Skocz do zawartości

MI2/S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, dzisiaj dotarł mi2s z ibg:

MiUi 4.3.28

Android 4.1.1

 

Nie będę ukrywał, że to moje pierwsze spotkanie z androidem (od zawsze iOS).

Pytanie - czy mam zostawić ten soft (właściwie po uruchomieniu telefonu włączyłem język polski oraz wykasowałem chińskie programy), czy zgodnie ze sztuką powinieniem wyzerować telefon i zainstalować od nowa inny soft? Jeśli tak, to jaki jest obecnie najlepszy i stabilny dla mi2s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie zaktualizowałem metodą 1 (chociaż nie do końca tak jak jest napisane w poradniku, ja np. nie miałem opcji "Reboot to new version"). Tak czy inaczej system zainstalowałem dla pewności jeszcze drugi raz więc mam nadzieję, że będzie OK.

PS. tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czekaj... zaraz nim kilka razy jeb** o ścianę, pozbieram kawałki plastiku, zdam video-relacje :o

Pod względem wydajności, to spokojnie da rade śmigać na wszystkich tytułach. GTA, MC 4, Asphalt, CoD, NFS, RR wszystko na full detal miałem ustawione i płynnie szło . Co do wspomnianych upadków, miał kilka lotów na płytki i odpukać - nic się nie stało. Dodatkowo mam na ekranie założone szkło ochronne.

Tap Tap Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie pytania zadajesz.

To są subiektywne odczucia. Dla mnie te 4,3 może być. Do zwykłego użytkowania wymiary są idealne. Kwestia też z jakiego telefonu przechodzisz. Ja na mi2 przesiadłem się z ekranu 3,7. Więc dla mnie była spora różnica.

Ale z czasem człowiek się przyzwyczaja... Do wiosny, jak trochę zaskórniaków uzbieram, planuje przesiadkę na coś +/- 5' cali - tylko bardziej, ze względu na ot tak - zmianę na inny telefon, niż bardzo dużą potrzebę większego ekranu.

Tap Tap Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna tego telefonu i mam pytanie do jego urzytkowników czy na obecną chwile można jeszcze na nim poszaleć w nowe gry i drugie pytanko jak on znosi upadki?

 upadki znosi źle - czasami mam wrażenie, że ten plastik to w rzeczywistości plastelina :)  - jeśli chodzi o szkło, to zabezpieczone glassem jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wspomnieć, że ogólnie V5 Stable dla Mi2S było już dawno, a dokładniej 12 października. Mówiąc szczerze, z chęcią powróciłbym do V5, najlepiej stable, bo ostatnio w V6 drażnią mnie 3 problemy:

  • budzik uruchamiający się dopiero po naciśnięciu przycisku odblokowania ekranu,
  • drenaż baterii w nocy na poziomie 18%,
  • zmniejszona głośność odbiorcy podczas rozmowy.

 

W V5 znowu nie działała mi synchronizacja rejestru połączeń oraz smsów, także zawsze coś. Jak to będzie mi działać w V5 to zostanę dłużej na tym.

 

Zapomniałem dodać, że V5 są jeszcze problemy z GG. I to nie są problemy aplikacji, tylko MIUI. Na V6 GG ładuje się tak jak kiedyś na V5, czyli szybko.

Edytowane przez AmyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wspomnieć, że ogólnie V5 Stable dla Mi2S było już dawno, a dokładniej 12 października. Mówiąc szczerze, z chęcią powróciłbym do V5, najlepiej stable, bo ostatnio w V6 drażnią mnie 3 problemy:

  • budzik uruchamiający się dopiero po naciśnięciu przycisku odblokowania ekranu,
  • drenaż baterii w nocy na poziomie 18%,
  • zmniejszona głośność odbiorcy podczas rozmowy.

 

W V5 znowu nie działała mi synchronizacja rejestru połączeń oraz smsów, także zawsze coś. Jak to będzie mi działać w V5 to zostanę dłużej na tym.

 

Zapomniałem dodać, że V5 są jeszcze problemy z GG. I to nie są problemy aplikacji, tylko MIUI. Na V6 GG ładuje się tak jak kiedyś na V5, czyli szybko.

 

Co to znaczy, że budzik się uruchamia dopiero po naciśnięciu przycisku odblokowania ekranu? Nie prościej napisac, że po prostu nie dzwoni o zadanej porze? No, chyba, że ustawiasz jakiś inny budzik, budzisz się minutę przed czasem budzenia w MIUI, odblokowujesz ekran i czekasz na alarm MIUI, wtedy dopiero oficjalnie uznajesz sie za obudzonego i wstajesz :-)

 

Ale poważniej:

 

Budzik w MIUI6 budzi mnie codziennie bez problemu. Polegam na nim.

 

Większego drenażu baterii w stosunku do v.5 w zasadzie nie potwierdzam, chociaż, zdarzyło się raz czy dwa, że system z niewyjaśnionych powodów nie wszedł w deep-sleep, no to wtedy tak, jest gorzej. Braku deep-sleep na v.5 nie pamiętam od niezliczonych tygodni.

 

Problem z głośnością rozmowy zdarzył mi się 1 raz na kilkaset rozmów. Fakt, było to dziwne, ale już wiem, co wtedy zrobić, więc w razie czego będzie to problem praktycznie żaden.

 

Do v.5 nie chcę wracać, ponieważ tam mi z kolei źle działała lokalizacja. Nie tylko, że źle, ale do tego prądożernie. Pod v.6 działa sprawnie i wydajnie.

 

Synchronizacji SMS-ów nie używam, tym bardziej rejestru, więc się nie wypowiem.

 

GPS działa nieco lepiej pod v.6.

 

Natomiast prawdziwą tragedią pond v.6 jest Aparat (tragiczna jakość zdjęć, brak wielu podstawowych ustawień – głownie boli brak balansu bieli, trybu auto ostrości, no i HFR). To jest naprawdę przykra sprawa. I chyba nie ma żadnej alternatywnej aplikacji, która potrafiłaby kręcić filmiki slow motion, tak jak to robił systemowy Aparat pod MIUI5. Tego mi czasem bardzo brak.

 

Acid napisał w którymś z wątków, aby nie liczyć na to, że Aparat pod MIUI6/KitKat dla Mi2S będzie poprawiony/rozbudowany. I powiem Wam szczerze, że to mnie bardzo jakoś zniechęciło w ogóle do Xiaomi/MIUI (po raz pierwszy odkąd mam kontakt z tym systemem). Bo się poczułem po chamsku zmuszany do przesiadki na lepszy/nowszy model ich tel. Wiem, że to normalka u innych producentów, ale kupiłem Xiaomi m,.in. dlatego, że takiej polityki wcześniej nie stosowali, a w każdym razie nie tak dosadnie.

 

Nie mogę też zrozumieć głupiego uporu twórców v.6, aby nam nie dać skrótu do przełączania 2G/3G. No sorry, ale tutaj żadnych przeszkód technologicznych nie ma. Nawet w przypadku ikonki aktywnego budzika się ugieli (na razie jest w roadmap), ale z tym skrótem do przełącznika się uparli chyba, że ma nie być i nie będzie (tak jak w serii Redmi - tam nie ma).

 

Dyktafon w Mi2S nagrywa tak samo marnie w v.5 i v.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet to raczej nie jest zmuszenie do przesiadki, Mi2 ma około 2 lat, a na dodatek Xiaomi nie udało się wykonać stabilnej wersji 4.4, a że ludzie bardzo chcieli to zrobili Special Edition na bazie Ivana (chyba jego), gdzie jest wiele różnic głęboko w systemie między nim a oficjalnym MIUI. Z tego względu nie będzie dużego wsparcia dla tej wersji, może większe będzie jeśli wyjdzie oficjalne MIUI 6 na 4.1, choć nieprędko jeśli w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na cholere robić v6 postawione na JB?! Dla mnie to już z góry był poroniony pomysł... v6 na 4.1 pewnie z bugami, gdzie spokojnie można sobie mega stabilnie siedzieć na v5.

Gdyby nie kilka usprawnień i aplikacji na KK, gdyby działały zawsze i w 100% powiadomienia, zostałbym na 4.1 z MiCore.

Ale póki co v6, nie jest dla mnie najgorsze. Jest kilka niedoróbek, ale ja już liczę się z tym, że jakiekolwiek zmiany v6, dla mi2 - nie będą wprowadzane.

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na JB? Odświeżony interfejs, nowe funkcje, 100% stabilność i działające wearables po przeportowaniu modułu bluetooth z 4.4. Gdyby nie kilka aplikacji i ustawień w KK to 4.1 byłby o wiele lepszą opcją.

CM11 na KK - działa stabilnie i bez bugów. AOSP na 5.0 już jest. Za chwilę będzie CM12.

A Xiaomi nie umie, bądź nie chce zrobić stabilnej v6 na KK..smutne to bardzo..a mi2s na lollipop na art z v6 to byłoby coś...ech, marzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...