Skocz do zawartości

MI2/S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj w archiwum. Teraz nie pamiętam linku do serwera, ale pewnie ostatnie wydanie na KK powinno być.

Ja widzę zdecydowaną różnicę między 5.0.x a 4.4. Może wszystko poprawi się jakoś w późniejszych wersjach. Ale na pierwszych wydaniach Lolipop, telefon musiałem ładować co najmniej połowę dnia wcześniej. A miałem dodatkowo instalowane zmodyfikowane gapps, blokujące wakelocki Google Play Services

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyjaśnić: mój nieużywany (wyjęta karta SIM) Mi2S wytrzymuje włączony na baterii spokojnie około tygodnia (choć np. cały czas działa synchronizacja gmaila).

Ten sam telefon WYŁĄCZONY - traci całą baterię w 3 doby.

WTF??!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisany kod od czuwania na budzik i uruchomienie wg planu?

Nie sądzę. Budzik jest całkiem OFF, żadnych uruchomień wg planu nigdy na tym tel. nie włączałem. Chyba, że to coś, czego nie widać i na co nie ma się żadnego wpływu.

A czy można jakoś tel. NAPRAWDĘ wyłączyć, inaczej niż wyjmując baterię? Nie wiem, może np. przez jakaś opcję wyjścia z  mi-Recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Budzik jest całkiem OFF, żadnych uruchomień wg planu nigdy na tym tel. nie włączałem. Chyba, że to coś, czego nie widać i na co nie ma się żadnego wpływu.

A czy można jakoś tel. NAPRAWDĘ wyłączyć, inaczej niż wyjmując baterię? Nie wiem, może np. przez jakaś opcję wyjścia z  mi-Recovery?

Właśnie chodziło mi o kod Xiaomi, którego nie widzimy.

Co do wyłączania raczej nie, trzeba wyjąć, choć po ponownym włożeniu nie będzie włączony, dopóki nie włączymy go pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Potrzebuję pomocy...

 

Mój nieszczęsny Mi2S miał od jakiegoś czasu "rozkład pamięci wewnętrznej tak jak nowsze urządzenia, co za tym idzie więcej miejsca na aplikacje użytkownika i ich dane" - oczywiście najnowsze MIUI PL na andku 5.0.

 

Dziś próbowałem wrócić do starego MIUI5 na 4.1. Oczywiście za pomocą MiFlash. Wybrałem skrypt "flash_all.bat". Operacja wydawała się przebiegać normalnie, ale skończyła się tak:

 

miflash-problem.jpg

 

i telefon uceglony (cały czas startował tylko do trybu Fastboot).

 

Kiedy ponownie spróbowałem, tym razem wybierając "flash_all_except_storage" - udało się postawić system (MIUI5 na 4.1) ale brakowało obszaru pamięci zwanego "kartą SD", czy jak wolicie "pamięcią USB" - nie mogłem więc nawet wgrać pliku zip z aktualizacją, a dosłownie co druga aplikacja krzyczała, że "brak pamięci" itd... Telefon niby działał, ale w praktyce nieużywalny.

 

Próbowałem kilka różnych wersji (ROM-ów) na 4.1, za każdym razem to samo.

 

Telefon przywróciłem do normalności instalując przez MiFlash najnowszy ROM (czyli MIUI 6 na Andku 5.0).

 

Domyślam się, że przyczyną problemu jest ten nowy rozkład partycji (czy też po prostu mniej fizycznych partycji).. .whatever.

 

Pytanie - czy i jak mogę w tym telefonie zainstalować MIUI5 na andku 4.1? Bardzo mi na tym zależy.

 

P.S. Jeśli problem nie wynika z jakiegoś mojego błędu, to uważam, że ta instrukcja:  http://miuipolska.pl/mi2mi2s-instalacja-miui-6-na-androidzie-5-0/ powinna ostrzegać o takiej sytuacji przy ew. próbie powrotu. Ja myślałem, że MiFlash z opcją "flash_all" sobie radzi kompleksowo - czyści wszystko do zera, ustawia od nowa te wszystkie partycje itd. Chyba jednak tak nie jest.

 

Dzięki.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj dwa skrypty sh czy bat. Zobaczysz, że ten z powiększoną partycja ma o jedną linijkę więcej. Skopiuj ją do skryptu z 4.1 i wykonaj flash.

Wysłane z MI Note Pro

 

 

Oto zawartość plików .bat:

 

z najnowszego ROM-u:

fastboot %* getvar soc-id 2>&1 | findstr /r /c:"^soc-id: *109" || echo Missmatching image and device
fastboot %* getvar soc-id 2>&1 | findstr /r /c:"^soc-id: *109" || exit /B 1

fastboot %* flash partition "%~dp0images\gpt_both0.bin" || @echo "Flash partition error" && exit /B 1

fastboot %* flash tz "%~dp0images\tz.mbn" || @echo "Flash tz error" && exit /B 1
fastboot %* flash sbl1 "%~dp0images\sbl1.mbn" || @echo "Flash sbl1 error" && exit /B 1
fastboot %* flash sbl2 "%~dp0images\sbl2.mbn" || @echo "Flash sbl2 error" && exit /B 1
fastboot %* flash sbl3 "%~dp0images\sbl3.mbn" || @echo "Flash sbl3 error" && exit /B 1
fastboot %* flash rpm "%~dp0images\rpm.mbn" || @echo "Flash rpm error" && exit /B 1
fastboot %* flash aboot "%~dp0images\emmc_appsboot.mbn" || @echo "Flash aboot error" && exit /B 1
fastboot %* erase boot || @echo "Erase boot error" && exit /B 1
fastboot %* flash misc "%~dp0images\misc.img" || @echo "Flash misc error" && exit /B 1
fastboot %* flash modem+modem1 "%~dp0images\NON-HLOS.bin" || @echo "Flash modem error" && exit /B 1
fastboot %* flash system+system1 "%~dp0images\system.img" || @echo "Flash system error" && exit /B 1
fastboot %* flash cache "%~dp0images\cache.img" || @echo "Flash cache error" && exit /B 1
fastboot %* flash userdata "%~dp0images\userdata.img" || @echo "Flash userdata error" && exit /B 1
fastboot %* flash recovery "%~dp0images\recovery.img" || @echo "Flash recovery error" && exit /B 1
fastboot %* flash boot+boot1 "%~dp0images\boot.img" || @echo "Flash boot error" && exit /B 1
fastboot %* reboot || @echo "Reboot error" && exit /B 1

z ROM-u na andku 4.1:

fastboot %* getvar soc-id 2>&1 | findstr /r /c:"^soc-id: *109" || echo Missmatching image and device
fastboot %* getvar soc-id 2>&1 | findstr /r /c:"^soc-id: *109" || exit /B 1
fastboot %* flash tz "%~dp0images\tz.mbn" || @echo "Flash tz error" && exit /B 1
fastboot %* flash sbl1 "%~dp0images\sbl1.mbn" || @echo "Flash sbl1 error" && exit /B 1
fastboot %* flash sbl2 "%~dp0images\sbl2.mbn" || @echo "Flash sbl2 error" && exit /B 1
fastboot %* flash sbl3 "%~dp0images\sbl3.mbn" || @echo "Flash sbl3 error" && exit /B 1
fastboot %* flash rpm "%~dp0images\rpm.mbn" || @echo "Flash rpm error" && exit /B 1
fastboot %* flash aboot "%~dp0images\emmc_appsboot.mbn" || @echo "Flash aboot error" && exit /B 1
fastboot %* erase boot || @echo "Erase boot error" && exit /B 1
fastboot %* flash misc "%~dp0images\misc.img" || @echo "Flash misc error" && exit /B 1
fastboot %* flash modem+modem1 "%~dp0images\NON-HLOS.bin" || @echo "Flash modem error" && exit /B 1
fastboot %* flash system+system1 "%~dp0images\system.img" || @echo "Flash system error" && exit /B 1
fastboot %* flash cache "%~dp0images\cache.img" || @echo "Flash cache error" && exit /B 1
fastboot %* flash userdata "%~dp0images\userdata.img" || @echo "Flash userdata error" && exit /B 1

fastboot %* flash storage "%~dp0images\storage.img" || @echo "Flash storage error" && exit /B 1

fastboot %* flash recovery "%~dp0images\recovery.img" || @echo "Flash recovery error" && exit /B 1
fastboot %* flash boot+boot1 "%~dp0images\boot.img" || @echo "Flash boot error" && exit /B 1
fastboot %* reboot || @echo "Reboot error" && exit /B 1

Liczba linijek jest taka sama :smile: bo skrypt z 4.1 zawiera 1 linię, której nie ma skrypt dla wersji 5.0:

fastboot %* flash storage "%~dp0images\storage.img" || @echo "Flash storage error" && exit /B 1

 

Z kolei w tym z 5.0 jest linia, której nie ma w starym, i zapewne to ją miałeś na myśli:

fastboot %* flash partition "%~dp0images\gpt_both0.bin" || @echo "Flash partition error" && exit /B 1

 

Nie są one jednak, jak widać w kodzie wyżej, w tym samym miejscu w skryptach, a domyślam się, że kolejność wykonania tych poleceń może mieć duże znaczenie.

 

Co mam więc zrobić?

 

Czy tylko dodać do starej wersji tę linię z nowej (ale na którą pozycję ją wstawić?), czy także muszę usunąć linijkę z komendą "flash storage"?

 

Czy flashując z peceta interesują mnie tylko pliki .bat a pliki .sh mnie nie dotyczą i ich nie ruszam?

 

Plik gpt_both0.bin o dziwo jest w paczce z ROM-em na 4.1. Czy na pewno tego pliku nie muszę zaktualizować do wersji z nowszej paczki 5.0?

 

Dziękuję.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na pewne sprawy.

Niedawno kupiłem Redmi 2S i zauważyłem szybkie rozładowywanie baterii. Najwięcej pamięci zżerał MiHome. Poszukałem na internecie i to niby jest launcher. Ale po wyłączeniu go komórka działa jakby nic się nie stało, a zużycie baterii zmniejszyło się, ale nadal jest dziwnie duże (lecz teraz procek nie grzeje). Więc po co jest w ogóle ta aplikacja? I czy jest możliwość blokady jej włączenia?

Komórka szybciej zużywa baterię po lekkim używaniu. Nawet po wyczyszczeniu RAM-u nadal jest to samo.

Nie wspominając o bardzo powolnym ładowaniu telefonu, gdy jest włączony i wyłączony.

Która wersja MIUI V6 jest najmniej problematyczna? Bo pamiętam, gdy jeszcze miałem Galaxy S2, że wersja MIUI oparte na 4.2 ostro zżerał baterię i grzał telefon, a ostatnia wersja oparta na 4.1 nie miała żadnych takich problemów.

Próbowałem 5.5.22, 5.5.8 (w tej wersji w ogóle gsm nie działał i numeru IMEI nie mogło sczytać :-|), a teraz mam 5.6.11.

Edytowane przez MasaGratoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

 Byłem niedawno nowym użytkownikiem mi2s. Niestety jest w serwisie w chinach :(

Pogubiłem się trochę w wersjach miui i androidach.

Chciałbym mieć w telefonie działające bluetoth 4.0 z tego, co udało mi się ustalić dopiero kitkat to obsługuję.

Dodatkową funkcją, która jest w telefonie  i na której mi zależy jest nagrywanie 60kl/s.

I tutaj miałem okropny kłopot kitkacie i lolipopie nie mogłem znaleźć funkcji uruchomienia nagrywania z większą ilością klatek.

Może znacie jakiś sposób wybrnięcia z tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...