Skocz do zawartości

Xiaomi MI5 - nie znajduje sygnału GPS


Zurieee

Rekomendowane odpowiedzi

W diagnostyce wejdź w test GPS i zostaw telefon na parapecie na dłuższy czas np 1000 sekund jak będzie trzeba. Jeśli złapie fix to po restarcie już będzie łapać szybko. Druga sprawa może masz przewężone ścieżki anteny GPS na pokrywce płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:

Druga sprawa może masz przewężone ścieżki anteny GPS na pokrywce płyty głównej.

Da się to naprawić w serwisie niewielkim kosztem czy potrzebna jest wymiana płyty głównej albo trzeba się z tym pogodzić?

W najlepszym czasie na parapecie złapało mi 15 satelit. Później program do testowania GPSa zamiast 0 satelit zaczął pokazywał przynajmniej 7 - 8, więc postęp jest. Fix time na poziomie 59 sekund w diagnostyce.

Jak doprowadzić GPSa do stanu używalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hackmaniak napisał:

Da się to naprawić w serwisie niewielkim kosztem czy potrzebna jest wymiana płyty głównej albo trzeba się z tym pogodzić?

W najlepszym czasie na parapecie złapało mi 15 satelit. Później program do testowania GPSa zamiast 0 satelit zaczął pokazywał przynajmniej 7 - 8, więc postęp jest. Fix time na poziomie 59 sekund w diagnostyce.

Jak doprowadzić GPSa do stanu używalności?

Zainstalować 6.11.10.

Te czary mary, o których wspomina Wielki Elektronik MIUI Polska to zwyczajne bajki :) GPS i kilka innych rzeczy jest celowo popsute w Androidzie 7. Najlepiej (ale i tak nie idealnie) wszystko działa na 6. GPS łapie fixa w sekundę lub dwie, działa jako tako OIS. Problem nie jest sprzętowy tylko soft jest skopany i nie umieją bądź nie chcą tego naprawić.

Edytowane przez kubaMI5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaMI5 napisał:

Zainstalować 6.11.10.

Skąd można ściągnąć Globala pod MiFlash?

@Acid, Wielki Elektroniku MIUI Polska ;), @kubaMI5 może mieć rację, bo na tym Globalu z Androidem 6 co był fabrycznie działało, ale tam było wolne pobieranie plików. Na Xiaomi 7.7.6 nie działa.

Czy masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można ściągnąć Globala pod MiFlash?
[mention=1160]Acid[/mention], Wielki Elektroniku MIUI Polska , [mention=36528]kubaMI5[/mention] może mieć rację, bo na tym Globalu z Androidem 6 co był fabrycznie działało, ale tam było wolne pobieranie plików. Na Xiaomi 7.7.6 nie działa.
Czy masz jakiś pomysł?

Nie mam innego niż powrót do 6. Miałem Globalnej 8.1 potem 8.2 potem miui polska z czerwca i było tylko gorzej. Wyczytałem że powrót do Androida 6 to najlepsze rozwiązanie i tak też zrobiłem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=36528]kubaMI5[/mention], skąd wziąć tą 6kę?
P. S. Prawdopodobnie sprzedam i kupię coś innego, więc jak ktoś, najlepiej z Warszawy, szuka Mi5 3/64 GB w stanie jak nowy, czyli w foliach z odblokowanym bootloaderem gratis to proszę o kontakt.

Google Ci powie prawdę Też się bije z myślami bo podoba mi się Mi5 ale miui to porażka całkowita.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam nie pasuje? Działa normalnie, są drobne błędy ale sam system MIUI jest w porządku. Problemy z GPS na Andku 7 są raczej rozwiązane, a jak ktoś ma problem to widocznie ma gorszy egzemplarz (anteny). Możecie wziąć 2 telefony na identycznym systemie, wersji, a będą się różnić GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam gorsze anteny w androidzie 7 a w 6 działają prawidłowo :D
Co mi nie pasuje? Ciągle coś przestaje działać, a to powiadomienia a to inny launcher a przede wszystkim TRAGICZNE ubijanie aplikacji w tle.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty, mi MIUI bardzo się podoba. Fakt, że bardziej testowałem niż normalnie korzystałem, ale jest OK. Nie mogę sobie pozwolić na praktycznie niedziałający GPS, więc jeżeli jesteś zainteresowany to mam do sprzedania :)

EDIT

Mi5 jest OK, najnowszy iPhone ma zasikany ekran, a najnowszy Samsung Galaxy różowy, więc innym też coś się zdarza.

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hackmaniak napisał:

@galakty, mi MIUI bardzo się podoba. Fakt, że bardziej testowałem niż normalnie korzystałem, ale jest OK. Nie mogę sobie pozwolić na praktycznie niedziałający GPS, więc jeżeli jesteś zainteresowany to mam do sprzedania :)

Jak dorzucasz płytę główną do wymiany to pewnie :D 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować 6.11.10.
Te czary mary, o których wspomina Wielki Elektronik MIUI Polska to zwyczajne bajki GPS i kilka innych rzeczy jest celowo popsute w Androidzie 7. Najlepiej (ale i tak nie idealnie) wszystko działa na 6. GPS łapie fixa w sekundę lub dwie, działa jako tako OIS. Problem nie jest sprzętowy tylko soft jest skopany i nie umieją bądź nie chcą tego naprawić.

G....prawda. Nie wypowiadaj się o czymś o czym masz zerowe pojęcie. Gdyby można było dać punkty na forum za szerzenie głupoty dostałbys milion ode mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


G....prawda. Nie wypowiadaj się o czymś o czym masz zerowe pojęcie. Gdyby można było dać punkty na forum za szerzenie głupoty dostałbys milion ode mnie.

Jasne, położę telefon na tydzień na parapecie żeby gpsa złapał.
Uszkodzona antena na androidzie 7 a na 6 działa. Jeszcze jakieś genialne teorie?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ze wcinasz się do wątku podając jeden przypadek, który miałeś i pomógł. A potem z przyrostem inteligencji wmawiasz wszystkim że to jest jedyne rozwiązanie na problemy innych.

Nie ma problemu z GPS na aktualnym romie xiaomi.eu.

Gdybyś choć trochę miał wiedzy to byś wiedział że na GPS wpływa kilka innych rzeczy. Zwężenie anten istnieje bo sam to widziałem i naprawiłem geniuszu elektroniki. Nie wiesz o tym bo skąd skoro cały świat to jeden Mi5 jaki posiadasz i raz miałeś problem.

Wypowiadaj się w tym temacie jak przez ręce przejdzie ci 100 Mi5. Wtedy pogadamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Acid napisał:

Zwężenie anten istnieje bo sam to widziałem i naprawiłem geniuszu elektroniki. Nie wiesz o tym bo skąd skoro cały świat to jeden Mi5 jaki posiadasz i raz miałeś problem.

To jakaś grubsza robota? Mam na myśli czas i koszt. Coś w tym jest, bo jednym działa, a innym nie chociaż na wersji z Androidem 6 było OK.

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłócić się nie mam zamiaru, cały ten miui to pompowamy szajs na który dałem się nabrać niską ceną i tu leży pies pogrzebany. Jeśli chce się mieć coś co po prostu działa to trzeba za to zapłacić. W ten sposób kończę tą miłą wymianę zdań

Udanego gpsu na parapecie życzę i jak najmniej uszkodzonych anten.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

No nareszcie kończysz. Uff.

To jakaś grubsza robota? Mam na myśli czas i koszt. Coś w tym jest, bo jednym działa, a innym nie chociaż na wersji z Androidem 6 było OK.

Najpierw zrób wszystko co da się zrobić softem czyli flash xiaomi.eu naszego aktualnego lub jakiegoś Androida 6. Zawsze odpalaj diagnostykę na długo z włączonym WiFi by system pobrał dane AGPS aż do fixa. A jak nie będzie już innej opcji to wymiana pokrywki z antenami. To szybka robota aczkolwiek utrata gwarancji.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, ile taka naprawa kosztuje? Na żadnej wersji MIUI Global ani Xiaomi.eu nie działa. Nawet na tym z Androidem 6. Czasem z bólami pokaże moją lokalizację, ale później jak się przesunę to już sobie nie radzi tak samo jak w Pogodzie nie wykrywa. Z tego się nie da korzystać, a jestem bardzo cierpliwy.

Zapytałem GearBest' u czy zgadzają się na taką drobną naprawę na mój koszt w Polsce, bo chyba jeszcze mogę zrobić zwrot.

Nie wiem czy to ma sens, ale nic nie kosztuje, więc wysłałem zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hackmaniak napisał:

@galakty, dają rok. Gdyby padła płyta główna to może mieć znaczenie. W innych przypadkach się nie opłaci odsyłać. Na razie wszystko poza tym GPSem działa absolutnie rewelacyjnie i MIUI też. Stąd szkoda mi się z nim rozstawać nawet sprzedając z zyskiem.

Dają... Ty chyba tego sklepu za dobrze nie znasz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem do telefonu kartę SIM i... GPS zaczął działać bez zająknięcia. Fakt, że cały czas byłem w tym samym miejscu, ale trochę utrudniałem mu życie wyszukując różne dziwne miejsca, ale po kliknięciu ikonki wyszukiwał właściwą lokalizację. Czy ktoś z Was może wyciągnąć ze swojej Mi5 kartę SIM i potestować GPS na samym Wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 20:46, penetratore napisał:

też zrobiłem co kolega tylko ze ja z pełnym wipe-em ... 
GPS smiga ... ufff 
Nie root-wałem ale jeszcze się zastanawiam ... przydałby się mod z xposed .. Youtube in background
Android Pay nie testowałem ... 
Czy OIS jest skalibrowany to nie wiem ... jak to sprawdzić?

Co do yt w tle polecam apke OGYouTube. W Sklepie Play jej nie ma także poszukaj przez Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12, a u mnie bez karty SIM GPS nie działa. Przetestowałem to dokładnie. Mogę mieć włączone Wifi i na nim korzystać, ale jak Mi5 nie jest zalogowany do sieci to wywala błędy. Dodam, że komunikaty mówią o lokalizacji przy użyciu GPSa. Nie tak, że sobie z Internetu ściąga położenie.

Normalnie CUDA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos parapetów - zainstalowałem wczoraj najnowszy ROM MIUI Polska. Dzisiaj konfigurowałem GPS. Z początku rzeczywiście telefon nie mógł złapać fixa, ale wystarczyło z nim wyjść na balkon (po uprzednim nadaniu wszystkich uprawnień i wyłączeniu oszczędzania baterii).

Dzięki za pomoc, Acid. /.../ Tę część usunąłem.

Edytowane przez mrosi
Radzę zachować umiar w słowach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...