Skocz do zawartości

No service


Fedek143

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, M_100 napisał:

Czyli wymiana karty SIM na nową może rozwiązać problem?

Też raczej nie, to błąd sieci, nie karty. Jakby nie działało LTE to wymiana karty mogła by pomóc. Jak działa LTE i jesteś w zasiegu 3G, lub 2G to jak czytałeś, sieć powinna przełączyć z LTE na 3, lub 2G przy nadchodzącym połączeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Też raczej nie, to błąd sieci, nie karty. Jakby nie działało LTE to wymiana karty mogła by pomóc. Jak działa LTE i jesteś w zasiegu 3G, lub 2G to jak czytałeś, sieć powinna przełączyć z LTE na 3, lub 2G przy nadchodzącym połączeniu.

W takim razie bardzo dziękuję za pomoc, skontaktuje się z operatorem i mam nadzieję, że rozwiąże to mój problem.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I jak tam ? Rozwiązałeś problem ? Mam to samo i póki co nie znalazłem rozwiązania. Co istotne u mnie nie jest tak, że od razu staję się niedostępny. Przez jakiś czas pobieranie danych przez LTE działa i można się do mnie dodzwonić.

Mam redmi 2A, 2014813 i miui 5.11.26 by xiaomi.eu

Aktualizacja:

Wklepując na klawiaturze dialera poniższy kod :

*#*#4636#*#*

Przeszedłem do ukrytego menu, którym miałem bardzo bogatą listę kolejności typów sieci. Wybrałem opcję "LTE, GSM/wcdma" i teraz jak mam włączony przesył danych, to jak ktoś do mnie dzwoni, to chwilę to trwa zanim uzyska sygnał oczekiwania, zaś u mnie idzie downgrade do 2g i dopiero pojawia mi się, że ktoś dzwoni.

Ciekawe czy po restarcie utrzyma te ustawienia.

Aktualizacja 2:

Powyższe ustawienie działa jednak tylko do pierwszego połączenia. Potem jest po staremu. Ponowna zmiana ustawienia znowu pozwala być w zasięgu do kolejnego połączenia. Testowałem tylko w krótkich odstępach czasu. Nie wiem czy np. po godzinie znowu nie będzie lipy.

Edytowane przez xooller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej!

W 2015 kupiłem Xiaomi Redmi 2 Prime (2GB/16GB). Do 2016 nie było z nim problemów. Chyba trochę namieszałem przy aktualizowaniu i formatowaniu telefonu i teraz nie działa mi karta SIM. Zdaje się, że została ona przypisana do konta Xiaomi i nie mogę jej teraz odzyskać. Karta działa bez zarzutu w innych urządzeniach. Żeby "zarejestrować kartę" muszę coś zrobić, instrukcje mają przyjść SMSem, ale raczej go nie otrzymam, jeśli mam ten felerny "brak usługi". Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bout napisał:

I co z tym dalej?

Dalej to sprawdź jaki masz model, 811, 813, czy jeszcze jakiś inny. Powinno to być pod baterią. Najprawdopodobniej wgrałeś rom od innej wersji, dlatego masz brak usługi. Romy do różnych wersji są praktycznie takie same, ale różnią się tak jak telefony, plikami modemów. Jak się wgra rom z wersji o innym modemie to objawy są takie jak u ciebie. Nie ma to żadnego związku z rejestracją czy jej brakiem na koncie Xiaomi.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, mam problem, po wgraniu nowego softu, na Xiaomi Redmi 2.  20140813. Android tam był oryginalnie 4.4.4, wgrany nowy przez MiFlash, 5.1.1 i miui 8, nie wyszukuje sieci.. Napewno nie jest to wina czegoś w środku fizycznie... Jak wrócić do starego androida czy coś? :/ Pomocy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rumek9811 To jest twoja wina, ale nic nie zepsułeś. Wgrałeś rom dla 811 który różni się modemem a twój 813 wymaga innego pliku NON-HLOS.bin. Nie ma romu global dla 813. Nie trzeba wracać do starego Androida, ale trzeba znaleźć odpowiednik chińskiego romu dla 813, skopiować z niego plik NON-HLOS.bin (jest w katalogu images romu fastboot) i wgrać do twojego komendą "fastboot flash modem NON-HLOS.bin" skopiowany do katalogu minimaladb. Jak chcesz mogę ci ten plik (NON-HLOS.bin) wysłać, bo mam dla 813 miui8 i androida 5.1.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...