Skocz do zawartości

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Hardkorak

Rekomendowane odpowiedzi

W momencie pierwszego włączenia przejdź standardową konfigurację. Dodaj Wi-Fi i resztę kroków możesz pomijać, chyba że masz znany już limit pakietu internetowego to ustawisz go też w kolejnych krokach. No i warto założyć konto Xiaomi. Potem możesz zrobić root i wgrać recovery CWM. Na końcu polski rom. Chyba, że będziesz robił wipe przed wgraniem romu (co w Hongmi może byc przydatne) to wtedy te pierwsze kroki w instalatorze są zbędne bo powtórzą się po wipe i instalacji romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie klawiatury Xperia do Swiftkey chyba nie ma większego sensu. Swiftkey ma np.

- chmurę z profilami ustawień dla wielu urządzeń

- logowanie profilu za pomocą konta Google

- świetne działanie funkcji flow (pisanie gestami)

- multum możliwości personalizacji

- uczy się słów i pisowni, a nie korzysta z lokalnego słownika

- wszelkie nauczone słowa z automatu są dodawane do chmury

Można by tak wymieniać, nie ma co porównywać tych dwóch klawiatur, nie ta liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie klawiatury Xperia do Swiftkey chyba nie ma większego sensu. Swiftkey ma np.

- chmurę z profilami ustawień dla wielu urządzeń

- logowanie profilu za pomocą konta Google

- świetne działanie funkcji flow (pisanie gestami)

- multum możliwości personalizacji

- uczy się słów i pisowni, a nie korzysta z lokalnego słownika

- wszelkie nauczone słowa z automatu są dodawane do chmury

Można by tak wymieniać, nie ma co porównywać tych dwóch klawiatur, nie ta liga.

Zapomniałeś dodać ze swiftkey ma beznadziejne rozmieszczenie klawiszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum - choć czytam już od dłuższego czasu. Mojego RR mam od tygodnia i jak na razie zapoznaję się z jego możliwościami. Do tej pory używałem Motoroli Milestone z wgranym CM7. MIUI wygląda zdecydowanie lepiej od CM7, lecz brakuje mi jednej funkcji (choć wg wujka Google'a w MIUI taka opcja powinna być). Chodzi mi o telefonię VOIP. Nigdzie nie znajduję ustawień dla VOIP, tzn. ustawień konta SIP itp. Czy w ogóle w MIUI dla Red Rice'a jest taka możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defaultowe rozmieszczenie w swiftkey jest… średnie, zwłaszcza tych wszystkich dodatkowych znaków, innych niż litery. W ogóle wygląd jakiś taki niezbyt przekonujący. To pierwsza negatywna rzecz, jaka mi się rzuciła w oczy, jak to sobie dziś zainstalowałem.

Ale jak wpisałem "Witaj" i od razu klawiatura mi zasugerowała imię osoby (w wołaczu), do której najczęściej w ostatnim czasie pisałem maile z Gmaila to mi kopara lekko opadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź rozpoznawanie mowy, też super działa.

Ale tylko online, czy też offline?

Szkoda, że tak mądra klawiatura nie ma funkcji "ucinania" polskich ogonków. Byłoby to o wiele wygodniejsze, niż konieczność instalowania zewnętrznej, zasobożernej i problemogennej aplikacji do SMS-ów, tylko z powodu głupich ogonków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wpisałem "Witaj" i od razu klawiatura mi zasugerowała imię osoby (w wołaczu)

Musiałeś kiedyś takie maile pisać.

Mi zamiast Witam to na początku samo Witaj sugerowała, przy imieniu bez wykrzykników.

W ogóle wygląd jakiś taki niezbyt przekonujący.

Możesz zmienić kompozycje w ustawianiach.

Szkoda, że tak mądra klawiatura nie ma funkcji "ucinania" polskich ogonków. Byłoby to o wiele wygodniejsze, niż konieczność instalowania zewnętrznej, zasobożernej i problemogennej aplikacji do SMS-ów, tylko z powodu głupich ogonków.

Ja niestety mam ten sam problem, tylko po drugiej stronie. Moja dziewczyna ma telefon który jej ucina smsy powyzej 3 i musze wysyłać drugi raz.

Ale wszystkie SMSy z ogonkami dochodzą, w świeta wysłałem do 120 osob i tylko 160 smsów, czyli 40 musiało iść z polskimi znakami? reszta ucięta - nie potrafie tego wytlumaczyć, ale dobry wynik (słowo "życzę" namieszało)

Tej klawiatury używam już ponad 2 lata, od paru dni dopiero ogarniam Flow i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższą obecnie klasą karty jest standard UHS-1 i jeśli mój telefon kosztujący połowę tego co twój radzi sobie bez problemu z kartą Kingstona 32 GB class 10 UHS-1 (taką mam w telefonie od jakiegoś miesiąca czy dwóch) to można chyba założyć że i u ciebie problemów nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...