Jump to content

Recommended Posts

Witam,

od tygodnia posiadam urządzenie Xiaomi mi5 i od samego początku zauważyłem dość uciążliwy problem. Co jakiś czas (nie występuje to cyklicznie, czasem kilka razy dziennie, czasem mam spokój przez 2 dni) całkowicie tracę sygnał i na pasku powiadomień widnieje komunikat "brak usługi". Z tego co zauważyłem dzieje się to na obu slotach karty SIM. Gdy wchodzę w ustawienie podczas owego problemu, telefon widzi, że karta SIM jest włożona ale na tym się kończy. Zawsze pomaga ponowne uruchomienie telefonu. Obecnie działa on na systemie MIUI 6.5.30 a karta SIM jest zarejestrowana w sieci play.

Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Aktualizacją ostatnią kompilację MIUI7? Bez przesady, to nie wersja 7.2.13, zeby na siłę aktualizować do najnowszej wersji.

Masz 6.5.30 global czy MIUIPolska?

Spróbuj ręcznie ustawić operatora sieci.

Aktualizacją ostatnią kompilację MIUI7? Bez przesady, to nie wersja 7.2.13, zeby na siłę aktualizować do najnowszej wersji.

Masz 6.5.30 global czy MIUIPolska?

Spróbuj ręcznie ustawić operatora sieci.

Nie na siłę,ale warto od tego zacząć

Mam sposób na gubienie zasięgu, bo też miałem (telefon dzisiaj odebrany :)) 

Wejdź - ustawienia - sieci komórkowe i SIM - (karta SIM u mnie T-Mobile.pl) - Punkty dostępu - i zostaw tylko po jednym dla internetu i mms (u mnie w T-mobile było T-mobile (to zaznaczyłem) oraz Heyah (to usunąłem).

U mnie problem występujący co parę minut zniknął na zawsze.

Corellon,

też miałem problem z BT i parę minut temu zaktualizował do najnowszego ROMU (dzięki za opis w moim temacie) i jutro sprawdzę i potwierdzę czy i u mnie problem zanikł.

• 10 months later...

Witam !

Spotkał się ktoś z problemem "nieodnajdywania" zasięgu. Czasem zdarza mi się, że jak telefon zgubi zasięg nie potrafi się ponownie do sieci zalogować i pomaga dopiero restart telefonu. Dzieje się tak od kilku miesięcy. Na razie tylko mam podejrzenie, że albo coś mi ze sprzętem siadło (bo pare razy spadł) a możne to od kombinacji Playa z roamingiem wewnętrznym.

Operator: Play
Soft: najnowszy dev xiaomi.eu

21 minut temu, Kurian napisał:

a możne to od kombinacji Playa z roamingiem wewnętrznym.

Podejrzewam, że tu tkwi problem i to softowy. Ustaw na sztywno może jedną sieć i zobacz co się bedzie działo.

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...