Skocz do zawartości

No service


Fedek143

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym wspomnieć, że wiem, że tego typu tematów jest dużo jednak rozwiązania nie działają w moim przypadku, dlatego zakładam nowy temat w którym opiszę konkretnie mój przypadek po kolei.
telefon redmi 2 (według pudełka: 2014813) kupiony jakoś półtora roku (może rok) temu na xiaomiforsale

Wszystko zaczęło sie od tego że któregoś dnia niedawno zorientowałem sie że aktualizacje cotygodniowe coś dawno mi sie nie pojawiały (nie śledziłem forum więc nie wiedziałem czemu tak jest) więc pomyślałem że zaktualizuję oprogramowanie z oficjalnej strony miui. Tu jednak pojawił sie problem ponieważ przez przypadek wgrałem oprogramowanie do redmi 2 prime i wtedy zaczął sie problem z tym że telefon widzi karte sim ale nie ma żadnego połączenia z siecią telekomunikacyjną. Jednak udało mi sie zflashować przez fastboot właściwy rom kiedy zorientowałem sie że wgrałem zły. jednak z tego co obczytałem wersja oprogramowania dostępna na stronie angielskojęzycznej miui to jest wersja na 2014811. Nie dało to żadnego efektu, dlatego zmieniałem oprogramowanie dalej próbując różnych wersji i różnych sposobów flashowania. Były romy chińskie globalne, nawet różne wersje pobierane stąd, nic nie dało efektu problem jest cały czas taki sam. w między czasie sprawdzałem czy np nie ma problemów z numerem IMEI i szczerze mówiąc nie do końca sie na tym znałem ale znalazłem poradnik na stronie angielskojęzycznej miui do przywracania IMEI i wykonałem go czyszcząc numer i wprowadzając na nowo - wszystko jest jak należy, to znaczy numer jest jak w dialer wpiszę *#06# oraz w informacjach o telefonie.
Informacji na temat tego problemu szukałem już wszędzie gdzie mi przyszło do głowy 3 fora miui w tym wasze, xda-developers no i ogólnie za pomocą googla. Wszelkie poradniki nie działały.
Próbowałem flashować modem z różnych wersji redmi 2, próbowałem tryb samolotowy nie wspominając oczywiście o full wipach albo flash przez fastboot z ustawionym flash all. Karta sim nie ma nałożonej blokady pin. Kiedy wejdę na telefonie w informacje o sieci telekomunikacyjnej i spróbuję wyłączyć automatyczne szukanie sieci (żeby móc ręcznie wybrać) to wywala błąd że nie znajduje nic. Jest też oczywiście komunikat że karta jest niezarejestrowana i jak wpisuje numer telefonu to ma niby wysłać smsa ale oczywiście nic nie przychodzi (problem jest już od ponad tygodnia więc żeby tyle czasu nie przyszedł to raczej niemożliwe).
Może wspomnę jeszcze że telefon poza tym jest w pełni sprawny: działa wifi, gps, nie ma żadnych błędów poza tym; telefon także nie upadł nie uderzył w nic więc szansa uszkodzenia mechanicznego modemu jest raczej mała.

Wydaje mi się, że wspomniałem o wszystkim choć nie jestem pewien bo próbowałem już tyle rzeczy że sam nie pamiętam wszystkiego. Jeśli ktokolwiek ma jakikolwiek trop albo chociaż link do tematu który mogłem jakimś cudem przeoczyć bo nie napisałem tu o zawartej w nim solucji to proszę o pomoc. Jeśli ktoś uważa że zawarłem za mało informacji to również proszę o jakiś komentarz o czym powinienem jeszcze wspomnieć; tyle rzeczy próbowałem że mogłem o czymś zapomnieć a poza tym nie jestem jakimś mistrzem androida a tym bardziej miui, gdyż ten redmi 2 to mój pierwszy telefon od xiaomi, a w poprzednich telefonach nawet nie było mowy o custom romach ze względu na ich "potężny" hardware.

Edytowane przez Fedek143
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się napociłeś, ale nadal nie wiemy jaki masz model Redmi2, czy jest to 811, czy 813, a może 817? Romy masz u nas na stronie także więc nie wiem po co się męczyć z globalem/china na Redmi2, co do zasięgu sprawdź inne karty sim po instalacji odpowiedniego romu z naszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że na pudełku jest 813, pod baterią mam tylko imei. wgrany mam w tym momencie rom miui polska hm2xtd. Nie wiem o jaką diagnostyke chodzi, czy engineering mode i diagnostyke karty sim?
nie mam dostępu do kart sim innych sieci ale nie sądzę żeby była to wina braku zasięgu lub uszkodzonej karty; karta jest w pełni sprawna i mam silny zasięg jak przełożę ją do telefonu htc. Chyba że z tą kartą chodzi o coś innego, proszę mnie oświecić zanim będę musiał kupić karte innego operatora

ach jeszcze jedno: od momentu wgrania twrp, owo recovery nie pozwala mi flashować romów na 811 twierdząc że są niekompatybilne z urządzeniem i było tak również wtedy gdy omyłkowo zainstalowany miałem rom na 811.

Edytowane przez Fedek143
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś mi wskazać gdzie mógłbym szukać tegoż fastboot romu? Bo tu są chyba tylko zwyczajne, a na stronie angielskojęzycznej wszystkie to wt88047. Przepraszam jeśli okazuję teraz ignorancję ale na prawdę sie nie znam a wolę nie brać pierwszego lepszego pliku z googla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w obydwu slotach spradzałeś sim? Na romie fastboot china dev dla wersji 813 i tak samo 811?

Może jednak kup jutro starter za 5zł i spróbuj, tak dla świętego spokoju przed rozkręceniem telefonu czy wysłaniem do Mi cener.

Kiedyś wymieniałem płytę w jakiś starym samsungu i zbyt płytko włożyłem kabel anteny w gniazdo na płycie, efekt był taki sam jak u ciebie. No ale to raczej można wykluczyć w tym przypadku?

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś na pewno rozkręcał ten telefon. Przecież nie ma on pod baterią etykiety a taśma z USB jest przytrzymana... taśmą żółtą montażową. No i plomby zerwane. Skoro jest etykieta zerwana z body telefonu to zgaduję, że był zbity LCD i wymieniano na nowy z ramką stąd próba przeklejenia starej etykiety do nowego LCD, choć ta pewnie się porwała więc ostatecznie serwis nie nakleił żadnej. 

Edit:

lol serwis który to robił się nie popisał za bardzo.. wibrator ot tak sobie lata, a wystarczyło go podkleić kropelką. To samo płytka PCB ze stykami głośnika głównego. Też w powietrzu ;p Normalnie profeska. LCD był na wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

Jak w temacie mam problem z połączeniami przychodzącymi do mnie na telefonie Redmi 2 Prime (HM2014813), wersja MIUI 8.2 by xiaomi.eu 7.2.9 (dev), sieć Plus.
Problem polega na tym, że kiedy mam ustawioną sieć preferowaną "Automatyczny LTE (4G/3G/2G)" nie można się ze mną połączyć, dopiero po ręcznej zmianie na sieć preferowaną "Automatyczny 3G/2G" problem połączeń znika. Przeglądałem forum miuipolska, xiaomi.eu, en.miui.com i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest tego przyczyną. Przeczytałem również, że sieć LTE w Polsce nie obsługuje jeszcze połączeń głosowych VoLTE, ale telefon w czasie próby nawiązania ze mną połączenie powinien sam "przestawić się" na sieć 3G/2G, żeby połączenie przychodzące odebrać, czego nie robi.
 

Czy istnieje jakiś sposób na naprawienie tego problemu? Czy jest jakiś ROM, w którym ten problem nie występuje?
Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez M_100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...