Skocz do zawartości

MI2/S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam mi4 i teraz planuje kupic komus z rodziny mi2s. Akurat Mi2s ze wzgledu na gabaryty;)

Uzytkownikiem MIUIpolska tez jestem stosunkowo od niedawna i chcialbym dowiedziec sie czy te cotygodniowe aktualizacje, ktore dostaje na mi4,

sa takze dostepne na mi2s? Jak wyglada tutja wsparcie?

Telefon bedzie dla osoby "atechnicznej" wiec wszytkie ewentualne problemy i awarie beda trafialy do mnie...

W zwiazku z tym chcialbym zeby system nie sprawial problemow, nie musi byc najnowszy :]

Czy Mi2S sie tutaj sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eru, dzięki za info :) orientujesz się czy te ostatnie wersje są na tyle stabilne i działają bezproblemowo na tyle, żeby dać telefon z nimi osobie, która zaczyna przygodę ze smartfonami?

Ostatnio testowana wersja romu: MIUI 7

  • Błąd dialera: nieodebrane połączenia pokazywane są jako odrzucone. Telefon nie sygnalizuje, że ktoś dzwonił
  • Błędy w profilach zasilania:
  • Wifi przestaje łączyć się z siecią po spadku baterii poniżej 5%- po naładowaniu dalej się nie łączą (pomaga zmiana profilu zasilania)
  • Kody ussd nie działają: Chińskie krzaki
  • Nie wykrywa prawidłowo urządzeń akcesoriów bluetooth (szaleje raz widzi raz nie - losowo)
  • Starsze zestawy głośnomówiące obsługiwane z błędami w transmisji dźwięku
  • Bug kopii zapasowej
  • Tylko darmowe motywy oraz brak kategorii, np. zmiana blokady,itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy wyżej wymienione są mało znaczące (ok USSD) , problemu z niełączeniem się z Wi-Fi nie miałem nigdy.

 

Jak chodzi o MIUI v7

Najlepiej dotychczas działał 5.10.8 i tą wersję polecam, nieco dłużej działa na ładowaniu od najnowszego romu. System działa bardzo płynnie.

 

Aby działało jeszcze lepiej możesz wgrać sMIUI i pozbyć się aplikacji pogoda oraz frameworka xiaomi... wgrywane przez custom recovery jak TWRP 2.8.6 z http://www.smiui.net

Edytowane przez Addamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Błąd dialera i szwankujący bluetooth są bardzo poważnymi błędami.

Jak można korzystać z telefonu skoro nie widać, że ktoś do ciebie dzwonił.

 

Jeśli nie miałeś błędu z Wifi znaczy, że nie wyładowałeś telefonu poniżej 5 % :) -gwarantuje, że występuje we wszystkich MIUI 6 i 7 (ile się musiałem oszukać, aby znaleźć przyczynę).

Z profili zasilania lepiej nie korzystać na V6 i 7 bo nie działają prawidłowo tak jak v5.

 

Nie kupiłem Mi4 tylko dla tego, że nie che wsparcia w postaci portu.

Nadal uważam, że MIUI to najlepiej zoptymalizowany android na rynku, ale takich poważnych błędów jak w MI2S zrobiło z tego telefonu dawnego Chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Błąd dialera i szwankujący bluetooth są bardzo poważnymi błędami.

Jak można korzystać z telefonu skoro nie widać, że ktoś do ciebie dzwonił.

 

Jeśli nie miałeś błędu z Wifi znaczy, że nie wyładowałeś telefonu poniżej 5 % -gwarantuje, że występuje we wszystkich MIUI 6 i 7 (ile się musiałem oszukać, aby znaleźć przyczynę).

Z profili zasilania lepiej nie korzystać na V6 i 7 bo nie działają prawidłowo tak jak v5.

 

Nie kupiłem Mi4 tylko dla tego, że nie che wsparcia w postaci portu.

Nadal uważam, że MIUI to najlepiej zoptymalizowany android na rynku, ale takich poważnych błędów jak w MI2S zrobiło z tego telefonu dawnego Chińczyka.

17f7c364718aa929ed52b9709157d2c9.jpg

3e665b4634542990b31e4f789a4261d8.jpg

No popatrz, a u mnie działaja powiadomienia o nieodebranym połączeniu? Ba, nawet dioda powiadomień mruga :-P zdjęcia już mają kilka dni.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czyli co nie działało a zostało naprawione? Pokazywanie nieodebranych, wifi, coś jeszcze? Przesiadać się z 4.4.4 czy broń boże?

Rzuć okiem na ten post :

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/1494-MI2/S---pytania-ogólne---wątek-zbiorczy#entry90004

Nie wiem jak ze starszymi słuchawkami Bluetooth, ale komputer i Mi Band łączą się bez problemu i są widziane.

Profile nie mają znaczenia.

Bateria na 4.4.4 chyba wystarcza na dłużej ale ostatnie aktualizacje dają radę. Ostatnio miałem ponad 8h SoT na baterii 3000 mAh.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj rozwiązałem pewna zagadkę związana z mi2s:) znajoma ma właśnie ten telefon (kupony z mojego polecenia ;)) i mówiła mi, że ludzie z którymi rozmawia skarżą się, że słyszą w słuchawce sami siebie... Faktycznie dzwoniąc do niej było słychać jakby echo samego siebie. Kombinowalem z różnymi operatorami, 2g/3g, redukcja szumów... Nic. Okazało się, że wystarczyło zdjąć pokrowiec... I po problemie. Pokrowiec to oryginalny case od xiaomi.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sote napisał:

Wczoraj rozwiązałem pewna zagadkę związana z mi2s:) znajoma ma właśnie ten telefon (kupony z mojego polecenia ;)) i mówiła mi, że ludzie z którymi rozmawia skarżą się, że słyszą w słuchawce sami siebie... Faktycznie dzwoniąc do niej było słychać jakby echo samego siebie. Kombinowalem z różnymi operatorami, 2g/3g, redukcja szumów... Nic. Okazało się, że wystarczyło zdjąć pokrowiec... I po problemie. Pokrowiec to oryginalny case od xiaomi.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Gdzieś coś kiedyś była o tym mowa... ale pewnie ładnie trzeba by forum przeszukać żeby to znaleźć ;P może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Mam pytanie, bo na razie nie znalazłem nigdzie informacji, a sprawa trochę pilna. Wczoraj podczas update do ostatniej wersji MIUI 5.12.03 z 5.11.12 napotkałem błąd i telefon pozostał w fazie fastboota. Wyłączyłem, potem włączyłem używając kombinacji VolUp + Power i wczytałem wcześniejszą wersję systemu. 

Telefon niby działa, ale nie widzi on pamięci wewnętrznej. Z tego co doczytałem się w wątkach zagranicznych, najlepszym sposobem jest zflashowanie telefonu, tej złej partycji, bo tam niby coś poszło nie tak. Ściągnąłem ROM MIUI 5.11.12 z MiuiPolska (wersja zarchiwizowana), podczas podłączenia telefonu do komputera i w trybie FastBoot, jak chce zflashować za pomocą MiFlash, wyskakuje błąd: 0x80070002 - nie można odnaleźć określonego pliku : d:\...\flash_all_except_storage.bat

Czy jest taka szansa, że jak wezmę ten sam plik .bat ze starszej wersji, to on zadziała? Bo mam dużo starszą przy okazji wcześniejszego zbrick-owania telefonu, chyba aries 5.5.12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI2/Mi2S od 5.11.19

W związku z brakiem miejsca w pamięci urządzenia od wersji 5.11.19 nie będzie można już skorzystać z funkcji dual boot w aries. W następnych wersjach miejsce w pamięci systemu zostanie powiększone.

Ważne:

  • Przejście do nowych wersji bez formatu danych telefonu wymaga instalacji konkretnie wydania 5.11.19
  • Pominięcie 5.11.19 spowoduje konieczność wykonania wipe all data w przypadku instalacji nowszych wersji
  • Powrót do wersji starszych niż 5.11.19 wymaga MiFlash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie aktualizowałem swojego Mi2S 1,5 roku i posiadam wersję MIUI-4.2.21 z Andkiem 4.1.1 JRO03L. Czy istnieje może jakaś wyższa i lepsza wersja romu? Obecna mi się podoba, bo cały czas korzystam z profilu zasilania Oszczędnego i telefon śmiga płynnie, ale podobno od V5 już tego nie ma? A myślę o przejsciu na inny rom, bo na tym mam znany problem z GG, że się łączy po kilku minutach, a potem samoczynnie rozłącza... może w późniejszych wersjach ten problem już zniknął? Nie interesują mnie alternatywne komunikatory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak wygląda sytuacja, to chyba zostanę na obecnej... Szkoda, że GG tu nie działa prawidłowo ani nie można wysyłać MMSów (odbierać mogę). Gdyby nie było tych dwóch rzeczy, to byłoby idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy z romu aktualnego do MI2s MIUI v7, gdzie są podzielone partycje oraz brak dualboota, można wrócić do starego miui v5 4.12.5, używając tego poradnika:
https://miuipolska.pl/forum/topic/5559-powrót-do-starych-partycji-rozwiązanie/

Oraz czy ogólnie warto? Nie pamiętam już dokładnie ale wydaje mi sie ze na v5 telefon działał jakoś sprawniej, teraz podczas słuchania muzyki na yt, albo przeglądania forum na telefonie i jednocześnie pisaniu na messenger telefon czasem potrafi zamulić na dłużej gdzie jak mi sie wydaje na v5 tego nie było. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...