Skocz do zawartości

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Hardkorak

Rekomendowane odpowiedzi

Okropnie się czuję, ale muszę to pytanie zadać.

Jak zainstalować RR pod Win7, mam "HM1 Android Phone" na liście i muszę do tego mieć stery ;) ?

Jeżeli telefon montuje Ci się i widzisz jego zawartość to nie potrzebujesz sterowników (przynajmniej z tego co mi wiadomo). Mam Win 8.1 i u mnie również telefon widoczny jest jako HM1 Android Phone i normalnie jest rozpoznawalny przez system bez żadnych dodatkowych sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydzę się tych pytań jak nie wiem, bo ze wszystkim sobie radzę i takie bzdety mnie gnębią...

Jak zrobić aby w kontaktach wyświetlały mi się kontakty zapisane na karcie, a nie meile zsynchronizowane z GMAILem ?

Przeszukałem chyba wszystkie opcje i nie widzę opcji usunięcia tych adresów email i importowania w to miejsce kontaktów z karty, lub po prostu włączenia ich widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem i mam tylko kontakty SIM ;)

Co jest samo w sobie dziwnym wyborem, tym bardziej że w razie uszkodzenia karty sim, lub zgubienia telefonu = utrata kontaktów.

A kontaktami w Google można zarządzać nawet z poziomu przeglądarki, automatyczna synchronizacja, można grupować (praca, szkoła, klub koziołka matołka) dodawać zdjęcia i najróżniejsze info, np. email (bo po co pisać sms jak ktoś ma kartę aero2 lub pakiet danych). Oraz można eksportować na kartę sim i do innych plików.

https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1#contacts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem czy to sprawka Hongmi czy Miui ale mam taka dziwna sytuację, że w czasie kiedy ktoś do mnie dzwoni to nie wyświetla mi się to na ekranie tylko w pasku powiadomień (na belce), dopiero jak kliknie w to powiadomienie to pokazuje się standardowy ekran do odbierania połączenia...O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ale chodzi mi również o pozostałe rozszerzenia plików.

Nie chcę ich wrzucać "gdzieś tam", tylko w konkretnie przypisane do celu katalogi ;)

Pliki gry (obb) wrzucasz do /sdcard/Android/obb/com.nazwa-producenta.nazwa-gry/plik.obb

Muzykę wrzucasz do music itd.

Większość jest nazwana podobnie do rozszerzenia pliku lub jest po prostu podpisana po angielsku (music, movies, documents etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic dzwonek polaczen przychodzacych ze swojej karty sd ? Wrzucilem pliczki do katalogu na karcie (do innego katalogu wrzucilem normalne mp3) i teraz jedyne co moge wybrac w 'dzwieki' to wlasnie te dlugie mp3, a tych krotkich dostsosowanychpod sms/dzwonek w ogole nie wykrywa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic dzwonek polaczen przychodzacych ze swojej karty sd ? Wrzucilem pliczki do katalogu na karcie (do innego katalogu wrzucilem normalne mp3) i teraz jedyne co moge wybrac w 'dzwieki' to wlasnie te dlugie mp3, a tych krotkich dostsosowanychpod sms/dzwonek w ogole nie wykrywa :/

W odtwarzaczu masz ustanowienie widoczności krótkich utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odtwarzaczu masz ustanowienie widoczności krótkich utworów.

Nie to raczej nie to. Robie tak - ustawienia-> dzwiek-> dzwonek telefonu-> zakladka lokalne i wybieram "wszystkie"( tutaj miales na mysli widocznosc krotkich utworow?)

W spisie mam tylko dzwieki standardowe, a kiedy wezme ikonke na dole ekrranu "inne" to pokazuja sie owszem mp3 z karty pamieci ale tylko normalne piosenki, nie mam krotkich - 2/3 sekundowych, mp3jek.

Te normalne mp3 i te krotkie sa w jednym katalogu i maja to samo rozszerzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rejestru czasu połączeń w tym telefonie.

Czy istnieje rejestr czasu połączeń w którym będziemy mieli podsumowanie miesięczne czasu połączeń wszystkich, od danego numeru itp?

Jeśli nie ma to jaki "dobry" program możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grizzly dzieki! ;) nie spodziewalem sie takiego rozwiazania;) andek mnie nie raz chyba zaskoczy ;)

Mam mjeszcze dwa problemy:

1) Kiedy pisze smsa trzymajac telefon pionowo jest ok, ale kiedy przekrece go do pozycji horyzontalnej to ekran sie obraca a tekst pisany (ten ktory ja klepie w smsie) nachodzi na ta czesc gdzie jest wyswietlony odbiorca przez co jest to nieczytelne. Co z tym zrobic ?

2) Dlaczego starajac sei podlaczyc do wifi telefon nie wykrywa prawidlowo sieci. Laptop wymagal podania tylko hasla zabezpieczajacego po czym net na nim hula. W przypadku RR podalem ten sam kod zabezpieczajacy i nie zlapal sieci. Dopiero podanie reczne ip, bramy, dnsu pozwolilo na korzystanie z wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi to w ogóle kosmos :D

Nie dość, że można przesyłać pliki w obydwu kierunkach do menadżera plików poprzez FTP we własnej sieci, to jeszcze można w tej samej sieci przy pomocy tej aplikacji: https://play.google.com/store/apps/deta ... pas.webcam przesyłać obraz z Hongmi na komputer w czasie rzeczywistym, lub w przypadku posiadania zewnętrznego adresu IP nawet komuś ten obraz udostępnić.

Świetna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie proste pytanie (chyba) bo nie mogłem doszukać się na forum: Jak pozbyć się polskich znaków w wysyłaniu sms ale żeby zostały podczas pisania SMS ?

Najczęściej padająca odpowiedź to żeby zmienić aplikację obsługującą SMS ale nie chciałbym tego robić o ile nie będę miał innego wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...