Skocz do zawartości

MI2/S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Stałem się szczęśliwym posiadaczem tego magicznie szybkiego telefonu i właśnie instaluję oprogramowanie, przenoszę kontakty itp.

Natrafiłem na taki problem,

1) jak przenieść stan gier z poprzedniego telefonu? Wyczytałem, że TitaniumBackup da radę, kupiłem i niestety przeczytałem, że aplikacja nie ma dostępu do roota - jakiś pomysł, jak to obejść by przerzucić gierkę (stany z gier) ?

2) jak zmusić by kontakty, które są dodawane, były dodawane do konta google?

3) jak zrobić, by telefon dawał internet po kablu usb? mój windows 7 nie potrafi pobrać z winupdate sterowników do obsługi tego połączenia

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz włączyć uprawnienia root w aplikacji uprawnienia w Panel Sterowania.

2. O ile masz włączoną synchronizację kontaktów z kontem, to powinno się to odbywać albo automatycznie, albo ręcznie jak wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chcesz roota to: Panel Sterowania (na pulpicie) > Uprawnienia > Uprawnienia ROOT (włącz).

2. Po prostu z Ustawienia > + Dodaj konto - dodaj Google. I jak tworzysz nowy kontakt z poziomu telefonu to wyskoczy okienko z wyborem konta gdzie chcesz zapisać kontakt (czy na Google czy na Xiaomi). Polecam jednak trzymać kontakty na Xiaomi bo wtedy synchronizują się zdjęcia w HD czego google nie potrafi.

3. W normalnym systemie czyli Ubuntu linux podpinasz telefon do USB i włączasz Tethering (Ustawienia > Więcej > Tethering) - tyle, masz internet. Niestety na Windows trzeba pokombinować chyba. Musisz najpierw dojść do tego by system prawidłowo rozpoznał telefon. Ale możesz też podpiąć i włączyć ten Tethering. Wtedy Windows powinien poszukać sterowników do modemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie i precyzyjne odpowiedzi.

Uprawienia aplikacji nadałem, przywraca, ale sama gra niestety 'wywala się' i mam zgłosić, lub wyłączyć ja :(

Co do google to mam już kontakty i kalendarz :)

Z tym internetem router po wifi działa idealnie, na usb system nie rozpoznaje telefonu i nie pobiera do niego sterownika, poszukam jeszcze może gdzieś google powie jak to zrobić :)

-- 7 gru 2013, o 16:22 --

Witajcie,

mam jeszcze takie pytanie, wydaje mi się, że gdzieś w oprogramowaniu widziałem funkcję "włącz przycisk zakończ", jak dzwoniłem do kogoś, to nie pokazywał mi się przycisk zakończenia rozmowy i telefon dzwonił i dzwonił, aż operator mnie rozłączył.

Później zadzwoniłem i ekran nie wygaszał się, widziałem czerwony przycisk 'zakończ' rozmowę.

To się gdzieś włącza, wyłącza? możecie mnie pokierować - gdzie?

Z góry dziękuję

-- 8 gru 2013, o 01:16 --

Wracając do kontaktów z google, wcześniej w sgs miałem szybką aktualizację z kontem google-kontakty.

Robiłem zmianę na WWW i po 10sek miałem aktualizację na komórce, a teraz zrobiłem kilka zmian i zero efektu na komórce.

Nawet wszedłem w ustawienia i wyłączyłem/włączyłem synchronizację, jakieś pomysły jak to naprawić?

-- 8 gru 2013, o 01:22 --

p.s. o dziwo, jak zmienię na komórce, to na koncie googla uaktualnia się w 10sekund :)

zależy mi na odwrotnej sytuacji, na google robię, w telefonie się aktualizuje

-- 8 gru 2013, o 01:30 --

Screenshot_2013_12_08_01_25_39.png

Znalazłem zapewne błąd, pomożecie go rozwiązać ? :)

p.s. przepraszam za te dodawanie wiadomości, dopiero zauważyłem wpis, pod wpisem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do sterownikow do windowsa. Mi na win 8 wszystko samo pobiera. Na win xp nie chciał sterownikow mtp zainstalowac. Poszukaj sterownikow mtp w necie, ja zainsgalowalem program ktory sie nazywal jakos miui sync czy podobnie.

Wszystko po chinsku, ale sa sterowniki.

Tetheringu przez usb nigdy nie probowalem, po wifi zmiga ladnie

Wysłane z mojego MI 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wygląda kwestia internetu po 3G w Polsce na MI 2S? Nie pytam o AERO, tylko o transfer danych 3G od normalnych operatorów telefonii?

Dzięki.

T-Mobile HSPA+ w Bolesławcu: 22Mbit/s - czyli całkiem nieźle.

We Wrocławiu też w większości HSPA+ lub HSDPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że mam jakieś chinskie aplikacje po wgraniu spolszczonego ROMu?

Po podłączeniu telefonu z kompem przez USB, wyświetla mi się komunikat , że muszę sformatować kartę... co robić?

Nie działa mi WSM Tools, co kliknę to, wyskakują komunikaty " Permission denied", "The xposed framework binary is not installed". Moduły udało mi się normalnie pościągać, lecz przy włączaniu wyskakuje komunikat :"The xposed framework binary is not installed", po czym jednak się wyświetla, że dany moduł jest w użyciu - itak nie działa, co bym nie zmienił w Mi-tools, to nie reaguje. Jak to naprawić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Tak, możesz je wszystkie usunąć, jednej z tych aplikacji w ogóle nie miałem na pulpicie (Baidu, ikona "Du") i usunąłem ją przez clean master.

2 - Mam to samo jeśli wejdę na dysk od razu po podłączeniu telefonu, muszę poczekać kilka sekund po wpięciu kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić zachowanie diody powiadomień?

chciałbym, aby świeciła się ciągle podczas ładowania czerwonym kolorem, jak będzie naładowana to zgaśnie / będzie świeciła na zielono.

Jak podczas ładowania będzie jakieś powiadomienie, to będzie migać na czerwono z odstępami kilku-sekundowymi.

Gdzieś są takie opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

a GTA? mi vc i sa na max zamulalo nie wiedziec czemu, jesli o CPU mniejwiecej 1,5 rdzenia wykorzystane a jesli o GPU... na zmniejszonym taktowaniu z 400 na 200MHz dzialalo na granicy komfortu ;p

kiedys rowniez testowalem Arma Tactics THD tworzony pod tegre... z wlaczonymi jakimis tam dymami/oswietleniem porzadnie zacinal ale to kwestia portu z tegry

 

a cala reszta gier, tak jak koledzy wyzej napisali; z palcem w nosie ;) ja mowie tez o doswiadczeniach ze snapem S4 pro (MI-2) a nie 600 (MI-2S) ktory jest troche wolniejszy

zapytales tez o real racing 3, mi na oszczednym (gpu 200 zamiast 400) na maxymalnych lekko przymula wiec na 2S pewnie nawet na oszczednym smiga plynnie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podbijam temat bo również mam kilka pytań:

 

1- Czy w Mi-2 klawisze "MENU, HOME, BACK" są podświetlane? U mnie  nie świecą. W Mi1 były podświetlane i bardzo  mi to pasowało.

3- Czy mogę usunąć aplikację Clean Master - to jakaś integralna część softu i ma wpływ na działanie systemu?

4- Jak z odtwarzacza muzycznego usunąć pobrane okładki albumów do piosenek? - do części utworów dołączyło mi złe okładki i nie wiem jak to cofnąć.

5- Jak zmienić dzwonek na własny? - gdy wybieram własne dzwonki, uruchamia się odtwarzacz ale nie widzę ich na liście utworów.  Gdy znowu  w Menadżerze Plików otwieram katalog do którego skopiowałem dzwonki to nie ma żadnej opcji aby utwór ustawić jako dzwonek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie są podświetlane.

3. Nie kojarzy mi się taka aplikacja, wiec pewnie śmiało możesz odinstalować. Z resztą systemowej nie usuniesz bez konkretnego menadżera pliku, czy aplikacji jakiejś. Więc spróbuj z pozycji ust telefonu.

4. Wyczyść dane aplikacji i powinno załatwić sprawę. Ewentualnie zobacz w galerii, czy nie utworzył się katalog z okladkami u usuń go.

5. Dzwonki wrzuć do folderu storage/sdcard0/MIUI/ringtone.

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie są podświetlane.

3. Nie kojarzy mi się taka aplikacja, wiec pewnie śmiało możesz odinstalować. Z resztą systemowej nie usuniesz bez konkretnego menadżera pliku, czy aplikacji jakiejś. Więc spróbuj z pozycji ust telefonu.

4. Wyczyść dane aplikacji i powinno załatwić sprawę. Ewentualnie zobacz w galerii, czy nie utworzył się katalog z okladkami u usuń go.

5. Dzwonki wrzuć do folderu storage/sdcard0/MIUI/ringtone.

1- OK

2- OK usunięte

5- Podłączyłem tel do komputera i w katalogu: Komputer\MI 2\Pamięć wewnętrzna\MIUI - nie ma katalogu ringtone. Mam go sobie tam utworzyć?

4- W tym samym katalogu co napisałem wyżej (Komputer\MI 2\Pamięć wewnętrzna\MIUI) jest  jesczcze podkatalog \music\album - tam znalazłem miniaturki okładek. Problem rozwiązany. OK

 

Zostaje punkt 5.

 

5- Sam odpowiadam - tak trzeba sobie utworzyć taki katalog i skopiować dzwonki - wszystko działa !!

Edytowane przez pbgalaxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, też można. Ale drugi sposób jest lepszy bo system widzi dograne dzwonki jako własne i nie trzeba ich szukać po całym telefonie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zmienić domyślny pulpit po naciśnięciu klawisza HOME. Teraz zawsze przewija do pierwszego pulpitu. W Mi-1S można było sobie ustawić który pulpit jest domyślny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na pulpicie naciśnij przycisk Opcji i wybierz Podgląd. Wtedy pojawią się wszystkie ekrany pulpitu i ikonki domku pod każdym. Domek z pomarańczowym tłem oznacza główny ekran pulpitu. Kliknij odpowiedni domek i gotowe ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś z Was może dostęp do jakichś suchych materiałów z MI2s ?

Chodzi mi o filmy HD, które mogę pobrać i ocenić jak to wygląda bez ingerencji YT.

Szukałem sampli w recenzjach Googli i czasami się trafiają pod niektóre telefony, lecz w tym przypadku wszystko co znalazłem zostało umieszczone na YT ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...