozwolę sobie na kilka dodatkowych pytań.

1. Czy znajdę gdzieś na forum/stronce instrukcję przejścia z 5 na 6 dla mojego starego Redmi?

2. Android wymaga oddzielnej aktualizacji czy jest wbudowany w 6 i sama zmiana systemu na 6 załatwia sprawę aktualizacji andka?

3. Czy zrobienie kopii zapasowej danych na 5, a później jej odtworzenie na 6 załatwi sprawę z danymi telefonu?

4. SD Swap - widziałem temat z nim związany. Czy należy go robić po przejściu na 6 czy jeszcze na 5?

5. Czy procedura SD Swap sformatuje mi kartę SD - innymi słowy czy muszę sobie zrobić backup zdjęć i wszystkich danych zanim się za to zbiorę czy są bezpieczne i nie ma się czym przejmować?

 

Dzięki za poprzednią szybką odpowiedź, będę wdzięczny za dalsze instrukcje :)

 

Pzdr!

 

BTW - ja też z Gda! :)

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ten wątek o którym pisał Numb

 

/topic/2999-redmi-1note-wcdma-odceglenie-i-naprawa-imei/">http://miuipolska.pl/forum/topic/2999-redmi-1note-wcdma-odceglenie-i-naprawa-imei/

 

Chodzi o część Odceglanie/Modem

 

Edit: Dane w tym przypadku są usuwane!!

Edytowane przez Xymox4AD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym pozwolę sobie na kilka dodatkowych pytań.

1. Czy znajdę gdzieś na forum/stronce instrukcję przejścia z 5 na 6 dla mojego starego Redmi?

2. Android wymaga oddzielnej aktualizacji czy jest wbudowany w 6 i sama zmiana systemu na 6 załatwia sprawę aktualizacji andka?

3. Czy zrobienie kopii zapasowej danych na 5, a później jej odtworzenie na 6 załatwi sprawę z danymi telefonu?

4. SD Swap - widziałem temat z nim związany. Czy należy go robić po przejściu na 6 czy jeszcze na 5?

5. Czy procedura SD Swap sformatuje mi kartę SD - innymi słowy czy muszę sobie zrobić backup zdjęć i wszystkich danych zanim się za to zbiorę czy są bezpieczne i nie ma się czym przejmować?

Nazwa stable nie ma nic wspólnego ze stabilnością :P

1. Na Twojej wersji nie ma MiRecovery, więc nie wgrasz dobrze nowej wersji. Mogę pomóc na PW, chyba, że chcesz z utratą danych i na szybko, to to co dał kolega powyżej, a następnie standardowa Instrukcja z miuipolska.pl.

2. Wersja Androida jest integralna z wersją MIUI, wgrasz MIUI 7 i będzie 4.4.

3. Gdyby tak dało radę to zasugerowałbym to, niestety MIUI 6 czy 7 nie odtworzą kopii z MIUI 5.

4. Robi się go po każdej aktualizacji systemu.

5. Nie, to tylko zmienia plik w systemie, przez co "widzi" on SD jako wewnętrzną i odwrotnie. Nie zrobi Ci nic z SD. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odceglanie?

Jak rozumiem procedura dotyczy telefonów które z jakiś powodów zostały unieruchomione przez użytkowników w wyniku nieumiejętnych lub błędnie przeprowadzonych eksperymentów?

Bardzo nie uśmiecha mi się przeprowadzania takiego działania na działającym bez problemów telefonie.

Dodatkowo utrata danych jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

1. Faktycznie, brak tego recovery. Jest jakaś możliwość wrzucenia go do telefonu? Zdecydowanie bardziej jestem zainteresowanym opcją bez utraty danych i nie na szybko :)

Dzięki za wyjaśnienia dot. pozostałych punktów.

 

Swojego czasu Xiaomi tak zapowiadało udostępnienie 6 do Redmi, że byłem przekonany, że zrobią to w profesjonalny i prosty sposób w formie jakiejś większej aktualizacji, ostatecznie w sposób opisany w Acidowym poradniku.

Wygląda na to, że aktualizacja do MIUI 6 przekracza umiejętności mało zaawansowanego użytkownika.

Będę wdzięczny za pomoc w formie PW o której wspominasz.

Pytanie tylko czy Redmi będzie do użytku po aktualizacji do 6 lub 7.

Hardware da radę z płynnym i bezproblemowym działaniem na nowych wersjach MIUI?

Nie, aktualizacja MIUI 6 była banalna, tak jak zwykła aktualizacja. Problem jest w tym, że Ty masz starą wersję V5, a my mamy tylko najnowsze MIUI 6 i 7. Kompatybilności nikt nie obiecuje, więc jest niewielkie ryzyko, dlatego chcę pomóc.

Hmm, mogę dzisiaj o 21 na jakimś GG, Hangouts czy innym komunikatorze pomóc. Ewentualnie w innym terminie.

Co do działania to MIUI 7 działa lepiej niż 6, a 6 niewiele lepiej niż V5. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie szybkie mam: nie wiem czy coś jest nie tak, ale nie mogę podczas przeglądania ostatnich aplikacji, powiększyć ich. Tak aby było okno a nie ikona aplikacji. Stało się to po zaktualizowaniu do MIUI7. Wcześniej miałem MIUI6. Robiło się to gestem powiększania zdjęcia dwoma palcami czyż nie? A może w MIUI7 nie ma tego ficzeru? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, aktualizacja MIUI 6 była banalna, tak jak zwykła aktualizacja. Problem jest w tym, że Ty masz starą wersję V5, a my mamy tylko najnowsze MIUI 6 i 7. Kompatybilności nikt nie obiecuje, więc jest niewielkie ryzyko, dlatego chcę pomóc.

Hmm, mogę dzisiaj o 21 na jakimś GG, Hangouts czy innym komunikatorze pomóc. Ewentualnie w innym terminie.

Co do działania to MIUI 7 działa lepiej niż 6, a 6 niewiele lepiej niż V5. 

Bardzo dziękuję!

Jeśli to możliwe to bardzo chętnie umówiłbym się jakoś w weekend - pora i forma kontaktu dowolna, dostosuję się w 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...