Jump to content

Xiaomi Mi4 LTE - problem z wibracjami i aplikacją


lingo1
 Share

Recommended Posts

Witam,

doszedł do mnie ostatnio nowy Xiaomi Mi4 LTE. Android 6.01 oraz  Miui 8 6.7.14(rozwojowa). Jest to mój pierwszy xiaomi i mam kilka problemow, prosze o pomoc;

1. Mam wolne 9.28gb z  dostepnych rzeczywiście 10,55gb? Nie jest to za mało, oglądałem nie mam żadnych śmieciowych aplikacji, a z tego co wiem  prawidłowo powinno być 12-13gb wolnego?

2. Nie dziala u mnie aplikacja notatki, przy włączeniu wywala błąd

3. Wyłaczyłem wszystkie wibracje w ustawieniach, nawet dałem potem tryb cichy i przy np wybieraniu numeru nie ma wibracji, choć gdy chce napisac sms, to za każdym razem są te wibracje, jak to wyłączyć całkowicie? Dodam że wibracje występują tylko przy pisaniu sms z tego co na razie zauważyłem.

4. przy dzwonieniu mam cały czas czarny ekran i nie umie np. wylaczyc rozmowy, da się jakoś ustawić by nie był ciągle czarny ekran przy rozmowie, jakaś kalibracja czujnika czy coś?

xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.7.14_v8-6.0.zip  to jest z tego co widziałem mój root?

To jest w tej chwili wszystko co zauważyłem za problemy, usterki w moim xiaomi mi4 lte 2gb/16gb. 

Bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu usterek.

 

Edit. Nr3 z wibracjami problem rozwiązany, w ustawieniach jednak było :)

Edited by lingo1
Link to comment
Share on other sites

Sadze ze na wszystkie problemy pomoze po prostu przeinstalowanie systemu.

 

Na 1 pytanie odpowiem tak - zauwazylem ze o wiele wiecej miejsca, cos okolo 1gb zrobilo mi sie gdy zrobilem tak - instalacja systemu przez fastboot, instalacja twrp, w twrp usunalem wszystko, wipe /system, data, cache, wszystko co sie dalo, nastepnie zainstalowalem przez twrp najnowszy dostepny system. zyskalem tak z 1gb miejsca wiecej niz jak instalowalem system na system. 

Link to comment
Share on other sites

Dla mojego MI4 nic nigdy nie było tak dobroczynne jak miflash i postawienie systemu od nowa. Żadna aktualizacja nie działała tak dobrze jak świeżutki system + wgranie apek na świeżo. Żadne przywracanie aplikacji, danych czy jakiekolwiek inne czary.

Tąpnięte z MI4

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...