Skocz do zawartości

MI2/S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

A Xiaomi nie umie, bądź nie chce zrobić stabilnej v6 na KK

Ależ ta która jest, jest dostatecznie stabilna. Ma tylko wykastrowany z większości funkcji Aparat. No i nie wiem, czy można powiedzieć, że jest zrobiona przez Xiaomi, bo to nie całkiem prawda by była.

Nie bardzo już wierzę, że wypuszczą v.6 na JB - jakby miała być, to raczej już by była. No, ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ta która jest, jest dostatecznie stabilna. Ma tylko wykastrowany z większości funkcji Aparat. No i nie wiem, czy można powiedzieć, że jest zrobiona przez Xiaomi, bo to nie całkiem prawda by była.

Nie bardzo już wierzę, że wypuszczą v.6 na JB - jakby miała być, to raczej już by była. No, ale kto wie...

Właśnie wrzuciłem do v6, aplikacje aparatu z JB v5.... Sam nie wiem, czy jest więcej ustawień, bo po prostu nie pamiętam jak to jest na oficjalnym wydaniu MIUI (a nie mam apki aparatu z v6 zainstalowanej, by porównać)

Mam w ust : balans bieli, ekspozycja, ISO, efekty, HDR, tryb nocny, panorama, linie pomocnicze + załącznik screenshot

Mi2s+Tapatalk+sMIUI

post-1831-1417989932,4726_thumb.png

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrzuciłem do v6, aplikacje aparatu z JB v5.... Sam nie wiem, czy jest więcej ustawień, bo po prostu nie pamiętam jak to jest na oficjalnym wydaniu MIUI (a nie mam apki aparatu z v6 zainstalowanej, by porównać)

Mam w ust : balans bieli, ekspozycja, ISO, efekty, HDR, tryb nocny, panorama, linie pomocnicze + załącznik screenshot

 

 

Masz też, jak widać na screenie "tryb ostrości". Oprócz balansu bieli tego mi brak najbardziej w v6. Napisz jeszcze czy jest i czy działa kręcenie filmów HFR i z jakam fps konkretnie,a także czy w filmach działa ręczny balans bieli. I generalnie - czy te wszystkie opcje rzeczywiście działają, bo samo to, że są w menu to niewiele znaczy. Proszę też o wskazówki - jak wrzucić aparat z v5 do v6.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa blada. Wczoraj nie miałem kiedy testować aparatu z v5, tylko go wgrałem.. . Teraz znalazłem sekundę, więc w skrócie : nie działa HFR, tylko tryb przyspieszony. Filmy nagrywane są z jakimś szarpanym dźwiękiem. Jakby mikrofon chwytał co któryś (głośniejszy) dźwięk. Przy filmikach nie ma ręcznego balansu bieli. Co do ilości fps, później sprawdzę. Ale ogólnie padaka, praktycznie ZERO funkcji.

Czyli ewidentnie Xiaomi wykastrowało aparat na v6. Zapomnieli, że jest taki model jak mi2 i posiada jeszcze całkiem, całkiem, dobry sprzętowo aparat.

Mi2s+Tapatalk+sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają sterowników z 4.4 dla niektórych modułów kamery w MI2. Dlatego nadzieja jest w v6 4.1 choć userzy się krzywią jak widzą 4.1. Wolą mieć wyższy numerek a mieć wykastrowany system.

 

Podobnie jest z MI3. Jakimś cudem nigdy nie było Slow Motion w MI3. W MI2 jest. MI3 nie ma. MI4 znowu ma. Mimo tych samych aplikacji kamery w romie MI3/MI4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają sterowników z 4.4 dla niektórych modułów kamery w MI2. Dlatego nadzieja jest w v6 4.1 choć userzy się krzywią jak widzą 4.1. Wolą mieć wyższy numerek a mieć wykastrowany system.

Podobnie jest z MI3. Jakimś cudem nigdy nie było Slow Motion w MI3. W MI2 jest. MI3 nie ma. MI4 znowu ma. Mimo tych samych aplikacji kamery w romie MI3/MI4.

A widzisz może "subtelną" różnicę pomiędzy dalvik i art..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak. Nie mam żadnego urządzenia z art. Ok.. Mam Nexusa 7 z 5.0 ale on laguje więc ciężko powiedzieć cokolwiek. Moim zdaniem jak się ma szybki telefon z szybką pamięcią flash to art czy dalvik jeden pies.

Wysłane z MI4

Mi2s z cm11 - dalvik i art..ok, przy art jeszcze się czasem krzaczyło, ale różnica bardzo widoczna. A cm11 na dalvik i tak był szybszy niż v5 4.1. Z tego, co można poczytać o 5.0 ivana art jest fenomenalny. I tu jest po co "gonić za numerkami" ..chociaż po kilku postach trollowania ;-) w końcu przyznam trochę racji - nie tylko xiaomi nie wspiera i nie inwestuje w 2-3 letnie modele "namawiając" tym samym do zakupu nowego..chociaż szkoda, bo mi2s to bardzo dobry tel z dużym potencjałem..na szczęście są developerzy i inne dostępne romy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madden, bo właśnie CM11 nie do końca był przystosowany do pracy na art. Takie na siłę wszystko. Z resztą później żaden dev nie wspierał tego, trzymając się dalvik. Na 5.0 już będzie to widoczne, z reszta sam nawet przytoczyłem testy z jednego z forów :

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/4012-Android-5.0-Lollipop-by-Ivan---już-na-Mi2-!#entry37584

Tutaj cyferki robią robotę:-)

Mimo, że aktualnie mi odpowiada sMIUI. Jedynie boli kwestia aparatu (ale to nie jest dla mnie priorytet)... To bacznie obserwuje rozwój CM12 pod mi2. I pewnie pewnego dnia przeskocze z ciekawości na 5.0, choćby sprawdzić tą pracę na art.

Mi2s+Tapatalk+sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numb

Po pierwsze, MI2S ma dopiero półtora roku.

Po drugie, przez ten czas nie miał żadnej aktualizacji androida, bo obecną wersję eksperymentalną 4.4 trudno nazwać dopracowanym systemem.

A przecie się da zrobić dobry ROM 4.4 dla tej słuchawki, istnieje ich kilka i są pozbawione bugów, w odróżnieniu od MIUI.

A Xiaomi ten, skądinąd świetny telefon, po prostu olało, albo też ich developerzy nie radzą sobie z oprogramowaniem do niego. I czy mamy tutaj do czynienia z pierwszym czy też drugim przypadkiem, o firmie to świadczy zdecydowanie źle.

I proszę, niech nikt mi tu nie pisze, że jest to tylko pogoń za wyższym numerkiem, bo argument ten jest równie wyświechtany co nieprawdziwy.

W ogóle to odnoszę coraz częściej wrażenie, że użytkownicy Xiaomi wbrew własnym interesom i nie wiedzieć po co, bronią wątpliwej polityki firmy jakby chodziło o ich życie.

Zdecydowanie pachnie ogryzkiem, bez obrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olało? Czy nie dostajesz aktualizacji? A nie, Xiaomi dało MIUI 6 na 4.4 i niedługo będzie kolejne na 4.1, w dodatku obydwa aktualizowane co tydzień...

To nie jest Nexus, nie jest czysty Android. MIUI jest oparte na Androidzie, baza nie ma takiego znaczenia, czy to 4.1 w Mi2/S, czy 4.2 w Redmi 1/Note, czy 4.3 w Redmi 1S, czy nawet 4.4 w Mi2/S (Special Edition) i Mi3/4.

Spytaj Acida (miał wszystkie telefony Xiaomi), czy widział jakąkolwiek różnicę między 4.1/2/3/4 na MIUI V5? W 4.4 przydatne jest wsparcie wearables i ogólnie BT 4.0 LE. Poza tym brak zauważalnych różnic. Mi2/S prawdopodobnie dostanie 4.1 z przeportowanym BT do obsługi 4.0 LE i wearables. Jeśli dojdzie do tego, że dzięki lżejszemu systemowi przyspieszy, to większość zapomni o 4.4. Rozumiem potrzeby niektórych aplikacji, ale nadal jest ich bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do art to jeszcze jedno: pogoń za 4.4 by mieć art był bez sensem. Tzn użytkownicy wytykali Xiaomi że nie ma 4.4 bo oni chcą art. Ale art był zawsze funkcją eksperymentalna i MIUI nie widziało potrzeby bawienia się w coś co wymaga nowego podejścia do aplikacji i ich stabilności. Może ich aplikacje wymagały zmiany a oni nie chcieli tego. Art jest na razie tylko w Mi3 dla romu Alfa.

Dopiero 5.0 to co innego gdzie art jest natywny i tu jest sens.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numb

Tak właśnie, olało. Spróbuj przeczytać jeszcze raz, to co napisałem - MI2S nie dostało żadnej aktualizacji Androida przez 1,5 roku, a przecież to był flagowiec.

Dla Ciebie takie aktualizacje są pozbawione znaczenia i nie wnoszą nic, OK, Twoje prawo. Ale nie wmawiaj innym, że powinni myśleć tak jak Ty, bo tak jest i już.

Od wersji 4.1 (poprzez 4.2 i 4.3) do wersji 4.4, parę rzeczy jednak android poprawił, wprowadził, zoptymalizował bądź też umożliwił, masz tu wykaz  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wersje_systemu_Android , wybierz sobie, co Ci tam najbardziej potrzebne.

Poza tym, aktualizacja bazy w przypadku flagowców to ukłon w kierunku użytkowników, którzy wybrali akurat tę markę, a nie np. konkurencji. I obowiązek producenta.

Dodam jeszcze, że Xiaomi w ogóle nie planowało 4.4 dla MI2, dopiero jak ludzie masowo zaczęli się burzyć, trochę oprzytomnieli.

A cotygodniowe aktualizacje nie mają tu nic do rzeczy. Jakbym chciał często aktualizować system, to w CM mogę to robić codziennie, tylko po co?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostało aktualizacji androida, ponieważ miui tylko bazuje na androidzie. Skąd wiesz, że te zmiany w ogóle działają, skoro MIUI głęboko modyfikuje androida? Jeżeli ktoś chce aktualizacje bazy androida bierze Nexusy, jeśli ktoś chce aktualizacje nakładki wraz z funkcjonalnością bierze Xiaomi. Mogę się założyć, że Xiaomi więcej funkcji i fixów androida dodało w MIUI V5 w cotygodniowych aktualizacjach niż Google między 4.1 a 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest jak piszesz, to dlaczego takie słuchawki jak MI3 albo Mi4 mają 4.4? Przecież to nic nie daje?

A co do MIUI, to fakt - jest to głęboka modyfikacja Androida, ale nie na tyle, by funkcjonować samodzielnie i de facto jest to wciąż android, system który jest rozwijany i doskonalony, tyle że użytkownicy MI2S mogą się o tym przekonać tylko dzięki licznym ROMom jakie są na ten telefon dostępne.

A tych bzdur jakoby Xiaomi dawała multum funkcji i fixów w cotygodniowych aktualizacjach, to może mi oszczędź. Używałem MIUI ponad pół roku, teraz używam MoKee (po drodze jeszcze CM, WIUI, CrDroid, PacMan i kilka innych), więc mam porównanie. I to co piszesz, nijak się ma do rzeczywistości.

I na koniec jeszcze małe podsumowanie: ja naprawdę jestem bardzo zadowolony z telefonu. Ale bycie zadowolonym użytkownikiem nie przeszkadza mi dostrzegać tego, że firma matka traktuje słuchawkę po macoszemu, i tylko patrzy jakby tu zarobić na kolejnych nowych telefonach, więc po co zajmować się starym jak świat 1,5-rocznym flagowcem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cotygodniowe aktualizacje nie mają tu nic do rzeczy. Jakbym chciał często aktualizować system, to w CM mogę to robić codziennie, tylko po co?

Yy technicznie rzecz biorąc to nie do końca. Kompilacje Nightly a MIUI dev co piątek to troszkę co innego.

 

Skoro jest jak piszesz, to dlaczego takie słuchawki jak MI3 albo Mi4 mają 4.4? Przecież to nic nie daje? 

Technicznie rzecz biorąc też to nie tak. Qualcomm 800 i 801 wspiera nowsze technologie i ma sterowniki do 4.3 i wyżej. 

Po prostu wraz z nowszymi CPU jest wymagany nowszy Android. 

Potrafisz zainstalować na Nexusie 5 Androida 4.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, skoro tak twierdzisz, nie będę się z tym kłócił.

Ale wyjaśnij mi dlaczego takim problemem było danie MI2S androida 4.4?

Jest parę telefonów z bardzo podobną konfiguracją sprzętową, które dostały 4.4, a po drodze 4.2 i 4.3.

Mało tego, istnieje z 10 ROMów dla MI2 opartych o KK. Czyli można, tylko Xiaomi albo nie chciało albo nie radziło z tym sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz wyjaśniam. Powód jest bardzo prosty: marketing.

 

I tu kogokolwiek wynurzenia i teorie spiskowe o 4.4 dla MI2 nie mają znaczenia.

 

W czasie gdy był MI2 nie było jeszcze Xiaomi Global. Był Tajwan czy HK i tyle.

Xiaomi obudziło się wraz z nowym flagowcem: Mi3. A skoro Azjaci lubią 5 cali i wyżej to dostali coś zupełnie innego od MI2 (który w czasie swojej premiery konkurował z 4,7 calowym N4 czy HTC One). I tak wyszli na Azję wschodnią.

Nowy telefon siłą rzeczy dostał 4.3 bo to Snapdragon 800. Do telefonów Global dołączył potem Redmi Note z 4.4, którego wersja LTE sprzedaje się też w Indiach. Potem poszło z górki. MI3 dostał bez problemu 4.4.4 bo szykowali się na MIUI 6, który z założenia miał bazować na 4.4 i wykorzystywać jego możliwości np. współpracę z zegarkami itp. 

A MI2? Cóż. Kiedy był MI3 to jeszcze MI2 się jako tako sprzedawał ale gdyby dostał pierwszy 4.4 to jednak mniej by kupiło MI3.

Ponadto siły devów MIUI były skupione na MI3 i kiedy przyszło co do czego to MI2 wciąż stał na 4.1 i nikt nie chciał go ruszać.

MI2 zrobił swoje. Sprzedał się idealnie i ludzie kupowali ten telefon z 4.1 kiedy był 4.2 i 4.3.

Zresztą większość ludzi - w tym ja - patrzy na MIUI v5/v6 a nie numerek androida. Nie miałem do tej pory przypadku by apka powiedziała "nie tym razem, wgraj mi 4.4 to się uruchomię...". Kiedy przyszło do używania MiBand to... ja już byłem na MI4 więc było mi wszystko jedno czy MI2 który gdzieś tam leży ma 4.4. A ma bo przecież jest MIUI 6 4.4. Więc w czym problem? 

MI2 ma wciąż support i to jest najważniejsze. Ludzie tak płaczą nad MI2 ale to ten telefon ma najwięcej custom romów i jeszcze dostanie dwa romy MIUI 6... No faktycznie wybór tak marny, że lepiej wziąć iPhone'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, moment, ja akurat jestem z telefonu bardzo zadowolony, i już kilkukrotnie o tym pisałem. To co mi się nie podoba, to olewanie MI2S, Ty nazwałeś to marketingiem. Tak czy inaczej, fon został potraktowany po macoszemu, a że był to model flagowy, to firma straciła w moich oczach bardzo bardzo. I mój następny telefon to raczej na pewno nie będzie Xiaomi. No ale im to akurat wisi, w Azji sprzedają na miliony, więc co ich tam jakiś niezadowolony z jakiejś Polski. Tako rzecze marketing. I mimo iż jestem lekko rozgoryczony, to jednak rozumiem postępowanie firmy, ale nikt mnie nie zmusi abym to pochwalał.

Nie rozumiem tylko, dlaczego tak wielu moich rodaków tak zaciekle broni producenta telefonów, który de facto ich zlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy tak do końca broni. Ja bym chętnie przesiadł się na Blackberry Q10 czy Q20 bo miałem i sobie chwalę i pomimo Swiftkeya i innych cud Android nie dorasta do pięt BB w pisaniu i predykcji słów. Soft MIUI tez nie jest super. Mnie denerwuje, że cały czas siedzę i grzebię w MIUI a on raz działa raz nie. Raz laguje raz nie. I to na MI4. Choć do i tak domena samego Androida. 

 

Ja widzę MIUi z innej perspektywy. Dużo "od środka" i rozumiem niektóre posunięcia Xiaomi. Z tym MI2 to tak jest.

W kwestii MI2 wyjątkowo bronię Xiaomi. Bo mam respekt do tego telefonu bo mimo tego co ludzie gadają to jest najlepiej wspierany telefon Xiaomi. Jak komuś nie pasuje 4.1 to ma 4.4 v5 (wiui) czy 4.4 v6. A jak nie MIUI to aosp aż po 5.0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy tak do końca broni. Ja bym chętnie przesiadł się na Blackberry Q10 czy Q20 bo miałem i sobie chwalę i pomimo Swiftkeya i innych cud Android nie dorasta do pięt BB w pisaniu i predykcji słów. Soft MIUI tez nie jest super. Mnie denerwuje, że cały czas siedzę i grzebię w MIUI a on raz działa raz nie. Raz laguje raz nie. I to na MI4. Choć do i tak domena samego Androida.

Ja widzę MIUi z innej perspektywy. Dużo "od środka" i rozumiem niektóre posunięcia Xiaomi. Z tym MI2 to tak jest.

W kwestii MI2 wyjątkowo bronię Xiaomi. Bo mam respekt do tego telefonu bo mimo tego co ludzie gadają to jest najlepiej wspierany telefon Xiaomi. Jak komuś nie pasuje 4.1 to ma 4.4 v5 (wiui) czy 4.4 v6. A jak nie MIUI to aosp aż po 5.0.

Wow..czytam dziesiąty raz i oczom nie wierzę! Acid tak świadomie i bez przymusu napisałeś nie do końca pochlebne słowa o Xiaomi? Toć to trzeba w kalendarzu odnotować ! :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madden, @Cake.. . Nie no Panowie, bez przesady. Wiadomo, że lekko będzie( choćby podświadomie) trzymać niektóre poglądy Xiaomi-inaczej olałby zabawę z MIUI Polska ... Ale Acidowi chyba nie odje.... tak bardzo, żeby się modlić do Mitu.

Każdy spogląda na to trochę z innej strony. Ja też nigdy nie pojme tej polityki Xiaomi. Z niektórymi kwestiami - głównie jeśli chodzi o update - jestem pogodzony, niestety.

Mi2s+Tapatalk+sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

elbi, 

była taka wersja jak 39.0.0 ? :)  może chodzi Ci o 49.0.0.

Ale niestety nie miałem takiego problemu więc nie pomogę. 

A powie mi ktoś czy mój problem czyli brak zegarka na pasku podczas przychodzącej rozmowy (tylko gdy wychodzi z uśpienia)? Czy wy macie zegarek? czy to tylko mój problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...