Skocz do zawartości

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Hardkorak

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje przesył obrazu do TV przez Direct WiFi.

-- 22 gru 2013, o 13:29 --

Mam pytanie odnośnie wyciszania dzwoniącego telefonu, alarmów kalendarz, budzika:

Czy jest taka funkcja, że jak telefon dzwoni i obrócimy go ekranem do dołu to się wyciszy dźwięk dzwonka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu akurat nie koniecznie jest jak w FAQ. Hongmi to nie jest Xiaomi phone z MI Recovery, więc aktualizacja jest tylko w przypadku odpowiedniego recovery. By wgrać custom rom czyli porty lub stabilną MIUIPolska trzeba zmienić recovery a te może nie pozwalać na Aktualizacje przez aplikacje. Ale to w sumie żadna różnica. Jeśli przez Aktualizacje nie wchodzi to zawsze można przejść do recovery i ręcznie wykonać update. Szczególnie że Aktualizacje pozwala na restart do recovery.

Wysłane z Xiaomi MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba, obecnie używam sgs2, z którego jestem bardziej niż zadowolony, czy zmiana na RR jest dobrym pomysłem? Potrzebuje dual sim, telefon to narzędzie pracy, po 1 rozmowy, po 2 exchange.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Poza gorszym aparatem wszystko przemawia za red rice.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze AMOLED (choć nie wszyscy się z tym zgodzą) :mrgreen:

Popatrz na rozdzielczość amoleda 480x800 w 4,5" nie zartuj w hongmi 720p w 4,7" duzo wyższa gęstość pixeli. duży bardziej wyraźny obraz.

Po przesiadce z i9300 na m2a nigdy więcej nie zmienie na amoleda. W słońcu retina ips m2a idealny. Amoled z i9300 ma wiele do zyczenia. Czerń powala ale jasność i katy widzenia juz nie.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem jakiś filmik z porównaniem RR do innych telefonów i strasznie blady był ten ekran, żeby dało się to w rękę chwycić w Poznaniu było by mi łatwiej. Instaluje miui na SGS2 żeby zobaczyć c chociaż jak z systemem, mam nadzieję że exchange będzie działał bez problemu bo to priorytet.

Najgorsze jest to że naprawdę jestem zadowolony z Samsunga i nie chcę się rozczarować. Z 250 więcej i mam i9192, ciężki temat...

Lalo: Nie piszemy posta pod postem. EDYTUJEMY.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Lalo! I od siebie dodam, ze chodzi lepiej niz S2 (niegdys moj nr 1), a wyswietlany obraz i kolory bez porownania na + dla Red Rice. Moj znajomy ktory ma S2 (fanboj eSek) juz mnie prosi zebym mu pomogl RR kupic ;)

Taka jest prawda. Chodzi pewnie z 2 razy szybciej. Przecież rozdzielczość s2 na dzisiejsze czasy jest zabytkowa.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze ostatnie pytanie, jakość wykonania? Najlepiej w porównaniu do SGS2, który idealny nie jest, ale bez tragedii

Sory za post pod postem, ale zawsze taptalk łączył sam....

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Tutaj masz tylna klapke zawierająca przyciski. Dla mnie wielki plus. Solidna czarna ramkę wokół wyświetlacza. Jeszcze 1 minus mam brak podświetlania przycisków dotykowych. Zenada. Wszystkie tak maja...

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1 minus mam brak podświetlania przycisków dotykowych. Zenada. Wszystkie tak maja...

Moim zdaniem to i tak mniejsze zło, niż przyciski, których w ogóle nie widać (nawet w dzień) bez podświetlenia. Że już nie wspomnę o całkiem wirtualnych przyciskach, pojawiających się na ekranie głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do S2 jakosc wykonania jest podobna lecz Hongmi sprawia wrazenie bardziej solidniejszej konstrukcji.

A propos przyciskow to sa idealnie rozmieszczone - wszystkie po jednej stronie to do tego "power" znajduje sie akurat tam gdzie byc powinien (pod kciukiem) wiec nie ma najmniejszych problemow z zablokowaniem czy wybudzeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wybudzisz RR jednym palcem, gdy ten leży na stole - w celu sprawdzenia godziny np.

A w przypadku S2 naciskasz przycisk HOME i już się wybudzi.

Może coś da się zrobić, aby wybudzić telefon stukając w ekran/przyciski z przodu ?

Co do braku podświetlenia przycisków - myślałem, nad stałym-lekkim podświetleniem diody powiadomień. Wtedy było by wiadomo, gdzie znajduje się przycisk HOME (przydatne w nocy). Pewnie takie coś dałoby się zrobić, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie się przyzwyczaić do braku podświetlenia. ;) Po jakimś czasie na czuja się trafia. ;)

da sie tylko do dzis zastanawiam sie dlaczego tego podswietlenia tam nie ma ...ramka wokol wyswietlacza jest dosyc spora, telefon dosyc gruby, gdzie podswietlenie jak w kazdym innym modelu z przyciskami dotykowymi poza ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystkie Xiaomi to budżetówki :) no w mi3 są podświetlane.

Bzdura, bzdura, bzdura.

Gdyby tak było to byś miał w MI2 procki MTK, a tak masz Snapdragona 600 a w MI3 Tegre 4 i S800.

To nie Xiaomi jest budżetowe to Samsungi, Apple czy Sony są przecenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie!

Osobiscie (choc pewnie jak wiekszosc tutaj) wole trafiac w przyciski na czuja niz placic dwa razy wiecej za i tak gorzej wykonane i czesto duzo mniej wydajne produkty "europejskiej" konkurencji... :lol:

Xiaomi (jak na razie) jak moze to oszczedza na "pierdolach" by dac nam jak najbardziej funkcjonalne i wydajne urzadzenia za rozsadna cene i ja sie pod tym bez mrugniecia okiem podpisuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Telefon zamówiony i jak tylko do mnie przyjdzie chce mu wgrac polskie miui.

wiem ze sa watki o root i wgrywaniu romu ,ale nie bardzo orientuje sie co mam zrobic jako 1 i jaki rom wgrac.

Mam prośbę by ktoś wytłumaczył co zrobic aby miec stabilny rom po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon zamówiony i jak tylko do mnie przyjdzie chce mu wgrać polskie miui. Wiem ze sa watki o root i wgrywaniu romu ,ale nie bardzo orientuje sie co mam zrobic jako 1 i jaki rom wgrac.

Ja robiłem to wg tej wersji instrukcji: root-i-wgranie-pl-xiaomi-red-rice-t4.html ale ona jest trochę nieaktualna (podaje link do chińskiego Recovery), więc w efekcie nie zrobisz sobie WIPE-ów (chyba, że znasz chiński) i uzyskasz polski system nadpisany na chiński, czego nie polecam.

Aktualniejsza instrukcja jest tu: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/ i w niej już są linki do Recovery po angielsku. Jak będziesz robić wg niej, to będzie OK. Na końcu jest opisane jak zrobić WIPE-y z poziomu Recovery - to się robi tuż przed instalacją ROM-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest obecnie konkurentem Hongmi biorąc pod uwagę:

Wyświetlacz poniżej 5, Aero2, i chyba MIUI, ponieważ bardzo mnie zainteresowała chmura :D

Nie miałem jeszcze telefonu z Androidem jako takiego na własność i szukam obecnie jakiegoś dobrego w cenie 250$ ;)

?

Prawdziwe Miui jest tylko w Xiaomi reszta to porty. Zaraz wychodzi v6 i masa urządzeń nie dostanie v6.

Z dobrych marek zopo, oppo, zte, lenovo, meizu, jiayu, thl, neo, huawei etc.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...