Skocz do zawartości

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Hardkorak

Rekomendowane odpowiedzi

Sensem forum jest zadawanie pytań i udzielanie sensownych odpowiedzi, nawet na wydawałoby się najdurniejsze pytania.

Z tego co zauważyłem na tym forum, to często można znaleźć posty w stylu: "mi nie przeszkadza, u mnie działa, czego te durnie chcą ode mnie". Wstyd, zwłaszcza że w ten sposób wypowiada się "władza" portalu.

Tapnięte z Xiaomi Hongmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, często są to rzeczy, które wymagają przeróbki kodu aplikacji.

A tego tutaj praktycznie nie praktykujemy bo nie mamy kodu MIUI. Jeśli większości nie przeszkadza coś, i działa to nie ma powodu by ruszać z armatą.

Czasem uda się coś zrobić w smali - tylko trzeba mieć czas.

Poza tym większość rzeczy to są czasem wybujałe pomysły wymagające dużych nakładów pracy a efekt prawie żaden.

Choćby ta dioda, zawsze tak było w Xiaomi (od MI1 chyba...) i nikt nie zwracał uwagi, na to.

Teraz, nagle dwóm osobom (pod rząd....) nie pasuje. Ok trudno. Ale tak musi być, chyba że komuś się chce poszukać gdzie te procenty się ustawia to ok.

Bo mi się nie chce. Szczególnie, że wolę zająć się MI3 i MI2 niż Hongmi.

Jak ktoś chce to niech dekompiluje cały rom i poszuka w smali kodu odpowiedzialnego za procenty, to się zmieni.

Na całym forum chyba tylko dwie osoby umieją zrobić fixy na poziomie smali czy xml w aplikacji. Ja i Zdune.

Szkoda, że nikt inny... to może byś tu miał inne reakcje "władz".

Robienie fixów to nie jest prosta sprawa, więc jeśli to jest jakaś pierdoła (jak ta dioda) to lepiej napisać "że mi nie przeszkadza" niż tracić godziny na poszukiwanie czegoś co ogólnie mało komu się przyda.

Mylę się? Tobie też by się chciało nad tym siedzieć jeśli masz dużo... dużo ciekawszych rzeczy do roboty?

Masz Hongmi. Naucz się dekodowania apk, naucz się podstawowych narzędzi np. apktool i już. Znajdź miejsce w kodzie smali gdzie zmienić procenty a ja zrobię patch (bo to już 5 minut).

Pomóż nam "władzy" polepszyć MIUI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, często są to rzeczy, które wymagają przeróbki kodu aplikacji.

A tego tutaj praktycznie nie praktykujemy bo nie mamy kodu MIUI. Jeśli większości nie przeszkadza coś, i działa to nie ma powodu by ruszać z armatą.

Czasem uda się coś zrobić w smali - tylko trzeba mieć czas.

No i taka powinna być pierwsza odpowiedź na pytanie o diode. Bez zbędnych dywagacji o sensie i ważności zadanego pytania.

Dioda to pierdoła, racja. Myślałem że może już jest jakiś fix czy prosty trick żeby wyłączyć to powiadomienie i diode w cholerę. Jak nie to trudno, przecież z tego powodu nie pierdzielne telefonem w ścianę.

Doskonale rozumiem to, że Ci się nie chce zajmować pierdołami i to dla budżetówki Redmi. Chodziło mi o formę wypowiedzi, właśnie o to "mnie nie przeszkadza" zamiast wyjaśnienia w czym rzecz.

Może i nauczę się grzebać nieco w MIUI ale fakt jest taki że mi również się nie chce, mam ciekawsze zajęcia w weekendy. A prace mam za to przy kompie i szczerze nie chce mi się w wolnym czasie zajmować technikaliami. Wystarczy mi że system działa bez większych zgrzytów. A to że człowiek czasem zapyta się o coś to chyba normalne, prawda?

Tapnięte z Xiaomi Hongmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello

Mma Red Rice'a i bawei się w ustawienie dźwięku smsa, nie kumam jednego.

Żeby ustawić dzwoenk czy dzwiek smsa jaki chcialem musialem wgrac utwory pokrętnie w folder tam gdzie wgrywają się nagrania dyktafonu (przez USB).

Ustawilem i ok... ale chce zmienic a on mi za kazdym razem pisze ze SD jest niedostępne i sie nie da... niedostępne bo w gole narazie jeszcze nie włożylem - wgralem tamte na jego pamięc ale jakby cos mu sie odwidzialo i nie chce mnie przepuscic jak daję ustawienia/ dzwonki - tu juz info o SD i dalje sie nie da przejsc bo cokolwiek wciskam to wraca do Ustawienia - kto wie jak to obejsc (zanim dokupię 32 gb) ?

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W men. plikow w katalogu muzyka pokazuje mi 149 plikow.

Przechodzac do odtwarzacza, robiac nowa liste i dodajac wszystkie pliki (mam wylaczona opcje filitrowania muzyki np >30s) to dodaje tylko 147, dwie gdzies uciekaja. Mial ktos taka sytuacje ?

// rozwiazane.... sprzedano mi zj***na karte microsd :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie ;)
1) Czemu uzywajac aero2 nie moge nic zainstalowac z google sklepu ? Natomiast jesli uzywam wifi leci bezproblemu.
I tak, mam ustawione aby appka funckjonowala rowniez na 2g/3g.

 

2) Da sie gdzies ustawic (wydaje mi sei ze kiedys widzialem taka opcje) zeby karta z slotu 2 byla karta domyslna dla polaczen i smsow ?

 

3) Jak w nowym FB ustawic pokazywanie wydarzen na tablicy wg. najnowszych ?

 

4) Czy RedRice obsluguje LTE ? Zastanawiam sie czy przejsc do playa wlasnie na LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W ustawieniach aplikacji Pobrane musisz ustawić limit pobierania na "bez limitu" i to powinno rozwiązać sprawę. Ew. w monitorze danych poustawiaj wysokie limity zużycia danych.

2. Da się to ustawić tylko w romie Ultimate Miui.

4. Redrice nie obsługuje LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W ustawieniach aplikacji Pobrane musisz ustawić limit pobierania na "bez limitu" i to powinno rozwiązać sprawę. Ew. w monitorze danych poustawiaj wysokie limity zużycia danych.

 

 

tzn Ustawienia-> Aplikacje-> zakladka POBRANE... ? Czy jeszcze w innym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem, czasem mam wrazenie, ze przekombinowany jest nieco caly interfejs;)

 

A czy ktos wie jak z tym FB, zeby pokazywalo najnowsze wiadomosci? Wczesniej trzeba bylo tapnac w zebatke... ale teraz to nie dziala a kolejnosc wydarzen poprzestawiana:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś będzie wiedział jak dograć dolny pasek nawigacyjny do naszego hongmi ? najlepszy jaki zalazłem to Ultimate Dynamic Navbar jednak o wyjściu z aplikacji pasek znika co bym nie miał w nim ustawione. Probowałem tez grawitybox jednak on wyswietla 4  klawisze i na dodatek klawisz "wstecz" jest uciety a mi zalezy na ustawieniu klawiszy takim samym jak te na obudowie na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mam jedno pytanie.

Kiedy mam odpalam aplikację (np. endomondo, FB messenger albo odtwarzacz muzyki) i pozostawiam ją w tle, po jakimś czasie system ją wyłącza. Nie ma znaczenia, dodam "kłódkę" by nie była usuwana przy czyszczeniu czy nie. 

Macie pomysł w jaki sposób ustawić by te konkretne aplikacje nie były wyłączane?

Mam: HM1S, MIUI-4.6.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania, zasilanie sprawdź czy w profilu masz ustawione czyszczenie pamięci.

 

Profil zasilania: Normalny

Czyszczenie pamięci: Nigdy

 

Jak jest za dużo i RAMu nie wystarcza to niestety musi coś zamknąć, a FB messenger i podobne zjadają go dużo. Masz dodane te apki do autostartu?

Nie mam. Generalnie nie chcę by same się startowały, bo przez większość czasu ich nie potrzebuję. Myślisz, że to jedyne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja muszą być w tym RR1S. Na Redmi 1 słuchając muzyki, przeglądając internet, siedząc na messengerze od FB i grając powiedzmy w 2048, żadna z aplikacji się nie zamyka. Czasami grając w jakąś bardziej wymagającą grę typu Smash Hit czy Flashout 2 z powodu braku RAM jest FC aplikacji com.google.process.location i gra działa dalej. :D Miałem ostatnio mały problem jak przeglądałem fejsa z 2h, w wyniku czego Chrome pożarł od groma ramu i jak chciałem coś napisać to apka klawiatury się muliła i otwierała z 2s.

Ale generalnie ja nie uświadczyłem wielkich problemów z RAMem w Redmi 1.

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem real racing 3 z radiem internetowym w tle i nic się nie wysypało, ale po 3 godzinach siedzenia na necie oglądając tysiące obrazków udało się wywołać fc. Na pewno jest to rzadziej niż gdybym jechał bez tweaków, ale to jeszcze nie jest to co chcę osiągnąć. Podobno w następnej wersji stable 4.7+ ma to być poprawione. Tak czy siak to wina miui, więc po wyjściu źródeł będzie można sobie zmienić na coś innego.

Wysłane z mojego HM 1SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil zasilania: Normalny

Czyszczenie pamięci: Nigdy

Nie mam. Generalnie nie chcę by same się startowały, bo przez większość czasu ich nie potrzebuję. Myślisz, że to jedyne rozwiązanie?

Autostart pozwala na działanie w tle. Spróbuj, jak będzie źle to wyrzucisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja muszą być w tym RR1S. (..)

Ale generalnie ja nie uświadczyłem wielkich problemów z RAMem w Redmi 1.

Teoretycznie, za zarządzanie aplikacjami / pamięcią odpowiada system operacyjny nie hardware. Więc jeśli Ty nie masz większych problemów to nikt nie powinien mieć. Stąd moje podejrzenie, że to może coś z ustawieniami. 

 

 

Autostart pozwala na działanie w tle. Spróbuj, jak będzie źle to wyrzucisz.

Sprawdzę.

[EDIT]Niestety, dodanie aplikacji do autostartu nie powstrzymuje przed ich wywalaniem.

Edytowane przez dom-dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam dwa pytania. 

1. Przy każdym podłączeniu słuchawek telefon pyta mnie o to, czy włożyłem headset, czy mikey. Jak ustawić żeby było domyślnie słuchawki?

2. W android market wokół ikon tam gdzie powinno być przezroczyste, tło jest czarne. Nie przeszkadza mi to specjalnie, ale chciałem wiedzieć, czy to jakiś normalny bug, czy coś nie tak z moim romem?

 

Soft mam najnowszy stabilny ze stronki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...