Skocz do zawartości

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Hardkorak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Co Ci da ten KK?

Dla mnie miui jest na tyle dobre, że wolałbym, żeby ono było rozwijane.

Na Nexus 7 wgrałem 5.0, poza zmiana wyglądu (której na miui nie zauważysz) i bateria spadająca w oczach nic mnie nie ujelo.

No i jeszcze strasznie okrojone ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwalberg, poczytaj wątek o MIUI v6 na bratnim Redmi Note: http://miuipolska.pl/forum/topic/3620-miui-v6/

Różowo nie jest, a patrząc na ilość problemów, to lepiej poczekać sobie na dopracowaną wersję v6. Wcześniej niż na początku wiosny pewnie nie ma co liczyć na wersję nadającą się do codziennego używania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci da ten KK?

Dla mnie miui jest na tyle dobre, że wolałbym, żeby ono było rozwijane.

Na Nexus 7 wgrałem 5.0, poza zmiana wyglądu (której na miui nie zauważysz) i bateria spadająca w oczach nic mnie nie ujelo.

No i jeszcze strasznie okrojone ustawienia.

KK? Wszelkie wearables, ja czekam z niecierpliwością, aby kupić MiBanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę przyznać że był to błąd wystrzeganie się ROMu 26, robiłem to ze względu na Mi Tools, niektóre funkcję nie działały, chodziło o górny pasek. Jednak po zainstalowani ROMu 26 dostosowałem go lepiej niż poprzednio, aż muszę się pochwalić jak teraz wygląda :)

k6z0ez8jfps5.png

 

 

post-2148-0-31125800-1423338026_thumb.pn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja siedzę na stable 26 i nie mogę się doczekać kiedy naprawią to co spaprali w stable 17.

Orentuje się ktoś czy naprawią to w V5 czy skupiają się teraz tylko na V6 ?

Jesli nie to poproszę o link do image z przed stable 17 - MIUI Polska.

Mam już dosyć tego mulenia alarmu, rano doprowadza mnie to do szewskiej pasji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chciałem zakładać nowego tematu, ale mam problem. Pojawił się dziś po aktualizacji app Gmail, problem dotyczy tylko tej aplikacji.

Przy każdym uruchumieniu aplikacji wyskakuje takie okienko:

fEwFUOD.png

 

Nigdy nie było żadnych problemów, wszystko działa bez zarzutu, oprócz gmaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie wiem.

Btw, dzisiaj ROM dla Redmi 1 upubliczniony!

Odinstalowałem Gmaila i zainstalowałem ponownie, dalej to samo. Wygląda tak jakby miał problemy na linii z serwerem, nie wyświetla mi sie moje zdjęcie i foto które jest w tle, osiowe. Maile przychodzą i jestem powiadamiany o wiadomości.

Podobno tam byly jakieś poważne problemy z tym ROMem, poprawiono to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak się zastanawiam od dłuższrgo czasu nad jakims telefonem, który przynajmniej dłbyar...d


Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś telefonu, który dałby mi dostęp chociażby do poczty, czy jakiejś nawigacji jakbym się zagubił w trasie. Czytałem także o Xiaomi. Mam jednak parę pytań:

 

1. Czy warto jeszcze zastanawiać się nad Red Rice 1S? Czy to już "dziadek"?

2. Rozumiem, ze MIUI to nakładka na Androida. Czy jest już jakaś nakładka z KitKatem?

3. Czy normalnie działa tam Google Play i aplikacje z tego marketu?

4. Jaka wersja jest na nasz rynek? WCDMA?

5. Ma ktoś z Was ten telefon dłużej niż np. rok (okres gwarancyjny)? Jak się sprawuje po dłuższym okresie?

 

Patrzyłem te oto sklepy: ibuygo i antelife. Który bardziej polecacie? Z tego co czytałem to ibuygo zwraca także ewentualny VAT po wybraniu takiej opcji. No i ma oryginały. W zasadzie jak jest liczony VAT i dodatkowe opłaty - pod ceny telefonu, czy telefonu + wysyłki?

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arlid

Po pierwsze czy czytałeś miuipolska.pl przed wejściem na forum? Ehh..

Ale ok.

1. Myślę że jeśli podoba Ci się ten telefon to go bierz..jednak w cenie nie wiele wielkiej masz redmi 2 z 2 GB RAM który nie zna tych bolączek które zna 1s (zamyka apki czasem albo łapie ścinki).

2. Miui to nakładka, ale android nie ma praktycznie wpływu na działanie. Zmienia się jedynie numerek w informacjach o telefonie. Ważniejsze są wersję miui niż androida. Czyli w przypadku 1s - MIUI 5, a w przypadku redmi 2 - MIUI 6.

Nie rozumiem tego drugiego pytania.. Aktualnie jest multum nakładek z kitkatem, od sense HTC po Touchwiza Samsunga... Miui 5 jest na 4.3 a miui 6 na 4.4 (oprócz mi2, on jest na 5.0).

3. Kłania się brak czytania miuipolska.pl... TAK. Wszystko działa jak na każdym innym telefonie z androidem.

4. Tak.

5. Wyłączając oprogramowanie. Telefon w flip coverze (zamykane etui) już od ponad roku i wygląda bardzo ładnie. Oczywiście mowa o redmi 1s.

No i gdybyś zauważył i nie zrozumiał:

Red Rice 1s = Redmi 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dział dotyczy Redmi 1, pierwszej wersji.

 

5. Używam intensywnie od ponad roku i jestem bardzo zadowolony, chyba najbardziej ze wszystkich smartphonów jakie miałem. Zrezygnowałem z kupowania "flagowych" i high-endowych modeli, na rzecz budżetowego chińczyka i to był strzał w 10! Oczekiwania były dużo mniejsze, niż to co dostałem i jestem zaskoczony, że po takim czasie wszystko działa, nawigacja jest sprawna, procesor daje radę, ekran jest super, jakość wykonania bardzo dobra, a bateria o dziwo jest ciągle w pełni sprawna, czego nie mogłem powiedzieć o wcześniejszych moich smartphonach.

Bierz! Nie zawiedziesz się! Za te pieniądze, to dobry sprzęt i jak masz możliwość, to wybierz model z pamięcią RAM 2GB, bo to bardziej przyszłościowe, ale nie ze względu na system, tylko ze względu na aplikacje, które są wymagające.

 

A co do usterek, to zdarzają się jak w każdym sprzęcie, przy czym nie ma jakichś wielkich afer, że znika zasięg, robią się plamy na ekranie, czy łamie się w pół. Tu po prostu wszystko działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...